• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Sziasztok!

Ma takarítottam a szűrőmet az új akváriumhoz. Sajnos mikor szétszedtem arra lettem figyelmes, hogy a szűrőn belül is elterjedt a BGA alga.
Teljesen átmostam inkább csapvízzel, hogy minden maradék lemenjek róla. Szivacsot is. Elvileg ezzel kinyírtam a bacikultúrát is.
Most szerettem volna újraindítani a szűrőt és sajnos nem folyt le annyi ozmó, hogy tudjam indítani.
Mekkora baj, hogy az összerakott szűrőt holnap este tudom majd csak elindítani? Nem lesz baj ebből?
Nedves belül a szűrőanyag, de nincsen semennyi víz a szűrőben.

Köszönöm
hát énevvel nem cicóznák! a baciknak igyisugyis annnyi! tegyél inkább új szüröanyagot ha tudsz, ha nem én kifözném! átmosás sztem nem elég!
 
Sziasztok!
Szűrő töltet sterilizálásra van valamilyen biztonságos és hatékony módszer? (teljesen 0-ról indítás lenne most a célom)
Köszi
 
A szűrőanyagot mindenképpen akváriumvízben kell kiöblíteni, vagy használhatok kezelt csapvizet is?
 
Szűrő csöveket hogy szoktátok pucolni a leg hatékonyabban? Illetve érdemes rövidebbre vágni, mivel van egy kis hasa alul és ott úgy látom felgyülemlett a szmötyi rendesen. Kösz előre is a választ!
 

Attachments

  • F72B8DF6-FC6F-4556-996D-97B89C834B8E.jpeg
    F72B8DF6-FC6F-4556-996D-97B89C834B8E.jpeg
    203 KB · Megtekintések: 19
Szűrő csöveket hogy szoktátok pucolni a leg hatékonyabban? Illetve érdemes rövidebbre vágni, mivel van egy kis hasa alul és ott úgy látom felgyülemlett a szmötyi rendesen. Kösz előre is a választ!
Nyugodtan rövidebbre vághatod, ha elfogy sincs gond, gazdaboltból 3-400ft/m áron pótolni tudod a csöveket. Tisztítókefével, vagy házi készítésű szerkentyűvel tudod tisztítani. A házi herkentyűhöz kell 1m fűkaszadamil, egy 10cm x 5cm geotextilia, és 0.5 m cérna. A damil végére feltekered a textiliát, acérnával rögzíted és kész. Ja, a damil végét irdald be, hogy a textilia jobban kapaszkodjon, különben a csöben marad az első mozdulatra.
Ha nem egyértelmű, ebéd után tudok fotot csatolni a herkentyűről.
 
Van erre a célra való kefe. Nekem JBL van, de van más márkából is
Ha biztosan ebben a formációban maradnak a ki/be folyók, és a szűrőt sem szándékokozod áthelyezni akkor nyugodtan vágd le méretre. Én mindig le szoktam.

Szűrő csöveket hogy szoktátok pucolni a leg hatékonyabban? Illetve érdemes rövidebbre vágni, mivel van egy kis hasa alul és ott úgy látom felgyülemlett a szmötyi rendesen. Kösz előre is a választ!
 
Szűrő csöveket hogy szoktátok pucolni a leg hatékonyabban? Illetve érdemes rövidebbre vágni, mivel van egy kis hasa alul és ott úgy látom felgyülemlett a szmötyi rendesen. Kösz előre is a választ!
Én benedvesített mosogatószivacsot szoktam beleforgatni. Csőmérettől függően néha érdemes a szivacsot hosszában elvágni, hogy ne szoruljon benne nagyon. A zuhanyrózsát letekerve a csövet oda lehet szorítani a tömlő végéhez, majd full megnyitni. A víznyomás végigtolja a szivacsot és kb 2 ilyen körrel teljesen tiszta.
 
Szűrő csöveket hogy szoktátok pucolni a leg hatékonyabban? Illetve érdemes rövidebbre vágni, mivel van egy kis hasa alul és ott úgy látom felgyülemlett a szmötyi rendesen. Kösz előre is a választ!
Szia ! Én is a JBL csőtisztitót szoktam használni . Ajánlom neked is . Egy a lényeg ! Csak hideg vízzel végezd a csőtisztitást mert ha meleg vízzel csinálod kijőnnek a múanyag szálak . Igy nekem 1 évig jó egy JBL szet😉
 
Sziasztok,

valakinek van esetleg tippje a következőre? Vettem egy használt külső szűrőt, az eladó valószínűleg csak jót akart, tippre mosógépben ki lett mosva az összes szűrője, burtális öblítőszaga van... a nagyrésze csere lesz Matrixra, de az előszűrőbe is vmi 6k lenne a gyári szivacs... menthető valahogy? Vízben hiába mosogatom, marad az illata m1.gif
 
Sziasztok,

valakinek van esetleg tippje a következőre? Vettem egy használt külső szűrőt, az eladó valószínűleg csak jót akart, tippre mosógépben ki lett mosva az összes szűrője, burtális öblítőszaga van... a nagyrésze csere lesz Matrixra, de az előszűrőbe is vmi 6k lenne a gyári szivacs... menthető valahogy? Vízben hiába mosogatom, marad az illata View attachment 103437
Szia,

Szerintem kuka a szűrőanyag az előszűrővel együtt. Az egész rendszer alapja a jó szűrés, ki tudja meddig oldódhatnának bele a vízbe nem kívánt anyagok.
Milyen szűrő ez? Hátha valakinek akad elfekvőben ilyen szivacs..
 
Szia,

Szerintem kuka a szűrőanyag az előszűrővel együtt. Az egész rendszer alapja a jó szűrés, ki tudja meddig oldódhatnának bele a vízbe nem kívánt anyagok.
Milyen szűrő ez? Hátha valakinek akad elfekvőben ilyen szivacs..
Egy OASE Biomaster 350... sajnos kuka, előbb ránéztem, egy nagy vödörrel járatom egy napja, vizet cserélem x óránként, de maradt az öblítőszag... Rendelek hozzá szerintem másikat.

Az összes tálcában mátrix lesz, ilyenkor az előszűrőbe érdemes 45 vagy 60ppi-s szivacsot venni?
 
Egy OASE Biomaster 350... sajnos kuka, előbb ránéztem, egy nagy vödörrel járatom egy napja, vizet cserélem x óránként, de maradt az öblítőszag... Rendelek hozzá szerintem másikat.

Az összes tálcában mátrix lesz, ilyenkor az előszűrőbe érdemes 45 vagy 60ppi-s szivacsot venni?
30 ppi-set vegyel, a surubb nagyon gyorsan eltomodik es fojtja a szurot.
Az oblito miatt teljesen uresen (eloszuro/szuromedia nelkul) par100 liter vizzel meg atforgatnank.
 
Back
Oldal tetejére