• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

JBL 702e szűröm kergeti a 60L-es kockát. Arra gondoltam, mivel igen korlátozott a rekeszek száma és űrtartalma, hogy a felső mechanikai szivacs helyét is matrixal tölteném ki. A legalsó rekeszben van egy réteg szivacs azon van még matrix, a másodikban csak matrix. Szóval ha csak biológiai lenne benne az mennyire jó, vagy nem jó?
@cs_z_ nél a pont!
Szivacsokat kivenni, csurig Matrix-szal feltölteni és a tetejére perlont, ennyi. Ha van Purigened, amit a perlonra dobhatsz, azzal csak még jobban jársz. :)
 
Szervusztok!
Olvasgatok visszafelé, meg más fórumokon is, és egy rendkívül amatőr kérdés merült fel bennem - előre is elnézést:
ezeket a biológiai töltőanyagokat (mátrix) mennyi idő után kell cserélni??

Azt értem, hogy rendszeresen tisztítsuk a szűrőt, lelögyböljük róla a koszt és megy vissza - először majdnem kidobtam volna -, de mennyi az életidejük?
Miből látszik, hogy elöregedett?
 
Szervusztok!
Olvasgatok visszafelé, meg más fórumokon is, és egy rendkívül amatőr kérdés merült fel bennem - előre is elnézést:
ezeket a biológiai töltőanyagokat (mátrix) mennyi idő után kell cserélni??

Azt értem, hogy rendszeresen tisztítsuk a szűrőt, lelögyböljük róla a koszt és megy vissza - először majdnem kidobtam volna -, de mennyi az életidejük?
Miből látszik, hogy elöregedett?
Szerintem nem kell cserélni...
 
Szerintem se. Maximum azt tudom elképzelni, hogy sok-sok év alatt elkopik, ahogy az áramlás finoman mozgatja a szűrőben.... Szóval ez egy időt álló beruházás :D
Szerintem még az se, mivel tudtommal nem csak a felülete, hanem teljes keresztmetszetében porózus anyag, szóval ha elkopik a felületéből, ugyan olyan lesz elméletileg, csak valamivel kisebb. Teljesen meg kb. sosem kopik el szóval szerintem kijelenthető hogy örökös.🙂
 
Köszönöm szépen!
Ezen a téren kezdőként egyszerűen felmerült bennem, hogy vajh ez mekkora befektetés és mennyi időre.
Így azért megnyugodtam, hogyha nincs nagy gond, akkor remélhetőleg egyszeri ... hacsak nem kezdek majd kísérletezni .... amit tuti fogok készőbb :D
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek szűrőanyag választásban.
Egy Eheim 2275 szűrőt vásároltam amiben a gyári töltet az alábbi:
  • 1l Substrat Pro
  • 1l BioMech
  • 2l MechPro

Mivel PRL CRS garnélák is vannak az akváriumban ezért sajnos a Substrat Pro kiesik a listáról, illetve a MechPro is egyéb okok miatt.

A BioMech szerintem a legalsó tálcába megfelelő lesz, viszont ezen felül szükséges lenne még megtöltenem a szűrőt a lehető legjobb szűrőanyaggal, ami vagy PH semleges vagy savasítja a vizet.

Mit gondoltok, mi lenne a legjobb választás?

Köszönöm szépen!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek szűrőanyag választásban.
Egy Eheim 2275 szűrőt vásároltam amiben a gyári töltet az alábbi:
  • 1l Substrat Pro
  • 1l BioMech
  • 2l MechPro

Mivel PRL CRS garnélák is vannak az akváriumban ezért sajnos a Substrat Pro kiesik a listáról, illetve a MechPro is egyéb okok miatt.

A BioMech szerintem a legalsó tálcába megfelelő lesz, viszont ezen felül szükséges lenne még megtöltenem a szűrőt a lehető legjobb szűrőanyaggal, ami vagy PH semleges vagy savasítja a vizet.

Mit gondoltok, mi lenne a legjobb választás?

Köszönöm szépen!
Szerintem csak matrix-ot használj, ez a legjobb.
 
Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok. A biológiai közeg Biohome Ultra lesz a szűrőben, azonban az ára konvergál az aranyéval és elég sok kell belőle. Arra gondoltam, hogy vegyesen keverném a JBL Volcano lávaköves aljzattal a porózus szerkezete miatt, illetve az ásványi anyag tartalma sem lenne utolsó szempont, mert maga az akvárium nem fog aljzatot tartalmazni. Mi a véleményetek a vegyítésről?
 
Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok. A biológiai közeg Biohome Ultra lesz a szűrőben, azonban az ára konvergál az aranyéval és elég sok kell belőle. Arra gondoltam, hogy vegyesen keverném a JBL Volcano lávaköves aljzattal a porózus szerkezete miatt, illetve az ásványi anyag tartalma sem lenne utolsó szempont, mert maga az akvárium nem fog aljzatot tartalmazni. Mi a véleményetek a vegyítésről?
Jo cucc a Biohome is, ha mar megvan, vagy alapbol jar a szurohoz, hasznald nyugodtan. A lavako helyett viszont erdemes lenne valamilyen rendes szuroanyag. Bar eloben meg nem lattuk a JBL lavakoves aljzatat, de eleg aproszemunek tunik.
 
"Mivel PRL CRS garnélák is vannak az akváriumban ezért sajnos a Substrat Pro kiesik a listáról"
Ezt, hogy kell érteni?
 
Jo cucc a Biohome is, ha mar megvan, vagy alapbol jar a szurohoz, hasznald nyugodtan. A lavako helyett viszont erdemes lenne valamilyen rendes szuroanyag. Bar eloben meg nem lattuk a JBL lavakoves aljzatat, de eleg aproszemunek tunik.
A lávakövet el is vetettem 🙂 Azt megkérdezhetem, hogy mik a tapasztalatok Biohome vs Matrix témában? Mert olvasok pro-kontra sok félét. Pl papíron a Matrixnak nagyobb a felülete, viszont természetes kőzet, így ez az érték nem feltétlenül pontos, illetve a mérési technika sem az. Biohomeról meg sokan azt mondják, hogy egyáltalán nem vált be, mások pedig istenítik. Nehéz eligazodni 🙄 Illetve a Matrixot valóban cserélni kell időnként?
 
Back
Oldal tetejére