• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Szigeti Garnizon

Staurogyne ;)
Csodasak a joszagok!:love: gratu!

Talált, süllyedt. Nem tudtam hogy ilyen virágja van neki emersen, engem is meglepett.
Köszi a dicséretet, majd meglátjuk 1 év múlva hogy elkezdenek-e megint szaporodni ha kevesebben lesznek. Ezt még nem tapasztaltam meg, eddig mindig jöttek a kicsik, de szerintem most már leálltak, hogy ilyen sokan lettek.
 
Halad az idő, változás szinte semmi.
Sok mindent nem tudok naplózni, az akva szépen ketyeg, növényeket rendszeresem nyírni kell.
A garnélák megint elkezdtek szaporodni, vannak különböző méretű kicsik, de azért közel sem olyan mennyiségben mint korábban amikor még sok volt a szabad élettér.

Panda csikok megnőttek és félőssé váltak, nem nagyon jönnek elő, bujkálnak a susnyásban.
Mini buce és anubiasokon megjelent egy kis ecset alga, de akván kívüli peroxid kezelésre elég jól reagáltak, a nagy részét utána leetták a garnélák. Lehet hogy azért még egyszer meg kell ismételni.

két napja volt egy hatórás áramszünet. "Elvileg" ugye a baciknak ez betett, de semmi változtást nem veszek észre, mondjuk nem kezdtem méricskélni. Tudom hogy ott az talaj és az elég sok növény, de ha azok magukban is képesek szűrni az akvát, akkor lehet hogy nem is kellene mennie a szűrőnek? Mindenestere nem fogom a CRS garnélás akváriumomon ezt kipróbálni.
 
Sajnos korán kiabáltam. Ma reggelre elesett kb. 20 CRS (8-t találtam, a susnyásban gondolom van még vagy 10-12).
Nitrit 0.1 volt.

Előrehozott vízcsere, és ismételt Bacikultura (pedig azt már szerdán is adtam!). A következő héten fokozottan figyelem őket, és majd mérek is.
 
Sajnálom, kár értük... mikor ilyeneket olvasok mindig félek pl akár csak etetni is... bár heti 2x kapnak így is, 2-3 naponta bacter AE ..

Remélem rendbe jönnek. Múltkor végig olvastam a naplód, végtelen precizitás jellemzi a technika, a scape meg minden terén, minden elismerésem :)
 
Sajnálom, kár értük... mikor ilyeneket olvasok mindig félek pl akár csak etetni is... bár heti 2x kapnak így is, 2-3 naponta bacter AE ..

Remélem rendbe jönnek. Múltkor végig olvastam a naplód, végtelen precizitás jellemzi a technika, a scape meg minden terén, minden elismerésem :)
Az elesettek (R.I.P.) már biztos nem jönnek rendbe :(.
A többiek úgy tűnik rendben vannak, ma este megint megmérem a nitrit-t (vasárnap volt egy kicsi, 0,05, remélhetőleg ez nem nő hanem csökken), ha kell vizcsere.
 
Szia!
Reménykedve várjuk a jó híreket, hogy nálad is helyreállt a rend és újból minden robog a megszokott kerékvágásban.
 
Jó isten, mióta nem irtam ide.

Akva még mindig jól van, CRS-k megvannak, és megint van szaporulat. Habár most közel sincsenek annyian mint a csúcson. Kubotaiokból méár csak négyen vannak, ezzel párhuzamosan a kb 15 brigittae egyre többet van elől, és szép pirosak.
Amanoból már csak 4-n vannak, de nagyon ritkán láthatóak. 2 pandacsik már megnőtt eléggé, legalább a duplája a méretük (minden irányba). Szegény otóm pedig egyedül húzza az igát már mióta.


Fotó most az akvárol nincs, de mivel közlmúltban jártam egy nagy akváriumban, onnan hoztam egy-két képet. Kvíz indulhat hogy hol is volt! :)
(A véleményem amúgy hogy a fórumon páran tudnak szebbeket is készíteni, főleg ekkor méretben).

49361293297_c6dd77543c_k.jpg

49361293117_7b229a92c7_k.jpg

49361292902_8a41f3a8f1_k.jpg

Baloldalt a befolyók (legalábbis én annak azonosítottam Őket):
49361292757_6507b9792d_k.jpg

49361091906_44e06795d9_k.jpg

Most következik a szuper gyep:

49361292312_45683639bc_k.jpg
49361091671_504a4e1c83_k.jpg
49361091511_4f707f94c5_k.jpg
 
Tegnap vizcsere előtt 4 db elhulott CRS-t láttam. Nem tudom mitől, csak véletlen egybeesés, vagy valami gáz van?
A többiek nem viselkednek furcsán.

