• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes the wedding

Sziasztok,
miért is wedding, sokat tanakodtam de valahogy nem tudtam elvonatkoztatni a lávakő alól kibújó gyökértöl a "kapu tele virágokkal" meg a háttérbe lévö szemböl jobboldalon a három főágú szőlőtőke, baloldalon pedig az egyes szőlőtőke! "férfi nöi jel"

pár adat az aqváriumról:

Akva:90*45*45 Opti White GA
Szekrény túlméretezve Eheim 120*50*80
Szűrés:1902e jbl +atman előszürö Biorio- Matrix-Substrat elöszürő rekeszében is Biorio öszesen kb 10kg biológiai szürés,
a liter/órát nemtudom, Eheim skimm 350
Viz: Ro GPD 600 Heti tervezett 50% 120-150ppm GA-s GH+ Visszasózva Kezdésnek napi 50% 2 héttöl 2 napi 3 héttöl heti 1 csere vasárnaponként

Co2: Magasnyomású 10kg palack, Aqua medic reaktor +diy Bypass+Töltet Dryvit háló köszönet a tipért @eMZé -nek .
Twinstar 2 nano
Világítás: Ati Dimm 4*39W 3db Sylvania 6500K 1 Db Aquastar 10000k 6 Órába egyenlöre

Tápozás:Ati 6 csatornás tápadagoló elsö héten szüneteltetve, Tápok GA mikro makro, és easy carbo, 9-9-5ml
Easy carbo megy az elsö perctől!
Egyéb tápok vízkezelők: Ada Phyton git, Ada Eca, Ada green bacter, Ada green gain, Ada aquaconditioner vitamix ,
Ada bacter 100,
Talaj: 30% régi talaj JBL pro scape, Jbl vulcano hálózva talajemelésnek 4 db korong kb 7kg, 2kg Új vulcano is hálózva majd 9kg Jbl pro Scape, 3kg amazonia Powder akét talaj közé vulcano powder+ ada bacter100
kb 1kg colorado sand

Növények: Blyxa Japonica, Valisneria nana, Ludwigia Plaustris, Reicki mini, Anubias bateri nana,nana bonsai, Pangolino , Montecarlo, Taxiphyllum,Rotala macranda, és Staurogyne repens ezek a régiböl
Újak: Paravula mini, Fissidens fontanus, cryptocoryne pygmea,
kerül még bele, Hydrocotyle tripartita és Hygrophila pinnatifida

Élölények: a régiek, a csapathalakat kolibrihalakat 28-30db leakaromcserélni, 20db egyévalatti egyed és kb 10db 3éves egyed, Amanók kb 10-15db Green Jade, black schakura 5-5db plusz a növendékek, Kb 10db otto, és pár csiga!

párkép az állapot(ok)ról ;)

Köszi hogy benéztél(y)

Kövek: barna láva ca 25-30kg emelésnek is ezt használtam! a főkő 6,8kg
Fák: szölőtőke, áztatva kb 2hónap, carbózva, majd jól kifözve!

a fehér háloban a friss vulcano jobbra került!

Fafözése, ha a fönököm meglátná :banghead:
 

Attachments

  • 2018. IAPLC.jpg
    2018. IAPLC.jpg
    401.5 KB · Megtekintések: 52
Utoljára módosított:
Kalibráltam is igy egynapos akváriumnál a ph mérőmet. hmm kicsit alacsony a ph 5.3 mutatott a adwa
cseréljek kezelt csapvízzel? vagy mérjek reggel egy pht inkább
meg egy gyorsteszt is van!
a co2 ,dropchekker szerint lime
a halak vize pedig 6,5 ph mérőszerint
 

