• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Sziasztok!
Egy 10 literes (20x20x25) garnélás akváriumhoz milyen akasztós szűrőt ajánlotok? Fontos, hogy csendes legyen.
 
Sziasztok!
Egy 10 literes (20x20x25) garnélás akváriumhoz milyen akasztós szűrőt ajánlotok? Fontos, hogy csendes legyen.
Szia!
Szivacs-szűrőt ajánlok elsősorban, ha mégis mindenáron akasztóst szeretnél akkor mondjuk egy Eheim Liberty 75-öt.
 
Üdv Mindenki! Kicsit fejlesztenék, de nem gondolnám, hogy ez high tech ezért itt teszem fel a kérdést. 60 literes növényes akváról van szó. Szeretném lecserelni a belső szűrőmet egy külsőre, és akkor már a co2 diffúzort is lecserélném egy külső reaktorra (tudtommal el 100%-os beoldást tud).
Első kérdésem, hogy milyen külső szűrőt ajánlanátok, fő szempont hogy csendes legyen mert közvetlen az ágyam mellett van az akva. (Én a Eheim professionelről olvastam, hogy szinte hangtalan, de valaki irta véleménybe, hogy tényleg jó csak kár, hogy növényes akvariumhoz nem jó, mért nem? Gyári töltet helyett más kell?)

Második kérdésem, hogy a szívó csőre üveg skimmeres megoldást szeretnék, viszont a jelenlegi műanyag skimmerbe folyamat belemásznak a garnéláim ebböl a szivacs miatt ki tudnak jönni de az üveg beszívná őket a külső szűrőbe, erre van valami megoldás?

Harmadik kérdésem pedig az lenne, hogyha külső reaktort kötök a kifolyó ágra mivel folyassam vissza a vizet? Eddig esőztető használtam ami lenyomta a szembe lévő diffúzorbol jövő buborékokat, de ha a reaktor miatt az esőztetőből jönne a co2 akkor az megint csak a víz felszínére menne, ha lejebb rakom az esőztetőt akkor meg nem fodrozza a vizet, vqgy ilynekor már mindegy mert beoldodott a vízbe a co2?
Esetleg jobb ilyen szempontból egy üveg lily pipe?

Tudom kicsit hosszúra sikerült, de remélem segítetek választ kapni a kérdéseimre.
Előre is köszönöm!
 
Üdv Mindenki! Kicsit fejlesztenék, de nem gondolnám, hogy ez high tech ezért itt teszem fel a kérdést. 60 literes növényes akváról van szó. Szeretném lecserelni a belső szűrőmet egy külsőre, és akkor már a co2 diffúzort is lecserélném egy külső reaktorra (tudtommal el 100%-os beoldást tud).
Első kérdésem, hogy milyen külső szűrőt ajánlanátok, fő szempont hogy csendes legyen mert közvetlen az ágyam mellett van az akva. (Én a Eheim professionelről olvastam, hogy szinte hangtalan, de valaki irta véleménybe, hogy tényleg jó csak kár, hogy növényes akvariumhoz nem jó, mért nem? Gyári töltet helyett más kell?)

Második kérdésem, hogy a szívó csőre üveg skimmeres megoldást szeretnék, viszont a jelenlegi műanyag skimmerbe folyamat belemásznak a garnéláim ebböl a szivacs miatt ki tudnak jönni de az üveg beszívná őket a külső szűrőbe, erre van valami megoldás?

Harmadik kérdésem pedig az lenne, hogyha külső reaktort kötök a kifolyó ágra mivel folyassam vissza a vizet? Eddig esőztető használtam ami lenyomta a szembe lévő diffúzorbol jövő buborékokat, de ha a reaktor miatt az esőztetőből jönne a co2 akkor az megint csak a víz felszínére menne, ha lejebb rakom az esőztetőt akkor meg nem fodrozza a vizet, vqgy ilynekor már mindegy mert beoldodott a vízbe a co2?
Esetleg jobb ilyen szempontból egy üveg lily pipe?

Tudom kicsit hosszúra sikerült, de remélem segítetek választ kapni a kérdéseimre.
Előre is köszönöm!
Az eheim prof3-ból a 2071, 2073, vagy a prof4-ből a 2271, 2273 tökéletes megoldás lehet számodra. Az túlzás, hogy hangtalanok, de nem is hangosak. Ha szekrénybe teszed akkor mehet hálószobába is, ha szabadon lesz számolnod kell egy egész halk morajlással, ami sztem vállalható. A gyári biológiai töltet jó lehet ami a szűrőhöz jár.
Az üveg zívóágra lehet venni garnéla védő rácsot. Nem túl esztétikus, de a garnikat megvédi. A felső úszóra nem nagyon létezik gyári megoldás, házilag tehetsz bele egy kis szúnyogháló darabot, de ez nagyban befolyásolja a fölözés hatékonyságát is.
A rektoros beoldásnál szinte mindegy mivel folyatod vissza a vizet, az volna a lényeg, hogy az eloszlása jó legyen az akván belül. A befolyó kiválasztását meghatározza az akvárium mérete, aránya és kis százalékban a berendezés kialakítása.
Pl kocka akvánal spin, kicsit hosszabb azaz majdnem kocka akvánál a poppy, hosszúkás akvánal pedig a pipe szokott jó lenni.
 
