• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

Sziasztok!
Én nettó 12L-re használnám, azonban a vízoszlop mindösszesen 12 cm.
Tehát le kéne vágnom a harangból.
A technikai háttér adott, esztétikusan le tudnám vágni a fölösleges részt, azonban tartok tőle hogy a gáz így túl gyorsan beoldódna.Ha valamilyen "sapkával" lezárnám az alját félig azzal talán tudnám lassítani a beoldást? Esetleg valaki próbálkozott egyéb DIY megoldással ezzel a rendszerrel nanoban?
Köszi.
 
Sziasztok!
Én nettó 12L-re használnám, azonban a vízoszlop mindösszesen 12 cm.
Tehát le kéne vágnom a harangból.
A technikai háttér adott, esztétikusan le tudnám vágni a fölösleges részt, azonban tartok tőle hogy a gáz így túl gyorsan beoldódna.Ha valamilyen "sapkával" lezárnám az alját félig azzal talán tudnám lassítani a beoldást? Esetleg valaki próbálkozott egyéb DIY megoldással ezzel a rendszerrel nanoban?
Köszi.
Szia!
Szerintem jobban jársz, ha beruházol egy legolcsóbb citromsavas rendszerre és egy kis difire. ;) Ekkora méretben hatalmas helyet foglal el a harangos rendszer. @keszalvo árul most kompletten ilyen diy co2 rendszert!
 
talán tudnám lassítani a beoldást
Szerintem ezzel a rendszerrel túladagolni a co2-t nem tudod. Normál esetben is naponta többször fel kellett tölteni a hatékony beoldásért. Szerintem a beoldás mértéke elsősorban a co2-vel érintkező vízfelszin nagysága, ezt nem változtatod. Másodsorban a harangban lévő víz keveredése, ez, mivel kisebb lesz a víztömeg tényleg megnövelheti a beoldás mértékét. De ha elfogy a co2 a harangból nincs tovább beoldás, neked kell mechanikusan feltölteni, ha akarod... A vízbe beoldott co2 megtartását az akvárium vízfelszín mozgásának a csökkentésével tudod szabályozni, napközben csökkentve, éjszakára növelve. Ha megvan a rendszered, fizikailag nem fér bele, nem olyan drága, hogy ne érné meg levágni. Előbb utóbb úgyis úgyis áttérsz a @Molroth által javasolt, vagy nagynyomású rendszerre. ...Az örvény már beszippantott...
 
Köszi a válaszokat.
Jövő héten valamikor indítok egy naplót.
A többi kérdést majd ott teszem fel.
Alszom még rá párat, csak ez a megoldás annyira olcsó hogy nem érzem pénzkidobásnak sehogysem.
 
Na igen, ott viszont kotyvasztani kell. Ez kényelmesebbnek tűnik. Amúgy azóta elvetettem az ötletet, beszippant a növényezés.Magasnyomású lesz belőle.
De majd csak jövőre. :)
 
A vélemények alapján nem tudtam eldönteni hogy érdemes e beszereznem (25L). A dennerle-nek van egy zselés-élesztős kompakt megoldása valamivel több pénzért, vele is szemezgetek, de annak a hatékonyságáról nem találtam információt.
 
A vélemények alapján nem tudtam eldönteni hogy érdemes e beszereznem (25L).
Szia!
Szerintem ennél a cuccnál a sok kommentet olvasva nem azzal van a baj, hogy a napi co2 mennyiséget be tudod e juttatni a vízbe, mert hogy be lehet vele, hanem inkább az a gond, hogy lehetetlen vele biztosítani a stabil, folyamatos széndioxid ellátást.
Az ingadozás pedig szvsz ártalmasabb mint a co2 hiány.
Zselés, citromsavassal témában nem vagyok jártas. Mások tapasztalatai alapján arra jutottam, amíg nem lesz keret a nagynyomásúra, marad a lowtech és a tanulás. :)
 
A flakonossal szemben abban látom a zselés előnyét, hogy bár nem lehet elzárni, de úgy tűnik hogy többé kevésbé egyenletes CO2 beoldást biztosít.
 
A flakonossal szemben abban látom a zselés előnyét, hogy bár nem lehet elzárni, de úgy tűnik hogy többé kevésbé egyenletes CO2 beoldást biztosít.