Attachments

  • IMG_2448.JPG
    IMG_2448.JPG
    132.5 KB · Megtekintések: 46
  • IMG_2450.JPG
    IMG_2450.JPG
    210.3 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_2452.JPG
    IMG_2452.JPG
    122.8 KB · Megtekintések: 25
Kalibráltam is igy egynapos akváriumnál a ph mérőmet. hmm kicsit alacsony a ph 5.3 mutatott a adwa
cseréljek kezelt csapvízzel? vagy mérjek reggel egy pht inkább
meg egy gyorsteszt is van!
a co2 ,dropchekker szerint lime
a halak vize pedig 6,5 ph mérőszerint
Sztem reggel mérjél rá,de nem kell ezt túl parázni,én kb 3 éve nem mertem semmilyen adatot,sőt drop chekerem sincs!!A gyorsteszt sztem kuka,nem pontos!
 
A 3.nap
Vizcserék mennek szorgossan 50%naponta reggeli ph 6,3 volt majd a duán.i 5,8
Co2-vel , ma tettem az akváriumba Mironekuton ásványi követ, ami keményít valamennyit a vizet meg emeli a ph-t is,
A co2 beoldásom így átalakítva jobb mint elötte nulla a buborékok mennyisége a kifolyónál, a víz az elsö nap reggelre kitisztult opálosság nulla,
vizsótartalmajelenleg 125ppm
csak carbo 5ml megy a vizbe naponta , jelenleg semmi táp, naponta adagolom a Green bactert, phyton gitet, green gaint,

köszi hogy benéztél!(y)
 
alga miatt gondoltam a phytont hogy messziröl elkerüljön, a green gain -t hogy a növények hamarabb beinduljanak!
vagy kamuznak a leirásba??
Nem.A gree gaint a nyirás után való,gyorsabban regenerálja a növényt.Aphyton git akkor kell ha már algásodsz.Persze ártani nem árt.De sztem a green bactert told minden nap az elsö 2 hétbeb.De ez az én véleményem.
 
Nem.A gree gaint a nyirás után való,gyorsabban regenerálja a növényt.Aphyton git akkor kell ha már algásodsz.Persze ártani nem árt.De sztem a green bactert told minden nap az elsö 2 hétbeb.De ez az én véleményem.
adok a véleményedre!o_O
 
sziasztok, 5 naposan vizcsereelött, co2 viszavettem 1bubi/sec, de ez látszik is a drop chekkeren, a bacik végett @Nigro blogjából tanulván, nem kell ez elsö párhétben tolni mint süket a csengöt Ada szerint.
az elejéből a montecarlot kikapáltam s ültettem bele Elocharis mini-t, a rengeteg növényemet elajándékoztam, elviszik vasárnap, egy iskolai aqváriumot rescapelnek. látok már friss hajtásokat, mohán, montecarlón, Rotala macrandán, Ludwigia Plaustrison, egyedül a fissidens mohát ragasztottam látszikis elbénáztam egykicsit a többi növényt nyilásokba pórusokba lyukakba dugdostam.
jöjjön egy telos kép, hátha valaki lát valami észrevehetőt, köszi hogy benéztél;) Pacsi..

Ja az állatkák köszönik jól vannak ma volt etetés náluk meg részleges vizcsere. elhullást nem láttam7b3663e6c4d53f8537d314de3ed38f6a.jpg
 