Sziasztok!
Egy 10 literes (20x20x25) garnélás akváriumhoz milyen akasztós szűrőt ajánlotok? Fontos, hogy csendes legyen.
Nekem egy AquaNova 450 van egy 18L-esre tökéletesen bevált,és még tuningolni is lehet Siporaxxal,+ szivaccsal
 
sziasztok,

feljebb ugranék, 30-as nano-rol 64l -re váltanék (60x30x36). minimalista iwagumi lenne, csak eleocharissal. jelenleg egy Eheim Classic 2213 dolgozik, azt terveztem, hogy maradhat az új alatt is, viszont most reaélizáltam, hogy max 50l-ig ajánlott. kezdjek keresni nagyobbat, vagy tudok rendes akváriumot összerakni ezzel is?
 
sziasztok,

feljebb ugranék, 30-as nano-rol 64l -re váltanék (60x30x36). minimalista iwagumi lenne, csak eleocharissal. jelenleg egy Eheim Classic 2213 dolgozik, azt terveztem, hogy maradhat az új alatt is, viszont most reaélizáltam, hogy max 50l-ig ajánlott. kezdjek keresni nagyobbat, vagy tudok rendes akváriumot összerakni ezzel is?
Szia!
A 2213 már kicsi lenne szerintem!
Egy Eheim Experience 250 már jó vagy 350.
A 250-es700l/h a 350-es 1050l/h
 
Kedves Mindenki!
Egy 30l NanoCube (Dennerle) aquariumba keresek új szűrőt, mivel a gyári belső szűrő mellett igen rendesen algásodik és fogyatkozik a halállomány.
Amit én eddig kinéztem:
Oase FiltroSmart 200
Cristal Profi JBL 702
Eheim 2424 eXperience 250.
Tekintettel a black friday akciókra most jelentős kedvezménnyel lehetne hozzájutni.
Köszönöm a segítséget.
 
Kedves Mindenki!
Egy 30l NanoCube (Dennerle) aquariumba keresek új szűrőt, mivel a gyári belső szűrő mellett igen rendesen algásodik és fogyatkozik a halállomány.
Amit én eddig kinéztem:
Oase FiltroSmart 200
Cristal Profi JBL 702
Eheim 2424 eXperience 250.
Tekintettel a black friday akciókra most jelentős kedvezménnyel lehetne hozzájutni.
Köszönöm a segítséget.
Üdv a csapatban! :) Én személy szerint az Eheimet választanám később nagyobbat is elvisz majd.
 
Kedves Mindenki!
Egy 30l NanoCube (Dennerle) aquariumba keresek új szűrőt, mivel a gyári belső szűrő mellett igen rendesen algásodik és fogyatkozik a halállomány.
Amit én eddig kinéztem:
Oase FiltroSmart 200
Cristal Profi JBL 702
Eheim 2424 eXperience 250.
Tekintettel a black friday akciókra most jelentős kedvezménnyel lehetne hozzájutni.
Köszönöm a segítséget.
Eheim 2424 Experience.
Vegyél Eheim szilikon sprét is, azzal a tömítéseket be tudod fújni tisztítás után, és hosszú évekig fog szolgálni a szűrő.
Halk, kiváló alkatrészellátás (bár ritkán lesz rá szükséged), megbízható.
 
Kedves Mindenki!
Egy 30l NanoCube (Dennerle) aquariumba keresek új szűrőt, mivel a gyári belső szűrő mellett igen rendesen algásodik és fogyatkozik a halállomány.
Amit én eddig kinéztem:
Oase FiltroSmart 200
Cristal Profi JBL 702
Eheim 2424 eXperience 250.
Tekintettel a black friday akciókra most jelentős kedvezménnyel lehetne hozzájutni.
Köszönöm a segítséget.
Nálam 2db 35 literes dennerle tank van amiben egy 2211es Eheim és egy Eheim 2034 ecco dolgozik .
A 42 literesben pedig egy 2213 as bőven elég !. A 2034 es Eheim csak egy hete van a 35 literesben oda a sok sok növény miatt kelett. Bár képet nem mutattál a aksiról . De szerintem egy 30 as ba bőven elég lenne egy 2213 as
 
Back
Oldal tetejére