• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Hát igen... :D De nézzétek el nekem. Nemrég költöztünk és épphogy nem a konyhapultra került az aki annyira nem volt sehol helye. :oops: :D :lol:
Az biztos hogy itt azért egy kicsit jobban nézett ki. :) ;)


2010.01.01 013 by outro, on Flickr
 
Nos felteszem én is a HAC-s képeket. Talán nagyobb felbontásban kicsit jobban mutat az aki.

Totálban fehér háttérrel.


HAC Aquascaping Total 2 by outro, on Flickr

Részlet. (Ki találja meg a Canon feliratot? :D )


HAC Aquascaping 3 by outro, on Flickr
Utólag vettem észre hogy visszatükröződött a fényképezőgépről. :) :oops:

Oldalról


HAC Aquascaping 4 by outro, on Flickr


És egy kép fekete háttérrel.


HAC Aquascaping Total 1 by outro, on Flickr

Sokat gondolkoztam hogy melyik képet küldjem be a versenyre. Végül a fehér háttér mellett döntöttem. Szerintetek melyikkel mutat jobban az aki?
A zsűri kommentálásával egyébként maradéktalanul egyet kell hogy értsek. Érdekes hogy így utólag visszanézve a képeket valóbban kicsit túlburjánzott lett az akvárium. Talán merészebben meg kellett volna nyírnom a fotózás előtt. No sebaj ez most így sikerült, azért örülök hogy a középmezőnyben bennvagyok. ;) :thumbup:

Sajnos az akváriumról elképzelhető, hogy több kép már nem fog készülni. Ha nem is most azonnal de hamarosan szét lesz szedve. Azért remélem hogy az akvakertészkedést nem kell abbahagynom véglegesen, de egy rövid időre biztos szüneteltetnem kell lakhelyváltoztatás miatt.
 
Szerintem állati szép akit hoztál össze :wave:
Gyönyörű egészséges nővények,burjánzó fauna, nálam: nagyon RENDBEN!! :thumbup:
 
....,hát azt hiszem én nehezen tudtam volna eldönteni, hogy a fehér vagy a fekete háttér a jobb.
De legjobban az oldalról készült fotó tetszik, annak nagyon jó hangulata van.
Gratulálok!
 
Először is gratu az akihoz. Nagyon baba lett. :thumbup:

Szerintem nálad a fehér háttér az igazi a szemből nézetre. Nagyobbnak érzem tőle az akváriumot.
Viszont a döntött oldalnézetben penge a fekete, oda meg az kell.
 
outro said:
Azért remélem hogy az akvakertészkedést nem kell abbahagynom véglegesen, de egy rövid időre biztos szüneteltetnem kell lakhelyváltoztatás miatt.

Aki ilyen akváriumokat készít, hiba lenne teljesen felhagyni vele ;) Lehet szüneteltetni kell, de várunk vissza, ha kicsit rendeződnek körülötted a dolgok. :angel:
 
Köszi Srácok. Szerintem a fórumot ugyan úgy fogom követni ha nem is napi rendszerességgel. A legjobban a halacsoktól való megválás fog fájni. Nemrég szereztem be még néhány apró Galaxyt akikkel együtt már egy egész jó kis csapat színesíti az akváriumot. Sajnos akárhogy agyalok, tőlük is meg kell válnom ha felszámolom az akváriumot. Remélem találok nekik gondoskodó gazdikat majd... A technikán még gondolkozok hogy mit adjak el belőle és mit tartsak meg. Ez is nehéz kérdés. Az biztos hogy a CO2 szettet megtartom, mert maradéktalanul meg voltam elégedve vele eddig.
 
Szerintem mindenképp tartsd meg az aksis cuccaidat.Jól fog az még jönni! ;)
Az egyik nagy kedvencem ez az aki,kár hogy szétszeded. :cry:
Az ilyen akvakertfüggők,mint te, nem sokáig fog akvárium nélkül megmaradni.Költözés ide vagy oda! :thumbup:
Sok sikert a költözködéshez!
 
Jani 614 said:
A felirat a fönt lévő hal farkúszójánál van középen! :D
Mit nyertem?

