• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

Sziasztok.

Szép lassan elkészül a kis tálacska úgy nézem :)
Most már kitakarva tengeti napjait, egyelőre nem panaszkodik semmire ahogy nézem, reggel mielőtt elmegyek jól megpermetezem vízzel, délután 5 óráig azzal elvan szerencsére, utána viszont sűrűbben locsolom hogy érezze a törődést :D

IMG_20210804_161756.jpg
 
Szia @ftamas0201 !
A wabidról is szívesen látnék már egy új fotót. Gondolom, már kifolyik belőle a gyep, hacsak nem csattogtatod rendesen az ollód.
Na, de és a 3 sziget? Hogy haladsz vele? Egybe nőttek vagy résen vagy és őrzöd az elválasztó részeket?

Sziasztok.
Hát az akvárium sajnos nagyon rossz formáját éli, megjelent az alga valami miatt, leginkább a hajas alga, mást még nem találtam benne. Nagyon régóta fut már a berendezés, a talaj valószínűleg már kimerült, a növények sem mai gyerekek, lassan úgy érzem ez a berendezés fel fogja adni a szolgálatot és megmondom az őszintét hogy kicsit bele is fáradtam már a karbantartásába és pátyolgatásába :D Még kitalálom hogy mi lesz a következő berendezés, ha lesz egyáltalán, egyre kevesebb az időm, ha lesz is akkor valószínűleg vissza megyek minimalista berendezésbe hogy a vízcserén kívül ne kelljen annyit metszeni a növényeket, de még meglátom mert ezek a félig dzsungeles dolgok is nagyon bejönnek. El kell gondolkodnom az újrarendezésen mindenképp már. :)

A wabi éldegél, igaz a stau annyira nem érzi jól magát, valószínűleg neki a kitakart életmód annyira nem jön be hogy napközben nem tudom locsolgatni csak reggel 6 körül aztán utána csak 5 óra körül. Kevés lehet neki a pára mert sorra adják fel a harcot. A HC Cubán viszont meg vagyok lepődve mert ő olyan boldog hogy az hihetetlen, vastagodik, nő, erőteljes szép színe van, minden a legjobb vele. De összességében elvan a kis tálacska, igaz sok minden tevékenységem nincs vele :)
Teszek fel a mai nap folyamán fotókat is ha nem felejtem el :D
 
Nos, egy iwagumi is nagyon szép tud lenni, minimalistában is léteznek gyönyörű akváriumok.
Addig kitartást az alga elleni harcban, a fotót pedig nagyon várjuk.🤗
 
Az ígért képek.. :)
Megmutatom milyen mikor az akvárium nagyon rossz formában van. a fotó után kitakarítottam, szerencsére nagyon nem volt ráragadva a szőr alga, viszonylag könnyen lejött a levelekről és növények közül, ahol rossz volt, kapott egy kis excel kezelést, fényt vissza vettem 90ről 80%-ra, tápozást is 1mililiterrel vissza, egyelőre most így fog futni aztán kiderül hogy ez megoldja-e a problémát. remélhetőleg vissza tér a forma valamelyest, az idén már nem akarnám újra rendezni, nincs tervben költségek szempontjából.

DSC_1723-Edit.jpg

DSC_1732-Edit.jpg

DSC_1747-Edit.jpg

Wabitál fotói:

DSC_1737.jpg

DSC_1740.jpg

DSC_1741.jpg
 
Újabb fejlemény alga ügyben.
Ma takarítás előtt bementem a szűrő helyiségbe leállítani a dolgokat és észrevettem hogy a CO2 mágnesszelep időkapcsolója nem kapcsol. Illetve hol kapcsol hol nem kapcsol szóval elment az örök vadászterületre.
Simán elképzelhető hogy ez volt az algásodásom oka, az állandó ingadozó Co2, ha épp bekapcsolta akkor ment ha nem akkor meg nem. Eddig nem észleltem mert az ember azt anyavajás bubiszámlálót nem nézegeti mindennap, de jó példa ez most hogy oda kell figyelni erre is. Kicseréltem az időkapcsolót, kitakarítottam az akváriumot, aztán majd kiderül hogy lesz-e változás ezen a téren.
De úgy néz ki hogy szép lassan elengedem ezt a berendezést és nekiállok gondolkodni egy újon, mostmár muszáj lesz. :)
 