Sziasztok, még dúsabb legyen a paravulám ültettem hozzá, a jobb oldalon a blyxák levelére zöld szöralga telepedett sztem legyengültek szegénykék, majd lesz mit a takarítóbrigádnak kajálni,a fák is szépen betaknyosodtak kezelés, főzés ellenére! vízhöm 22.5C
a ph háromnapos mérési eredménye 6,3-6,4 co2 vel. 1 bubi/sec köszönet a kezelt csapvíznek kb 30 litert tettem a vizbe 2 napja...
ma vízcsere Ro-val. holnaptól kezdödik a tápozás, meg egy pár garnéla elfoglalhatja új otthonát, persze nehézágyúkat"amanók" kimaradnak még! nehogynekem mindent összetúrjanak! egy sisak már beköltözött! ha megtalálom lefotózom!
Köszi hogy benéztél, s ha hozzászolnál mégjobb lenne!(y)
és a képek..e4151707110a8f2fb1e01151830ef714.jpg37956683b6ac4e85ea72183a7854f22e.jpgcb8643fa1b48d6680de41550119294cf.jpgdea71c5adbbe6c8b98bb175e799a281a.jpg1bca17ec90ccee492791826d81de6930.jpge4e40de4dad3d46470c6511f6193731f.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem a legjobban, a kövek színe, és a colorado homok színe jön be , szépen kiegészítik egymást ! Szőlőtőke , meg, valami új látványt nyújt, mint ugye a red moor , vasfa. Csak a növényeknek kell összekapniuk magukat . :)
 
nembírtam várni, a zöld szőr látványa nem tetszett a Blyxakon igy Ifjonc garnélákat kb 20 db+ szülőket( green Jade, Black schakura) valamint 5 db ottót betettem hogy megkezdjék a karbantartást, örjáratozást!
irtam már de megjegyzem itt is a zebra ottók sokkal aktívabbak, mint a hagyományos változata! jöjjön pár foto a takarítóbrigádról!
az akva kapott egy magasítót is, nehogy valaki öngyilkosságra jelentkezzen! A green jade mama petés
6771bc847f67fafcb853b6e4ac808743.jpgcb1938a1e8191b6c2c0d661a5195cd1c.jpg7f4ebe1a2ac9a56c2c6cca8816f272b5.jpg236e1f916563cfe4f5064f19dd185065.jpg30ef0be6dcb2459aa7bcb75ecda24fa2.jpg
 
Utoljára módosított:
nembírtam várni, a zöld szőr látványa nem tetszett a Blyxakon igy Ifjonc garnélákat kb 20 db+ szülőket( green Jade, Black schakura) valamint 5 db ottót betettem hogy megkezdjék a karbantartást, örjáratozást!
irtam már de megjegyzem itt is a zebra ottók sokkal aktívabbak, mint a hagyományos változata! jöjjön pár foto a takarítóbrigádról!
az akva kapott egy magasítót is, nehogy valaki öngyilkosságra jelentkezzen! A green jade mama petés
View attachment 49687View attachment 49688View attachment 49689View attachment 49690View attachment 49691
Sokáig nem tetszettek az Oto-k. Kifejezetten rondának találtam őket. De aztán rátaláltam erre a videóra. Ekkor rájöttem, hogy nem is az Oto-k a legrondábbak a világon... ;)

 
Sokáig nem tetszettek az Oto-k. Kifejezetten rondának találtam őket. De aztán rátaláltam erre a videóra. Ekkor rájöttem, hogy nem is az Oto-k a legrondábbak a világon... ;)

a zebra ottok kifejezetten érdekessek! persze az áruk is igen borsos.. ugymeg pláne ha kiugrálnak vagy beszoktatási idöben elpusztulnak..
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
a tegnapi telepítést mindegyik otto átvészelte, meg a berendezés is..:rolleyes: ma még a maradékot áttettem így 10re nött a csipet-csapat,
elegen vannak vagy lehetne még hozzájuk tenni??? 2 sisak és 1 chilton került át a mai nappal van még egy zebra csigám ö még várakozik, meg az amanók is...
holnap vízcsere 50%,
a 10kg os co2 még nemtudtam kicserélni mivel a múltkor szaladtam 2 kört sehol nem volt csere palack! tavaly januárban lett cserélve, azt hittem kifog fogyni a párnapon bellül de még tartja magát 60bárról 50 re esett a nyomása ebböl gondoltam de ezmár vagy kéthete volt!
Az atman előszűrő jónak tünik, kicsit még várok a takarítással meg a szűrőközeg cseréjéröl a szűrőmbe!
köszi hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére