• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Szigeti Garnizon

Nos, én otthon kiterítem újságra vagy bedobom egy nagy dobozba, de akinek van erkélye, terasza, kertje, gondolom ott gyorsabb és egyszerűbb a napon, de ezek szerint nem.:rolleyes:
Azt nem tudom hogy mennyire jó a napon szárítani. De évek során, vidéken járva, mindig valami sötétebb helyen voltak a szárítandó növények, pajta, csűr, padlás, garázs, stb.
 
Ott is foglalkoznak dió és eperlevél szárításával?
Vidéki, bio-garnélatáp őstermelők!:LOL:

Oké, értem mire célzol.
Valami kertész vagy mezőgazdász majd hozzászól és megmondja a tutit szárítás ügyben.(y)
 
Száritás: itt csak annyira kell kiszárítani hogy ne legyen vizes, és a fagyasztásnál ne ragadjanak össze a levelek. Nem teljes kiszárítás történik. A napon 1/2-2 óra alatt megtörténik.
 
Tegnap eljött a klima tisztítás ideje. Tudtam hogy vegyszereznek, ezért szépen becsomagoltam az akvát, Folpack-kal:

U40L85iOYt4f4tXHxxwovEzFHbJ2e_qgbdC6rJz7tqjzGEJf7ExKfxTxxbw?width=3456&height=4608&cropmode=none.jpg

még némi festőfóliát is rátettem (a képen már a kicsomagolás látható)
biNHZ6nMBIfVXz_hF0VYGgg-BcrxZcHXWe2EM1xhLcZtxEQmj409ntpkYR_A?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg

A klíma tisztitás után vártam kb. 3 órát, közben ment a klíma full ventilátoron, és a lakás is folyamatosan szellőztetve volt.
Kicsomagolás után vadásztam le nagy nehezen (mivel mással mint spenóttal csapdaeledelként - valahogy nem megy nekem ez a célzott garnififogás Garnélakiszedő pipával) 14 garnélát @star67-nek.
 
Reggel jött a rossz hír, miközben a reggeli rutint végeztem: egy nagy anyahajó Amanót vettem észre a talajon feküdni (első pillanatban azt hittem az egyik Oto - hasonló méretűek), majd láttam több CRS-t elfeküdve.
Szerencsére nem piros fehér volt a talaj, jócskán láttam máshol még kapirgáló CRS-t, így nem kaptam szívbajt :), csak egy kicsit.
Sok-sok CRS a vízfelszin közelébe kapaszkodott (szerencsélre van miben, ilyet már tapasztaltam korábban ha a vizzel volt valami. Gyors döntés: vizcsere kell, mindezt reggel 6-kor. Persze RO víz se volt kiengedve, így azzal kezdtem a munkét.

JBL Proscan teszt bevezése (erre jó a Proscan: ilyenkor kinek van kedve, ideje és nyugalma, meg nem remegő keze cseptesztekkel vacakolni? Érdekes eredmény: klór elég magas: 1.5mg/l????? , és magas CO2: 30mg/l. Minden más szokásos (kivéve NO3:0??). Mindegy, azért nem 100% a teszt sem. Lehet hogy a klima fertőtlenítőben klór is vam (habár a szaki alkoholt emlegetetet amikro rákérdeztem), és persze nem törekedtem 100% légmenetes zárásra. Legközelebb majd légpumpával kintről bevezetem a levegőt és túlnyomásos rendszert alakítok ki :).

RO víz leengedés alatt kiszedtem a látható tetemeket (a dzsumbujban biztos maradt még), az eredmény lehangoló, de nem tragikus, 1 Amano, 1 petés CRS, és még vagy 20 másik.
A most következőeket gyenge idegrendszerű nézőink ugorják át!


9uGszptskK2IPzil3wIDBNgEmVL-koTm5VW3Pn3eqDAvXxMsEgoVOBu97yg?width=3456&height=4608&cropmode=none.jpg
 
A villámvizcsere után el még egy kis levegőztetőt bedobtam, majd el dolgozóba, és reménykedés hogy mire hazaérek, lesz még élet. Jeleztem a 14 elköltöztetett garnéla új gazdájának hogy ne magát okolja ha páran megadják magukat, de állítólag ott mindenki jól van. Valószínűleg Ők nem voltak annyi ideig kitéve a szernek.