Hoztam pár új fotót az akváriumról, pontosabban a részleteiről csak. Fogalmam nincs, hogy miért vagy hogyan de az akvárium fennállása óta a piros növénykém a rotala hra most a leggyönyörűbb és legerősebb piros. Pont mikor algatengerem van :D
A bal oldalon sajnos az ágról felszakadt a moha ahogy takarítgattam és szívtam ki közüle a szemetet, hétvégén ha lesz kedvem akkor szedek le a többi ágról és felkötözöm rá.

DSC_1759-Edit.jpg

DSC_1754-Edit.jpg

DSC_1760-Edit.jpg

DSC_1763-Edit.jpg

DSC_1762-Edit.jpg

DSC_1764-Edit.jpg
 
Sziasztok.
A jelen scape a végéhez közelít.
Sajnos máig sem sikerült az algásodás leküzdése, kicsit a fák is kimozdultak a helyükről már, talaj nagyon kimerült, a talajkapszulákkal sem bírok
Ár optimális egyensúlyt létrehozni az akváriumban sajnos így arra az elhatározásra jutottam, hogy szétszedem hamarosan és tovább lépek, nem hagyom abba a hobbit mert szeretem, ezért újat fogok építeni.
Már megérkezett hozzá a GA-ból az új amazonia talaj, Basic s táptalaját, és 15kg frodo kő a jelenlegi kb 30kg kiegészítésére a nagyobb választékhoz.
Elképzelésem már van a következőt illetően, növényekben leginkább előtér növények, minimalistább berendezés sziklás kivitelben. Elől szeretnék létrehozni egy sziklás partoldalt előtte homokkal mögötte pedig talajjal feltölteni a partoldal tetejéig, és a talaj szintjén is létre szeretnék hozni még pár kisebb sziklás részt. Ez csak így nagyvonalakban van meg, majd építés közben alakulni fog remélem. :)

IMG_20211016_114514.jpg
 
Kivancsi vagyok! Ne felejtsd el egy kicsit sűrűbben naplózni 😛😛😛😛

Igyekszem :D
Az idén sajnos nem volt jó szériám, kezdődött februárban a coviddal, jelenleg is az utóhatásait nyögöm és orvosokhoz járok, mellette folyamatos a megfázás, és még dolgozom :D Kimerít ez az év rendesen, kitörölném szívesen az életemből, de hát valahogy csak túlvészelem, nem adjuk fel :D
Majd az új berendezés hátha meghozza a felüdülést és a frissességet :D

Remek, ez a beszéd!
Nekem ez a scape valahogy nem nőtt igazán a szívemhez, de ami úgy kezdődik, hogy 15kg frodó kő, az máris birizgálja az idegszálaimat.😍
Drukkolok az algamentes startnak!

Hát igen, az elején még szerettem de most már nekem is kicsit kezd nyűg lenni, úgy érzem már nem kötődöm hozzá :)
Kb, 50-60kg Frodo kövem van most, így lesz miből összelegózni, remélhetőleg sikerül is amit elképzeltem, egyelőre még a szétszedésen gondolkodom és az állatkák szállásolásán néhány hétig, mindig ez a sarkalatos pont :)
 
Ma lezárult ez a fejezet is, sikeresen szétszedtem a berendezést, szépen kitakarítottam az akváriumot, várja a következő elrendezést.
Reméljük a legjobbakat, egy új naplóban mindenképp be fogom mutatni azt is, az építés részleteit is, aminek a helyét közzé tesz majd itt is. :)
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek aki ebben a berendezésben segédkezett vagy követte a történéseit :) Igazán sokat jelent ez nekem :)

IMG_20211023_153507.jpg
 
Back
Oldal tetejére