Jól látod. Akkor szoktuk ajánlani a Tropica System 60-at a harangos beoldással, ha ott ülsz egész nap az akvárium mellett. Így valamennyire tudsz rá figyelni, hogy ne ingadozzon a CO2 szint, de még így sem elkerülhető, mert amikor teli van a harang akkor gyorsabban fog beoldódni a gáz, mint amikor már csak a harang tetejében van egy kicsi.

A Dennerle Bio Starterje emiatt jobb, hogy a zselés beoldással egyenletesebb beoldást tudsz biztosítani.
 
Ma rendeltem meg a szettet greenaquatól, kíváncsi vagyok mit fog dobni az egy hete indított mexikói akváriumon (nettó 60 l). Még soha nem használtam semmilyen co2 rendszert, a topicot végig olvasva kb 50-50 % volt a pozitív és negatív visszajezés a cuccal kapcsolatban. Mivel most nagyon rá vagyok feszülve és folyton csak basztatnám az akvát nem is baj hogy napjában többször kell adagolni :D szerintem egy próbát megér ennyiért.
 
  • Like
Reactions: fkf
Ohh bocsánat! Nem tudom már szerkeszteni. esetleg egy admin bele tud nyúlni? Figyelni fogok rá sorry!
A bejegyzéseid szövege alatt kékkel három opció van: "Jelentés", "Szerkesztés" és "Törlés".
Katt a szerkesztésre, és módosítani tudod a bejegyzésedet, @Czimtom . :)
 
Utoljára módosított:
Megérkezett, fél perc múlva üzemelt. Jól néz ki, 140 ml 10 óra alatt oldódott be, pici ragadt bent a tetején. Egyelőre nekem tetszik, kíváncsi leszek a növények mit szólnak hozzá.
 
Sziasztok, nálam is van egy ilyen ISTA szerkezet, vettem hozzá még 3 tartalék palackot is. Egy 54 l-es abszolúte low-tech Tetra akváriumban működik. Gondolom, hogy a víz paramétereitől függ, hogy mennyi CO2 oldódik ki.
Napi kb. 8 óra világítás mellett legtöbb fél harangnyi oldódik fel a vízben. Sosem engedem tele a harangot, mindig csak annyit, ami a világítás ideje alatt eltűnik belőle. A ki nem oldódott gázt néhány naponként ki kell engedni. Én néha egy kis Profitoval és Easy Carboval is bolondítom a vizet, a növények kb. két hónappal az indítást követően kezdtek helyrejönni. Kivéve az átokhínárt és két Cryptocryne fajtát, ami sehogy sem akar gyökerezni rendesen. Alga kevés, szinte semmi, két kis oto éhezik rendesen. Nem tudom megmondani pontosan, hogy mennyit használ, de placebonak biztosan beválik az akvaristánál. :)
Mutatnám fotón is, de, sajnos, ide nem lehet képeket feltölteni.
 
Sziasztok, nálam is van egy ilyen ISTA szerkezet, vettem hozzá még 3 tartalék palackot is. Egy 54 l-es abszolúte low-tech Tetra akváriumban működik. Gondolom, hogy a víz paramétereitől függ, hogy mennyi CO2 oldódik ki.
Napi kb. 8 óra világítás mellett legtöbb fél harangnyi oldódik fel a vízben. Sosem engedem tele a harangot, mindig csak annyit, ami a világítás ideje alatt eltűnik belőle. A ki nem oldódott gázt néhány naponként ki kell engedni. Én néha egy kis Profitoval és Easy Carboval is bolondítom a vizet, a növények kb. két hónappal az indítást követően kezdtek helyrejönni. Kivéve az átokhínárt és két Cryptocryne fajtát, ami sehogy sem akar gyökerezni rendesen. Alga kevés, szinte semmi, két kis oto éhezik rendesen. Nem tudom megmondani pontosan, hogy mennyit használ, de placebonak biztosan beválik az akvaristánál. :)
Mutatnám fotón is, de, sajnos, ide nem lehet képeket feltölteni.
Lehet képet feltölteni, csak idő. Ez a szett kb. 20-30 literig használható. 54 literben az a co2 mennyisèg is több, ami természetesen a víz felszínéről beoldódik. Inkább használj zselés vagy egyéb rendszert 54 literre.
 
Back
Oldal tetejére