Délután hazaérkezéskor félve közelítettem meg az akvát: szerencsére csak 5-6 látható tetem, meg még 2-3 féli elfogyasztott maradék (éhesek voltak a többiek, a 14 darab kiszedése miatt előtte éppen nem kaptak kaját) volt látható, a többiek szerencsére jól voltak.

Gyors teszt: klór: 0. Nem tudom hogy ez normális-e (klór változása reggel óta), vagy a teszt nem teljesen ok, de a garnélák szerint minden ok. Még pár napig intenzív megfigyelés alatt tartom őket, és az egészet betudom a klíma tisztításnak - más változás nem volt.
 
Jajj nagyon sajnalom. Pedig pont meg akartam dicserni a bombabiztos vedobunkert. Abban hiba nem lehetett. Megint egy olyan eset, ahol nem lehet igazan megmondani mitol tortent.:cry: Kitartast.
 
A 14 átköltözött tag köszöni jól van, még szebb lett a színük, tehát őket nem érte az a valami, ami szegény többieket letaglózta.
Drukkolok én is, hogy a Garnizonban most már minden tökéletesen működjön.

Ez a látvány azt hiszem mindenki rémálma.:(
 
RIP: emlékezzünk az elhunytakra pár fotóval (biztos vannak köztök akik a képeken vannak). Az emlékükre a Bucek is virágoznak.

A héten a 3 nagy petés Amano is eleresztette a kicsinyeit a halál torkába (sós víz híján), így legalább egy belőlük is szerepel a képeken , kiemelve a négyszögben!

Flickr album, klickelésre megnyílik:
vagy mégsem. Nem megy ez nekem, szóval a link az albumra:
https://flic.kr/s/aHsmn2TsPF



View attachment 56974P5130005 by Lajos Szabo, on Flickr


PS: az egy szem pinokkiónak semmi baja, még megvan.
 
Utoljára módosított:
Tegnap egy CRS megszökött, kiugrott és vagy félméternyire az akvától találtam a kiszáradt testet. Képesek szárazon is mozogni, vagy ekkorát ugorhatott?

Az akva nem nagyon változott az utóbbi időben, a 3 darab panda csíkon kívül minden változatlan. A pandák nagyon jópofák, nem bújósak mint az otók.
A CRS-k vidámparkjában ( a Poppy befolyóban, amibe ha bekerülnek a gömbbe, akkor jó pár fordulatot élvezkedhetnek mire kikerülnek) képesek az üveget belülről is tisztogatni. Minden kajára rámozdulnak, együtt esznek a CRS-kkel. Jelenlegi színükkel és méretükkel messziről majdnem olyan mintha CBS-k is lennének.

Kiderült miért nem melegszik a Chihiros RGB 100%-kon: kevés a táp, ha mindkettő megy, akkor csak 10.6V. Új táp megrendelve.
 
Akkor mázlid van, mert Ritáéknál már az összes pinokkió eltávozott, sőt az új beszerzésű pandacsíkból is kinyúlt egy.

A vidámparkról majd készíts fotót!:snaphappy:
További sok sikert.

UI: offként jelzem, a hozzám érkezett CRS csapat is remekül érzi magát, igazi színfoltjai lettek az akvának!(y) Köszi
 
Rég jártam erre, de azért megpróbálok időnként helyzetjelentést adni.
Élőlényekkel minden rendben van, mindenki megvan. Van legalább 10 5-6mm-s kis CRS, és még vagy 4 petés anyuka. Szóval jön az utánpótlás rendesen (tavaly nyáron nem volt szaporulat, akkor eléggé leálltak).

Két hete full szűrőtisztitás után nem indult a szűrő, szerencsére hamar levettem hogy kihagytam a Rotort :banghead:.

Változások:
A GA akció miatt is, bekerült egy alternanthera reineckii mini, hátha hogy ebben az akvában nem málik szét.
A legnagyobb változás: Mocsok CRS-k elkezdtek megenni a hidropiper mezőmet, ezzel nem tudom mit lehet tenni, de így legalább nem kell nyirnom (lassan időszerű lett volna).

zWN_7KrapZEdBAA0IJc4ZeXKsgLWg44g6xy0ftn84I2jwmqfVzrXfHFmhXXg?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Boldog új évet.

