• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Mysterious

Bejött a lámpás trükk. Sikerült kiszúrni párat, de nincs olyan hatalmas mennyiség belőlük (vagy csak én nem láttam)
Nem tudom folytassam - e, a következő lépéssel, vagy várjam meg a másik mamát, hátha ő többet enged el.
A napi rengeteg világítás, a micro és liquicell tápok nem olcsók, pár tucatért kár a meló.
Ha elengednek ezret, az kb.feleződik az első trimeszterben, aztán ha nagyon ügyes vagy, akkor 100-150 marad a visszatelepítésig és az sem problémamentes.
Legalább 2-3 nőstény porontyait érdemes leszívni.
Várd meg a következőt, a lámpás trükkel pedig jó sokat átszívhatsz szilikon csővel a nevelő medencébe.
Annak olyan zöld legyen minden oldala, hogy be sem látsz, akkor jó!
Porlasztó menjen benne.
 
A napi rengeteg világítás, a micro és liquicell tápok nem olcsók, pár tucatért kár a meló.
Ha elengednek ezret, az kb.feleződik az első trimeszterben, aztán ha nagyon ügyes vagy, akkor 100-150 marad a visszatelepítésig és az sem problémamentes.
Legalább 2-3 nőstény porontyait érdemes leszívni.
Várd meg a következőt, a lámpás trükkel pedig jó sokat átszívhatsz szilikon csővel a nevelő medencébe.
Annak olyan zöld legyen minden oldala, hogy be sem látsz, akkor jó!
Porlasztó menjen benne.

A sikerélményért csinálom, nem az anyagi előnyért. :)
Kivettem a még a petést és azt is ami elengedte, aztán visszaraktam a nagy medencébe őket. A nevelő medencét felsóztam és elindítottam egy 26 literes kis medencét, amibe majd úgy 25. - e körül kell kivennem a következő Amano -t, ahol elengedheti a kicsiket. Jelenleg 3 petés van a nagy akváriumban. A nevelő medence fut tovább a pár aprósággal, ha túl élik jó, ha nem, akkor majd jön a következő turnus 2 hét múlva. Külön nem etetem őket, mert kevesen vannak és elég algás az akvárium. Még egy fajsúlymérőt kéne beszereznem, de nem láttam olyan áron, amennyit szívesen adnék érte.
 
Nem emlékszem, hogy arra utaltam volna, hogy anyagi előnyért tennéd. Csak azt mondtam, felesleges költséget ölni olyasmibe, ami a jelenlegi felállás szerint kudarcra van ítélve. Azt kd3zted, folytassad-e. Ilyen kevés picivel szerintem, ne.
De tégy legjobb belátásod szerint! Kívánom, hogy minél többet sikerüljön felnevelned.👍
 
Semmi gond. Ez az egyik legnehezebb szaporítású garnéla. Rengetegen belevágnak, megpróbálják, de csak egy-két szerencsés vagy vérprofi van, akinek aztán sikerül is.
Bárcsak neked összejönne.
Ha mégsem, akkor se bánkódj, a halak nagyon hálásak az élő kajáért, amit az elengedett lárvák jelentenek.;)
 
A tegnapi napon hatalmas nagy szerencsém volt. :)
A kettes számú petés Amano majd szét pukkant a sok petétől, ezért úgy gondoltam átrakom őt egy másik üvegbe. Kb 21 óra volt amikor sikerült kihalásznom és 2 óra múlva lefekvés előtt még ránéztem. Láss csodát elengedte az összes petét. :)
Több száz aprósággal volt tele az akvárium. Reggel a M-Amano visszakerült a nagy akváriumba, az apróságokat pedig átraktam a sós vizű nevelő medencébe.
Hobby Liquizell - t kapnak pár hétig és reménykedés van, hogy többen megmaradnak. :)
Telefonnal esélyem sincs fotót készíteni.
 
Az akváriumok úgy néz ki beálltak, szépen fejlődik minden.
Az izgalmakat most az Amano poronytok szolgáltatják. A sós vízbe helyezés után a számuk nem csökkent drasztikusan. Vízközt lebegnek és mintha nőttek is volna. Az akvárium üveg csupa alga és nem tudok fotót készíteni. Tegnap este egy másik Amano is eleresztett, így 5 nap különbség van a két fészekalj között. Ez jóval gyengébb lett mint a hétfői eresztése a másiknak, a lárvaszám a töredéke annak, de ez is több a semminél. Őket sikerült megörökíteni:
20200419_101141.jpg
A képen kb az új poronytok 20% - a látszik.
 
