• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Végre egy normális gép akadt a kezembe. Íme egy két fullshotot az akiról. Most kicsivel több mint 4 hetes. Ma este bekerültek a Galaxyk is. Nagyon dekoratívak ezek a kis halak. Imádom őket. :D


Nagy képekért katt a képekre! ;)

4282626552_f126fdb12c.jpg

4281885679_4a551267eb.jpg

4282631710_b960f6416e.jpg

És egy két hangulatkép

4282629306_1e3966d1a7.jpg

4281885045_a98e581ee5.jpg

4281888205_552f9f23a1.jpg


Holnap vízcsere. Azt hiszem beiktatok egy kiadós nyírást is. ;)
Itt van még néhány plussz kép akit érdekel

Jó pihengetést mindenkinek így vasárnap estére! :yawn: :-D
 
Hali.

Szépen bedúsultál. :) Mondjuk így a kanyon hatásból és a szintkülönbségekből alig maradt valami. Viszont a kövek és a sok növény miatt tisztára mintha a Bükkfennsíkon mászkálna az ember. Éppen ezért nekem nagyon bejön, sokat szoktam arrafelé bringázni.
 
Igen igen igen ;) Mennyivel fantasztikusabb egy jó minősségű képet nézni egy egyébként is szép akiról.
Gratu nagyon szépen fejlődik minden. Le a kalappal. ;)
 
Irigykedek rád,mert csak kimégy az erdőbe és ilyen kalassz köveket találsz.Egybként a jobb oldali nekem kilóg a sorból,a színe miatt.Úgy összességében nagyon tetszik az akva.Szépen felődik minden.Gratula!
Irigykedek még a gépedre(még ha az édesapádé is),ég és föld a különbség.Volt szerencsém egy Nikont a kezemben tartani,kattintani vele.Nem is szabadna mással fégyképezni,csak dslr-rel. :)
 
Nagyon szépen alakul az akváriumod, szép egészségesek a növények, üdék a képek, a Galaxy-k pedig tökéletesen ékesítik, valóban, mint valami apró ékszerek.
Gratulálok!
 
Köszönöm szépen mindenkinek a dicsérő szavakat. Örülök hogy tetszik. :mrgreen: :oops:

Nigro said:
Az eleocharis parvula-t hol vetted? Acicularisnak tűnik. :geek:

Atti jó szemed van. Bizony nem parvula. Egyébként minden növényt a vizinövény.hu ról rendeltem, és ott valóbban nincs is parvula. Viszont az első akimba is rendeltem 3 cserép acicularist tőlük, de azok teljesen parvula ként viselkedtek. Ezért gondoltam hogy esetleg összekeverték véletlenül a két növényt. No persze rá kellet jönnöm hogy ők azért mégis csak jobban értenek a vízinövényekhez mint én. :oops: Valószínűleg az első akiban nem érezte túl jól magát az acicularis, ezért nézett ki úgy mint a parvula. (értsd, rövid vékony visszahajló levelek.)
Persz itt az újban, hogy megkap minden földi jót nő mint a bolondgomba. Valószínűleg nehéz lesz kordában tartani. Ha jól gondolom akkor ez a növény piszok hosszúra meg tud nyúlni. No de hát mind1, ki már nem szedem :) Majd gyakran nekiesek metszőollóval. :twisted:
 
Nagyon szépen alakul az aki, a képek is nagyon szépek. Parvulával nem tudom milyen lenne, de nekem így jobban tetszik :D
Sok sikert, remélem az alga messziről elkerül :)
 
inadsz said:
Nagyon szépen alakul az aki, a képek is nagyon szépek. Parvulával nem tudom milyen lenne, de nekem így jobban tetszik :D
Sok sikert, remélem az alga messziről elkerül :)

Köszi Dani! Szerencsére az alga még nem borított el. Bizakodok benne hogy nem is fog.

tibicuk said:
Irigykedek még a gépedre(még ha az édesapádé is),ég és föld a különbség.Volt szerencsém egy Nikont a kezemben tartani,kattintani vele.Nem is szabadna mással fégyképezni,csak dslr-rel. :)

Valóbban nagyon jó élmény volt ezzel a géppel fényképezni! Pedig ezek a képek automata beállításon készültek, és az állvány is egy könyvkupac volt. :) Manuállal még jobbakat lehetne csinálni ha értenék hozzá. De sajnos túl sok ideig nem marad a gép nálam, ezért nincs időm kitapasztalni a kézi beállításokat.
 
Hmm én még nem is gratuláltam. :oops: Na akkor most: Gratula! :) Nagyon szép! :clap:
 
Szia!
Tényleg nagyon szép az akváriumod! :)
Azonban egy tanácsom lenne, hogy a vízszintet egy kicsit lejjebb vihetnéd, ugyanis a halak előszeretettel ugrálnak, ezért félő, hogy kiugranak az akváriumból...
Bár lehet, hogy csak a fényképezés erejéig töltötted fel ennyire, akkor viszont nem szóltam:)
 
Köszönöm skacok a dicsérő szavakat!

dekalabda00 said:
Azonban egy tanácsom lenne, hogy a vízszintet egy kicsit lejjebb vihetnéd, ugyanis a halak előszeretettel ugrálnak, ezért félő, hogy kiugranak az akváriumból...
Bár lehet, hogy csak a fényképezés erejéig töltötted fel ennyire, akkor viszont nem szóltam:)