Régen jártam a naplómban, mert nagy változások nincsenek. Mindenki él és virul.
Kipróbáltam hogy kell-e még extra foszfát - mérés szerint már rendben van - de a fronton is látható Zöld pontok szerint kell!

A Spenót még mindig nyerő.




O7D-vqGXpbpKayC89mK7WkU_FApoDFTVC2lEHmQ-rllAnaUpLa1m8PLv5M9Q?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg
 
Nálam is hasonló a nyüzsi, viszont kevésbé látszik, mert sokkal nagyobb a dzsungel, és kevesebb is a fény. :)
 
Találós kérdés: ez milyen növény?
46611785715_a20ce7a2f7_h.jpgP2090052 by Lajos Szabo, on Flickr

Az egyik oto-m sajnos elpusztult, beszoritotta magát egy helyre az üveg és egy gyökér közé. A félő brigittaekhez jött egy tucatnyi új a GA-ból, így a csapat sokkal bátrabb lett, és nem csak etetésre bújnak elő. Minden más változatlan, bára második próbálkozásom a Reinicki Minivel is kudarcot valott, valószínűleg kevés a fény. A pandacsíkok mintázata már nem csík, csak foltok :(, párom szerint igy már nem is aranyosak hanem az Otokhoz hasonló undorító dögök :).

Kajára még mindig jönnek a garnélák:
46611785805_7804d24704_h.jpgP4020084 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Találós kérdés: ez milyen növény?
View attachment 75219P2090052 by Lajos Szabo, on Flickr

Az egyik oto-m sajnos elpusztult, beszoritotta magát egy helyre az üveg és egy gyökér közé. A félő brigittaekhez jött egy tucatnyi új a GA-ból, így a csapat sokkal bátrabb lett, és nem csak etetésre bújnak elő. Minden más változatlan, bára második próbálkozásom a Reinicki Minivel is kudarcot valott, valószínűleg kevés a fény. A pandacsíkok mintázata már nem csík, csak foltok :(, párom szerint igy már nem is aranyosak hanem az Otokhoz hasonló undorító dögök :).

Kajára még mindig jönnek a garnélák:
View attachment 75220P4020084 by Lajos Szabo, on Flickr
Staurogyne ;)
Csodasak a joszagok!:love: gratu!
 
Találós kérdés: ez milyen növény?
View attachment 75219P2090052 by Lajos Szabo, on Flickr

Az egyik oto-m sajnos elpusztult, beszoritotta magát egy helyre az üveg és egy gyökér közé. A félő brigittaekhez jött egy tucatnyi új a GA-ból, így a csapat sokkal bátrabb lett, és nem csak etetésre bújnak elő. Minden más változatlan, bára második próbálkozásom a Reinicki Minivel is kudarcot valott, valószínűleg kevés a fény. A pandacsíkok mintázata már nem csík, csak foltok :(, párom szerint igy már nem is aranyosak hanem az Otokhoz hasonló undorító dögök :).

Kajára még mindig jönnek a garnélák:
View attachment 75220P4020084 by Lajos Szabo, on Flickr
Éhezők viadala
 
Találós kérdés: ez milyen növény?
View attachment 75219P2090052 by Lajos Szabo, on Flickr

Az egyik oto-m sajnos elpusztult, beszoritotta magát egy helyre az üveg és egy gyökér közé. A félő brigittaekhez jött egy tucatnyi új a GA-ból, így a csapat sokkal bátrabb lett, és nem csak etetésre bújnak elő. Minden más változatlan, bára második próbálkozásom a Reinicki Minivel is kudarcot valott, valószínűleg kevés a fény. A pandacsíkok mintázata már nem csík, csak foltok :(, párom szerint igy már nem is aranyosak hanem az Otokhoz hasonló undorító dögök :).

Kajára még mindig jönnek a garnélák:
View attachment 75220P4020084 by Lajos Szabo, on Flickr
Ha esetleg nem akarod a nejedet tovább terhelni ezekkel az "undorító dögökkel" csak szólj, szívesen megmentem őt a látványtól. ;)
 
Back
Oldal tetejére