Az akváriumok úgy néz ki beálltak, szépen fejlődik minden.
Az izgalmakat most az Amano poronytok szolgáltatják. A sós vízbe helyezés után a számuk nem csökkent drasztikusan. Vízközt lebegnek és mintha nőttek is volna. Az akvárium üveg csupa alga és nem tudok fotót készíteni. Tegnap este egy másik Amano is eleresztett, így 5 nap különbség van a két fészekalj között. Ez jóval gyengébb lett mint a hétfői eresztése a másiknak, a lárvaszám a töredéke annak, de ez is több a semminél. Őket sikerült megörökíteni:
View attachment 90685
A képen kb az új poronytok 20% - a látszik.
Posztolj mindent, mi történik velük.. remélem meg maradnak nálad..
 
1. hét
Az első csapat tegnap 04.21 - én lett 1 hetes. Reggel-este 10 csepp Hobby Liquizell - el etetek. Világítás napi 16 órát megy a szekrényben. Valahol azt olvastam, hogy jobb ha nem kap természetes fényt. Nem tetszik ez a megoldás, olyan érzés mindig a szekrényt nézegetni, mintha Narnia - ba készülnék...
20200422_221451.jpg
Sokan voltak az indulásnál, kb olyan 500 - ra tippelem. Most sincsenek kevesen, de szerintem nincsenek annyian mint amikor bekerültek, pedig szombaton kaptak egy kb 200db - os kiegészítést a másik Amano - tól. Nehéz megtippelni mert az akvárium alsó 2/3 - ba egyáltalán nem látok be az algátol. Csak a felszín közelében lehet őket látni. Viszont ők láthatóan fejlődnek. Vasárnap cseréltem 20 liter vizet. A só sűrűséget igyekszem 30 és 35 ppm közt tartani. Levegő porlasztó nincs, csak simán a csövön jön a bubi olyan sebességgel, amit éppen megtudok számolni.
Ezen a héten először kapnak majd Spirulina - t.
Fotózni továbbra sem sikerül, viszont videó módban a telefon megtalálta a megfelelő fókuszt és sikerült megörökíteni a medence egy apró részletét:
Az elmúlt egy hét és az eddigi tapasztalatok alapján reménykedés van. :)
 
Jelen állapotok:
20200505_073210.jpg
(Az éles szeműek akár pár Amano porontyot is felfedezhetnek a képen.)
Az elmúlt két hétben kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok és az akváriumokra is kevesebb időm jutott.
Az Amano -projekt továbbra is jól halad, de azért gazdagodtam tanulságokkal is. Nagyjából egy hete a vízminőség elkezdett romlani, mondhatni büdös volt a víz, fentről sem lehetett bele látni. A vízcsere sem segített igazán, bár nem mertem 1/3 - nál többet cserélni. Aztán a hétvégén elutaztam 4 napra így nem volt etetés és mire hazajöttem szépen letisztult (a képen már a szépen letisztult állapot látható :D). A másik problémát a víz felületi feszültsége jelentette. A lárvák képesek voltak valahogyan a vízfelszínére tapadni és a felületi feszültség nem engedte őket újra lesüllyedni. Ezt úgy próbáltam megoldani, hogy erősítettem a vízfelszín mozgását a levegőztetővel, így most nagyobb bubiszámmal megy. Ha porlasztóval használnám, akkor tuti nem lenne elég a vízfelszín mozgása, így már értem miért írták több helyen, hogy a levegőztető cső végére ne kerüljön semmi.
A vízminőség romlásakor elpusztult kb az állomány fele. Jelenleg a lárvák számát olyan 70-120 közé tippelem. Holnapután lesznek 3 hetesek, így közelítünk a féltávhoz. A megmaradt lárvák láthatóan növekedtek, de még semmi garnéla formájuk nincsen.
A vízminőség szerintem a napi kétszeri etetés miatt romlott. Mostantól napi egyszer kapnak és akkor is kevesebbet, mert szerintem kellően algás az akvárium.

A fenti leírás és a projekt is a próbálkozásról, tapasztalat szerzésről szól. Ha valakinek van ellenvéleménye, vagy ötlete azt szívesen meghallgatom, mert ez az első próbálkozás az algafaló népséggel.
 
Ha jól számolom, a hét vége felé meg kellene kezdődnie az átalakulásoknak. Sok sikert kívánok, egyelőre jobban állsz mint én - a magam kísérleteinél anno. Ugyanis nekem a 25. napra már alig 50 lárva élt csak, ekkora induló létszámból: https://drive.google.com/open?id=0B3dYXWFjFrOJdHliUDUtTk5oNjA
És végül ők se alakultak át, pár nap alatt mind elhullott :(
Szurkolok.
Szerintem még messze vagyok az átalakulástól, rosszul tudom, hogy 45-50 nap?
Nagyon jó a videó! Kár hogy nem maradtak meg.
 
Back
Oldal tetejére