Vissza a felkelő nap országához, utolsó kép ebben a témában. Egyébként utcai akváriumot ezt az egyet láttam, de nagyon sok az utcán a házfal melletti kihelyezett cserepes növény van. És persze MINDEN NÖVÉNY és FA - vadon, utcán, kertben , főleg templomkertben - inspiráló európai szemmel.

49361092936_70ff2de84e_h.jpgPB230306 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Tegnap vizcsere előtt 4 db elhulott CRS-t láttam. Nem tudom mitől, csak véletlen egybeesés, vagy valami gáz van?
A többiek nem viselkednek furcsán.

Vissza a felkelő nap országához, utolsó kép ebben a témában. Egyébként utcai akváriumot ezt az egyet láttam, de nagyon sok az utcán a házfal melletti kihelyezett cserepes növény van. És persze MINDEN NÖVÉNY és FA - vadon, utcán, kertben , főleg templomkertben - inspiráló európai szemmel.

View attachment 86013PB230306 by Lajos Szabo, on Flickr
En szivesen nezegetnek meg fotokat.. ☺
 
Egy éve nem irtam?? Ajjaj. Azért nem olyan nagy baj, mert sok változás nincsen, az akva mindjárt 3 éves lesz, a garnéla állomány meg 4.
Nem sok minden történt, a lakók nagyrészt mind megvannak (Amanok száma csökkent, szerintem már csak 2-n vannak).
Volt egy kis időszak amikor szakáll algával küzdöttem, ennek nyomai még megvannak, de rájöttem hogy leesett a CO2 adagolás (nem használok drop checkert, túl sokat kell takaritani, cserélni a reagenst), de miután megemeltem a bubiszámot, rendbe lett minden.

PRL CRS-k helyzete: A garnélák megint beledurrantottak, elég nehezen tudok vizet cserélni, mulmozásról meg nem is álmodok, mert annyi kicsi van hogy így is minden 2-k vizcserénél mentenem kell egyet a leszívott vízből. Mostantól védőszúrőt teszek a szívócsőre is. A növényzet is ugyanezen okból kissé elburjánzott.
Egyébként érdekes hogy 3 éve ahogy átkerültek a nagyobb akvába (80l), elkezdtek nagyon szaporodni, aztán a tavalyelőtti évben kicsit megcsappant a számuk (ebben valószinűleg benne volt az emlékezetes klíma tisztítós elhalálozás is). Tavaly nyár vége felé aztán megint megjelent nagyon sok kicsi, és a baby boom a mai napig tart. Valószinű ezután megint jön egy visszaesés.

Tervek: tavaly nyáron volt egy nagyobb mulmozás (idieglenesen kiszedtem minden mozdíithatót, és leszivott viz szűrés után ment vissza szivattyúval). Most nyáron egy teljes restartot fontolgatok, szerintem alul már nagyon sok a mulm, és egyébként is egy két dolgot máshogy csinálnák.

Azért beszúrok pár képet:
1. Ők is szeretik a hurkapálcát!

AC3vmMIXAzR2Sg?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg


Jakuzzi:
qtRphekb1hYnVv?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg

Generációk:
5wmHNRE8KgxsjA?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
A hétvégén majdnem baj történt. A CO2 rendszerben a reduktor után kissé megnövekedett a nyomás (konkrétan a 6 bar-s mutató a reduktoron).
Az alábbiak miatt vettem észre:
6b8tfi95Mxe2wg?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Jól lehetett volna számolni a garnikat.:

4iBzLiJD9rlbRM?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg

Szerencsére egy gyors vizcsere megoldotta a problémát.

Egyetlen ismert áldozat a két maradék kubotai razbórából (akiket annyire nem szeretek) az egyik disszidált az akvériumon túlra.
Jelenleg a CO2 palack elzárt állapotban van, valószinűleg lesz egy új reduktor, a régit meg megpróbálom javíttatni.

Viszont sok kis garnéla is előkerült, tehát nem álltak le a szaporodással a kora tavaszi Bumm után sem.
 
Back
Oldal tetejére