Hehe. Így van. Hát a nyereményed esetleg lehet a felszámoláskor egy nagy adag vízinövény :) Tetszés szerinte választhatsz. :D :lol: ;)
 
Nos legnagyobb sajnálatomra elkezdtem az akvárium felszámolását. A verseny óta kicsit el lett hanyagolva szegény, illetve 3 hete kifogyott a CO2 palackom is. Gyakorlatilag kicsit több mint 12 hónapig bírta az 5 kg-os Kinzo üzletes palack. Szerintem ez jó eredmény, nem gondoltam hogy ilyen sokáig húzza.
Az akvárium egész élettartama alatt folyamatosan ment a CO2 bele, így érdekes volt látni, hogy milyen változások mennek végbe a növényeken a gáz megvonása után. Természetesen semmi pozitív dolgot nem tudok írni. A parvula illetve az acricularis gyakorlatilag egy hét alatt tönkrement teljesen. Véleményem szerint az eleocharis fajok a leg co2 igényesebbek. A HM-nél a hydrocotylenél illetve a rotalánál csak erős nyurgulást illetve satnyább leveleket tapasztaltam. A pogostemon is rosszul bírta. Érdekes módon a HC a várthoz képest jobban bírta a gyűrődést. A szőnyeg megmaradt csak szépen lassan felszakadozott a talajról.
A halak és garnélák jól bírták velük semmi gondom nem volt. Az alga is elkerült, ezt a csökkentett fénynek és a jó szűrésnek tudtam be.

Az akváriumról teszek fel majd még néhány képet a végstádiumról. A halak és a garnélák nagy része már kikerült, szakértő kezekben úszkálhatnak tovább Atlantisz 500 literes akváriumában. Szerintem olyan érzésük lehet mintha a panelgarzonból egy osztrák kastélyszállóba költöztek volna :D ;) :lol: Sok sikert a tartásuhoz.
A technikából van amit megtartok van amit pedig eladok. Reményeim szerint kisebb szünet után új lakhelyemen tudom majd folytatni a növényezést.
 
Sajnálom, hogy szét kellett kapni, de biztos vagyok benne, hogy az új helyen is sikerült majd valami maradandót alkotni.
És ahogy beszéltük örömmel látunk majd minden beszámolót amerre jártok. :thumbup:
 
outro said:
A halak és a garnélák nagy része már kikerült, szakértő kezekben úszkálhatnak tovább Atlantisz 500 literes akváriumában. Szerintem olyan érzésük lehet mintha a panelgarzonból egy osztrák kastélyszállóba költöztek volna :D ;) :lol: Sok sikert a tartásuhoz.
A technikából van amit megtartok van amit pedig eladok. Reményeim szerint kisebb szünet után új lakhelyemen tudom majd folytatni a növényezést.

Szia outro.
A galaxik köszönik szépen ,nagyon jól érzik magukat.Időnként csaptba verődnek és egész jól leküzdik az áramlatokat.A neonokkal együtt szoktak bandázni.A márnákat a meglévő csapat egyből befogadta.
A redek azok úgy eltüntek,hogy fogalmam sincs merre vannak.
Mégegyszer köszi. Sanyi.

UI:Sok sikert a továbbiakhoz.
Remélem ha kint leszel és összeraksz egy akvát,azért megmutatod majd nekünk is.
:wave: :wave:
 
viktorlantos said:
Sajnálom, hogy szét kellett kapni, de biztos vagyok benne, hogy az új helyen is sikerült majd valami maradandót alkotni.
És ahogy beszéltük örömmel látunk majd minden beszámolót amerre jártok. :thumbup:

Igen kicsit fáj a szívem érte nekem is. Ez volt az első komoly növényes akim. A beszámolókról nem fogok elfeledkezni, meglátjuk milyen Hamburg környékén a növényes élet... ;) :thumbup:

Atlantisz örülök hogy jól vannak a halacsok. A te 500 literedben nem csoda ha eltűnnek a Red Cherryk, de ne izgulj biztos hogy jól vannak. Szívós fajtáról van szó..
Ha sikerül kinn csinálnom egy akit akkor feltétlen be lesz mutatva itt. ;)
 
Nos úgy illik hogy befejezem a naplómat.
Az akvárium szét lett szedve kb egy hónapja. A verseny utáni időszakban kicsit el lett hanyagolva. Elég sok egyéb teendőm akadt az utóbbi időben...
Azért az utolsó fotókból még teszek fel kettőt, itt már alaposan túl volt burjánzva a flóra, de a növények jól érezték magukat.


DSC_0033 by outro, on Flickr


DSC_0003 by outro, on Flickr

És üresen kipucolva. Itt látszik hogy meglehetősen sok talaj volt benne.


DSC_0754 by outro, on Flickr

No hát köszi hogy olvasgattátok a naplót. Ha minden úgy alakul ahogy elterveztem akkor előbb-utóbb indul egy új napló.... :thumbup:
 
Szia!

Szerettem nézegetni ezt az akit, valahogy "nyugtató hatással volt az idegrendszeremre"... :D
Remélem, mihamarabb láthatjuk a következő akid! :wave:
 
Igazán szép akva volt ez, gratula :clap: , ahogy látom külföldi helyváltoztatás is történt ?
Nehogy elmenjen a kedved egy uj akva összerakásától!(később)
 
Nagyon jó kis napló volt tökéletes kondíciójú növényekkel. Remélem sikerül az új akit is beindítani külhonban, izgatottan várjuk a fejleményeket. :thumbup: :wave:
 
Back
Oldal tetejére