Ebben igazad van. De valahogy nem tetszik ha lejjebb van a vízszint. Akár mit csinálok mindig kiül a vízkő. Az első akváriumomnál volt is példa rá hogy kiugrott halam. Szerencsére amióta ezek a halak vannak meg még nem volt ilyen gond. Valahogy a galaxyk nem túl ugrálós népség. De igazad van jobb nem kockáztatni, azt hiszem egy kicsit lejjebb engedem.... :) ;)
 
Szia outro!
Nekem is nagyon tetszik az akid, látom az akin hogy a növények növekedésével terjeszkedésvel változni fog még a kinézete az akinak! De nagyon szép lesz, sőt már is nagyon szép!
Egy pár észrevétel , de lehet hogy csak nekem zavaró egy kicsit:
Rotala Wallichii-nak több fény kell (nagyon Co2 és fényigényes), mellette és mögötte lévő Rotundifoliára figyelj nehogy ránőljön a vékonyabb testvérére.
Nekem a parvula egy kicsit zavaró így hogy a sziklákkal kb. egy magasságban van, lehet nyírni kellene (nemtom volt-e már).
Még egyszer mondon nagyon bejön, szépen eltervezett és megvalósított aki!! :thumbup: ;)
 
Cecska said:
Szia outro!
Nekem is nagyon tetszik az akid, látom az akin hogy a növények növekedésével terjeszkedésvel változni fog még a kinézete az akinak! De nagyon szép lesz, sőt már is nagyon szép!
Egy pár észrevétel , de lehet hogy csak nekem zavaró egy kicsit:
Rotala Wallichii-nak több fény kell (nagyon Co2 és fényigényes), mellette és mögötte lévő Rotundifoliára figyelj nehogy ránőljön a vékonyabb testvérére.
Nekem a parvula egy kicsit zavaró így hogy a sziklákkal kb. egy magasságban van, lehet nyírni kellene (nemtom volt-e már).
Még egyszer mondom nagyon bejön, szépen eltervezett és megvalósított aki!! :thumbup: ;)

Hali!
Cecska teljesen jók a meglátásaid. Egyet értek velük. A Parvula sajnos nem Parvula hanem mint utóbb kiderült Acicularis azért olyan hosszú. Hamarosan megnyírom, de kicsit félek a nyírástól mert az a tapasztalatom hogy a levágott szárak elsárgulnak és bealgásodhatnak. De előbb utóbb rá kell vennem magam. A wallichii valóbban nem nagyon fejlődik, pedig figyelek rá, hogy ne nőjön rá a rotala. Meglehetősen igényes növény, azért remélem hogy beindul hamarosan. Át nem szeretném ültetni, mert a koncepcióban ott lenne a helye.
 
Mint említettem nem igazán tetszett az ehem szűrő zöld esőztetője, és hát nem bírtam ki én is lecseréltem üveg cuccokra. Az előző negatív aukciós link moderálva-es tapasztalat ellenére (a bubiszámláló azóta is kering valahol a világba :D ) ezzel a rendeléssel semmi gond nem volt, gyakorlatilag alig 2 hét alatt meg is jött a cucc.
No nem egy ADA minőség de azért a feladatát el fogja látni, és szerintem esztétikailag is teljesen rendben van. ;)

Kibontva:
4301005270_a1eb82c828.jpg

És beüzemelve.
4300259195_0c63d6dc50.jpg

4301005786_2df9073551.jpg

Ezen kívül beszereztem még egy csapat új halat is, hogy az akvárium még színesebb legyen. A választásom végül a Barbus titteya - Karcsú díszmárnára esett. Egy nyolcas csapat került be még az akiba , sajnálatos módon egy fiatal hím már az első éjszaka a szabadságot választotta :( pedig már a vízszint is lejjebb van. Remélem több nem fog kiugrálni.

Telepítésről egy két fotó:

4300258581_123cb2d57f.jpg

4300258793_ea5e32ba69.jpg

Sajnos szuper fényképezőgép pápá. Fater hazavitte, hiába győzködtem hogy nálam jobb helye van. :lol: :D :lol: :twisted: ;) Szóval most egy darabig be kell érnem a kompakt gépemmel. Az üveg ki és befolyóról majd írok véleményt nemsokára. Első benyomásra nekem kicsit olyan mintha kevésbé mozgatná át a vizet mint egy esőztető, de majd meglátjuk. Még tesztelem meg állítgatom.

Kellemes vasárnap estét mindenkinek...
 
Elég rég nem írtam. Az utóbbi egy-másfél hétben kicsit elhanyagoltam az akit. A rotalám úgy megnőtt hogy szinte teljesen eltakarta a pilácsot a többi növény elől. Egy kis alga is felütötte a fejét a lecsökkent flow miatt. Ja egy jó tanács ha üveg beömlőt használsz. Ne nőjenek rá a növények mert garantáltan leredukálódik az áramlás az akiban. Szóval nem volt más hátra alaposan megnyírtam mindent, úgyhogy most meglehetősen viharvertek a növények. Teljes képet nem tudtam csinálni úgyhogy most az elmarad, de azért két régebbi közelit megosztok veletek :)

4325959948_dbbc6bd3b6.jpg

4325224133_43212a8391.jpg

Az ilyen közeli képeket tényleg csak profi fényképezővel érdemes készíteni. Az enyém sajnos nem az de azért egy próbálkozást megért. :) Arra jó hogy teszteld a fényképeződ és a saját idegeidet... Legalább 30 képből választottam ki ezt a kettőt, a többi szinte kivétel nélkül homályos, életlen volt.
 
Hasonló helyzetben vagyok én is a fényképezőmmel!Néha elvesztem a türelmemet mire tudok valami normális képet csinálni!Gratulálok jók a képek! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére