• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Aquario Premium Neo Flow kimenő ágára rövid vagy hosszú garnélavédővel számoljak?
Vagy esetleg a gyári végzáró helyett mehetne rá a garnélavédő közvetlenül a csőre?
Talán hagyd ki a drótost, nem való az Aquariora:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! Pro és contra érdekelne a véleményetek hagyományos skimmer és üveg megoldás ( szívó oldali ág + üveg skimmer) kapcsán. Esztétika az üveg mellett szól de gondolom itt más is felmerül…
 
Sziasztok! Pro és contra érdekelne a véleményetek hagyományos skimmer és üveg megoldás ( szívó oldali ág + üveg skimmer) kapcsán. Esztétika az üveg mellett szól de gondolom itt más is felmerül…
A elektromos skimmer legnagyobb előnye, hogy időzíthető, így kevésbé kapja be az újonc garnélákat. Hátránya, hogy iszonyat ronda mind. Az üveg skimmer szép, de nekem például az egyiket állandóan lekapja a szűrő, ezért celluxal kellett nagyobb peremet csinálni, hogy több levegő szoruljon be alá, ezzel fenntartva a víz felszínén. Ha túl magas a perem, akkor nem szív semmit. Sokkal sűrűbben kell tisztítani, hogy tényleg úgy működjön ahogy kell. Ezzel együtt én biztosan maradok az üvegnél, mert heti 1-2 tisztítás belefér a látványért cserébe.
 
Sziasztok! Pro és contra érdekelne a véleményetek hagyományos skimmer és üveg megoldás ( szívó oldali ág + üveg skimmer) kapcsán. Esztétika az üveg mellett szól de gondolom itt más is felmerül…

A lényeget @eMZé leírta.
A skimmert akkor szokram berakni, ha pl. metszésből apró xir-xarok lebegnek a vízfelszínen. Na arra (is) isteni a motoros skimmer. Amúgy üveg skimmer megy a szívóágon, de nem szeretem, ha a szűrőbe kerül az összes nyesedék.
 
Sziasztok! Pro és contra érdekelne a véleményetek hagyományos skimmer és üveg megoldás ( szívó oldali ág + üveg skimmer) kapcsán. Esztétika az üveg mellett szól de gondolom itt más is felmerül…
szeretem, ha folyamatosan megy a felszíntisztító, úgyhogy több megoldást kipróbáltam már.
eheim, oceanfree motoros skimmereket, közülük az oceanfree határozottan jobb volt mint az eheim, a tisztithatóság miatt, viszont egyik sem esztétikus.
volt olcsó műanyag szívóágra szerelhető ista skimmerem, ami ugyan tökéletesen működött, csak nagyon ronda volt… 😱
az üvegből készült szívóágra szerelhető skimmerek a legszebbek szerintem, több fajtát is kipróbáltam, volt ami megőrjített, mert mindig lerántotta a tetejét a szűrő vagy épp nem szívott semmit a vízfelszínből. amivel nagyon meg vagyok elégedve és már régóta csak azt használom az a chichiros spirálos skimmere, ez esztétikus küllemű, elég masszív (még nem tudtam eltörni 😂), rendesen megtisztítja a felszint, könnyű beállítani, könnyű tisztàn tartani….
 
Sziasztok. Lehet rossz helyre írok, de nemtaláltam neki jobb helyet.
A lényeg. Keresek kb max 100mm es átlátszó csövet vagy plexit. Hossza függ az átmérőtől. Az ürtartalma 1l kellene minimum hogy legyen. Előre is köszönöm.
 
Sziasztok. Lehet rossz helyre írok, de nemtaláltam neki jobb helyet.
A lényeg. Keresek kb max 100mm es átlátszó csövet vagy plexit. Hossza függ az átmérőtől. Az ürtartalma 1l kellene minimum hogy legyen. Előre is köszönöm.
Ezt úgy kéne érteni, hogy max 100mm az átmérője? Üveg, vagy csak plexi? 🙂
Csak mert van egy 60mm átmérőjű 390mm magas üveg fokolóm, (borászati eszköz) 1,1literes. Csak a fenekét kell lecsapni, ha az nem kell. 😉
Mi lesz belőle? 🙂
Szerk. : közben jártam a Cédrus kertészetben. Van ott műanyag is, amit könnyebben vághatsz akár. 😉
 
Utoljára módosított:
Ezt úgy kéne érteni, hogy max 100mm az átmérője? Üveg, vagy csak plexi? 🙂
Csak mert van egy 60mm átmérőjű 390mm magas üveg fokolóm, (borászati eszköz) 1,1literes. Csak a fenekét kell lecsapni, ha az nem kell. 😉
Mi lesz belőle? 🙂
Szerk. : közben jártam a Cédrus kertészetben. Van ott műanyag is, amit könnyebben vághatsz akár. 😉
Köszi az infót. Kinézek akkor a kertészetbe.
Amúgy az akváriumnál a lehabzó elé rakok CO2 megkötő granulátumot.
Milyen érdekes a növényes akváriumnál CO2 adagolunk, itt meg az a cél hogy ne kerüljön bele.

De még keresek 4 es dózismpumpát is... ;)
 
Back
Oldal tetejére