• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tömeges garnéla pusztulás

Igen , most nézem a foszfát teszt a JBL
Potassium reef test salifert tesztet használtam , igazad van
Nem tudom jól tettem e, de elején 50 -s nitrátnál csak mikrót adtam , majd amikor eltávolítottam a rothadó nanát , akkor nullás lett a nitrát ( ha jól mértem) és akkor indítottam a macrot .
 
Salifert potassium reef test használata nem jó választás? Nem jól használom? Lehet csak tengerihez való?
1 cseppnél 470
10 Cs. 400. , zöld sáv
25 Cs. 250 ppm. Ez az utolsó a táblázatnál
Nekem 46-48 cseppnél váltott.
Alacsony szint nekem is furcsa volt, mivel neptunos carbo is írja a plusz káliumot.
 
Asszem itt az ideje egy újabb naplónak. Egyre többen érdeklődünk. Indíts egyet ennek az üvegnek. 🙂
Léghajtásos a szivacs szűrő.
Dupla-e, vagy szimpla? Illetve, hogy takarítod?
Egy egyszerűbb powerhead-del is meg lehetne hajtani, nem annyira nagy beruházás. Illetve a dupla szivacsos jobb. Itt egy példa:
Hát pici, egy- két mm hosszú, kígyózó mozdulattal úszik és fehér.
Rhabdochoela lesz. Az elvileg nem eszik garnélát. Viszont jelző jószág. A bomló cuccot fogyasztja. Vagy túl sokat etetsz, vagy túl keveset mulmozol, vagy mindkettő. 🙂
Salifert potassium reef test használata nem jó választás? Nem jól használom? Lehet csak tengerihez való?
1 cseppnél 470
10 Cs. 400. , zöld sáv
25 Cs. 250 ppm. Ez az utolsó a táblázatnál
Nekem 46-48 cseppnél váltott.
Alacsony szint nekem is furcsa volt, mivel neptunos carbo is írja a plusz káliumot.
Erre @Bálint Nagy biztos tud válaszolni. 😉
 
Nézelődőként tudok naplót indítani?
Lenne egy másik tippem is.
Úgy tűnik nem az volt a kapocs ,hogy a Yellow -k pusztulnak , csak véletlenül csak Yellowban volt petés. Amióta nincs leereszkedett petés , nincs pusztulás. Furcsák is voltak a tetemek, hasuknál bomlottak voltak , egyiknél mintha vmi barna folt is lett volna. Nem lehet vmi hiány? Amitől nem tudnak rendesen lepetézni?
Csak tipp , lehet nagy hülyeséget mondtam....
 
Igen , most nézem a foszfát teszt a JBL
Potassium reef test salifert tesztet használtam , igazad van
Nem tudom jól tettem e, de elején 50 -s nitrátnál csak mikrót adtam , majd amikor eltávolítottam a rothadó nanát , akkor nullás lett a nitrát ( ha jól mértem) és akkor indítottam a macrot .
Az 50mg/l nitrát nagyon sok. Nem micro-t adagoltam volna, hanem először is vízcserével csökkentettem volna a nitrát mennyiségét legalább 10-15 mg/l körülire.
Egy rothadó növény eltávolítása után, magától nem lesz nullás a nitrát. Mérési hiba lehetett, vagy nem tudom... Ha hirtelen pusztulás van (pláne, ha mérsz is, és tudod, hogy a valami túl sok) akkor első lépés a vízcsere. Az ilyen egyszerű garnéláknak elég, ha a pH, gH, kH rendben van, és a növénytápok egyikéből se legyen túl sok, hiszen az nem kell nekik. :)
 
Utoljára módosított:
Sajnos a pontos leírás nem az erősségem, leírt események között hetek teltek el , igen jobb lett volna ha akkor is gyorsabban cserélek , azonnal , nem várom meg a szerda, vasárnap combot.
 
Most két három mérés óta nulla az amónnia és 10 körüli a nitrát , kiváncsi vagyok ma milyen lesz az eredmény. Sajnos éjjel elhullott egyik sisak csigám , garnéllák jól vannak , aktívak , szépen bemozogják az egész akváriumot és megállás nézkül esznek.
 
Lenne néhány gondolatom. Remélem, nem haragszol, ha egy kicsit sarkosan fogalmazok.
A garnélák apró, sérülékeny élőlények. Nagyon érzékenyen reagálnak a vegyszerekre és a hirtelen változásokra. A garnéláid azért pusztulnak, mert nem megfelelő számukra a környezet. Ennek sokféle oka lehet, távolról nehéz megállapítani, mi a baj. Szerintem túl sok tápot használsz, nincs olyan növényed, ami ezt igényelné. Az sem célszerű, ha többféle gyártó készítményeit kevered. A kevesebb néha többet ér, a tápozás terén sem érdemes túlzásokba esni. A garnélák és a növények igényei eltérhetnek, nem biztos, hogy mindkettőt egyszerre tudod biztosítani.
A tápok adagolása miatt érdemes lenne pontosan meghatároznod, mennyi víz van az akváriumodban. Szerintem nettó 10-12 liter lehet. Ilyen kis vízmennyiségnél nehéz egyensúlyt kialakítani. 50-60 literes akváriummal lett volna érdemes kezdeni, azzal nem lenne ennyi probléma, és a lakóknak is több élettere lenne. Szomorú volt látni a magányos harcsát. Ez a hal kisebb csapatban (legalább 8-10 egyed) érezné jól magát, sokkal nagyobb helyen. Az amano garnéla nőstényei 4-5 cm-re nőnek, nem lesz sok terük mozogni. Gyorsan szaporodó malawa garnélákat nem telepítenék ide.
A légpumpával üzemeltetett szivacsszűrő nekem bevált, évekig használtam ilyet. A karos változat azért jobb, mert nagyobb a felülete. Természetesen a talpas is megfelelő, nem fontos lecserélni. Tisztítani nem kell, csak néha leszívott akváriumvízben kinyomkodni a szivacsot.
A középen lévő növény valamilyen cryptocoryne. Lehet, hogy kinövi majd az akváriumot.
Többen javasolták már, hogy nyiss saját naplót, így nem szemetelnénk tele ezt a topicot nem odavaló bejegyzésekkel. Ha valaki majd tömeges garnélapusztulásról információt keres, sok érdektelen hozzászóláson kell átrágnia magát.

Szerk.: @actuelscore hozzászólásaira reagáltam.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére