• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

... És így lesz egy "véletlenül" elejtett félmondatból egy kis párbeszéd végre :D
Nem para az off, legalább valami megtöri a többségében ugyanolyan képek sorozatát. Hogy mi okoz mit, azt már ember legyen a talpán, aki kibogozza. Mindannyian abban a valóságban élünk, amelyiket választjuk, illetve, amelyiket engedik, hogy válasszuk. Az online és egyéb sajtónak soha nem volt még akkora felelőssége, mint manapság. Ki is használják ezt, ahogyan a covid ideje alatt is így történt.
Igazság szerint senki nem tudja, mi a valóság. Egy remek kommunikációs szakember mondta egyszer egy hanganyagban, hogy a valóság, és amit róla kommunikálunk, az két teljesen külön dolog, és teljesen szétválik. Mi sem remekebb példa erre, mint a jelen háborús helyzet. Egy Oroszországban éló embernek, aki csak az orosz propagandát hallja, teljesen más lesz a valósága, mint egy EU-ban élő embernek. Egy USA-ban élőnek, akinek az egész csak valami távoli konfliktus valami kommunista országok között, megint más a valósága. Országon belül is más az valósága annak, aki Origót olvas, és más annak, aki 444et. De hogy mi az igazi valóság, azt szerintem a legtöbben csak hisszük, hogy tudjuk és értjük - ehhez az kéne, hogy valahogy kívülről, felülről nézhessünk a dolgokra, nem pedig egyik vagy másik oldal által befolyásolva, manipulálva. Mert tévedés ne essék, a háború kapcsán is ugyanúgy manipulál minket mindkét oldal, aztán ember legyen a talpán, aki meglátja az igazat...
Visszakanyarodva, ennek a helynek (és a hobbinak) pont az lenne a lényege, hogy ezzel picit NE kelljen foglalkozni. Azt nem pontosan értem, miért a háború kirobbanása öli így a fórumot - nem gondolom, hogy az emberek a korábbi fórum időt hírportálokon ütik el háborús híreket olvasva. Magamon is észrevettem, hogy a korábbihoz képest kevesebbszer lépek fel, de nem az van, hogy a hobbiról olvasok más platformon, hanem valahogy mással megy el az idő - egyébként a TikTok gyilkos ilyen szempontból. Nekem munkaköri kötelességként indult, de észrevétlenül elvesz egy csomó időt az életemből, ha nem figyelek oda.
Fact is fact, perception is reality mondta volt a főnököm.
Back to topik, ilyen az üveg oldalról (hessteg nopurigen :p )

View attachment 170901
Legalább egy pár ecsetalgát photoshoppolj rá kérlek. Hessteg a szomszéd fűje mindig zöldebb :S
 
Közben kipucoltam, meg azóta még egyszer. Sajnos továbbra is szökik a talaj bal oldalról, isten tudja, honnan, mert mindent benőtt a növényzet... Pár hete kiszívtam minden talajt onnan, kivattáztam belülről az egészet, talaj vissza, növények vissza, de még mindig nem oldódott meg. Szóval elengedem most már ezt, karbantartáskor mindig leszívom és kész. Valószínűleg a korábbi fonálalga problémában is része volt ennek, hogy az akkor még nem kimerült talaj kiszabadult. Mostanra már a power sand maximum kavicsok formájában van jelen.... Így a probléma ezen része megszűnt. Jobb oldalt lent meg már pengével sem jön le az üvegről ez a barna alga. Nem férek oda sehogyan sem másképp, most lett volna talán lehetőségem, hogy minden technika kinn volt belőle, de elfelejtettem, szóval ez ott most ronda maradt :(
Vívódom, mi legyen ezzel az üveggel. Szeretem, de a hardscape egyre több helyen adja meg magát, ahogy telnek a hónapok. A növények nagyjából ezt elfedik, de kezd macerás lenni emiatt. Gondolkodtam, hogy Microsorumok ki, több fa be, picit ráerősítünk a térhatásra ezzel, meg a növények kis átvariálásával stb... De inkább újra kéne rakni. Tulajdonképen majdnem minden adott hozzá, még ötletem is lenne, csak nehezen szánom rá magam. Korábban írtam, elég GERONIMO a logisztikája ennek az üvegnek, konkrétan csak az ágyunkon állva tudom a karbantartásokat végezni, mert a szekrény, amin van, és az ágyunk összeér. Nincs máshogy hely, ez van, viszont ez minden nagyobb beavatkozást eléggé nyűgössé tesz. Mondjuk, ha újrarakom, úgyis leveszem innen közben, szóval ez sem kifogás :D
Igazság szerint a szekrény, vagy inkább, polcos elem helyett egy szögvasból készült állvány kéne ide - több hely is lenne (újabb üvegeknek, de ezt csak itt merem mondani és nagyon halkan :D), és stabilabb, praktikusabb is lenne. De az végleg megbonyolítja a dolgot, ráadásul alul megy egy fűtéscső, mögé kell férnie a lábnak vízszintes és párhuzamos a szobában akkor van, ha mi behozzuk :D Szóval nem olyan egyszerű. Vagy csak én gondolom túl. Mielőtt kérdezné valaki, azért nem szekrény, mert a fentebb említett okokból ajtó nem lenne nyitható rajta, maximum valami tolóajtós megoldást tudok elképzelni.
Egy szó, mint száz, most ilyen:
20221226_192722.jpg
 
Egy hónap, újabb vágás, a jobb alsó (szégyen)sarkot leszámítva viszonylagos rend...
Egyébként a magasból lelógó MC nem tervezett történet, némi nyesedék elbújt ott a fissi és a ficus dzsungelben, azok gyökeresedtek le oda, mára nagyjából örökre összekeveredve ezekkel :)
20230125_202901.jpg
 
A jobb alsó (szégyen)sarkot rendbe vágtad már azóta? Új, friss képekre, beszámolóra éhezünk.🙏
Nem :D Mármint, nagyjából karban van tartva, most mondjuk pont dzsumbujos picit. Alga egy szál sem, de megint kinőtt a "sárkányfa" (feleségem hívja így a dög nagy Anubiast), azt megint ki kell majd csapnom onnan - gyökerestül nem lehet, mert akkor széthullik a hardscape, az tuti, úgy átszőtte már. Fent a fán a MC "gyep" meg kezd nagyon durva lenni, pedig csak az ott megakadt nyesedékből fejlődött ki. Az ösvény is eléggé "nehezen járható". De alapvetően szép (az én szememnek), csak most nem sok időm van vele foglalkozni érdemben. De elketyeg :)
20230316_181418.jpg
 
Ott lapul a sötétben. Nagyíts az árnyékos részre! 😉
A töve benn maradt, mert az egész hardscape széjjelborul, ha azt elkezdem kitépkedni, úgy beette magát oda. Átkerült a Wooden Dream-be, úgyis az van a feleségem asztalán, és hát, az az "ő növénye :D "
Ebből persze az lesz, hogy a tövéből pár hét, és megint szép böszme levelek fognak kihajtani, amiket megint tehetek ki valahova, de nem baj. Valahol tuti lesz helye.
 
Lassan eljön a pont, amikor megelégelem a bal oldal folyamatos talajjal való kipótolgatását, és a kipergett talapj porszívózását középről. Itt nagyjából van ötletem a megoldásra, csak kell rá kerítenem egy full napot, amikor nem piszkál senki semmivel, és lehetőleg szabin vagyok, mert ez némileg combosabb történet lesz. Lényegében az egész bal oldal ugrik, és egy afféle háromszög elrendezés lesz a scapeből. Az ösvényt meghagyom, és valami crenata-parvula keverék gyep lesz a bal oldali szakadék helyén, picit azért megemelve, amolyan dimbes-dombosan, ha sikerül. Leghátul meg a mostanra szépen elterebélyesedő Riccardia lesz, sztem opikailag működni fog így, amennyire ez lehetséges egy 60P-ben. Szerencsére ez az üveg, a kicsivel ellentétben, full algamentes még mindig. Valamiért a csigák is nullára kikoptak. Halakat picit ki kell pótolni, de maradnak az Amanda lazacok. Az Otok eltűntek, de nem is hiányoznak igazából karbantartásilag.
 
Haha, a poppyt így a végére sikerült eltörni, de velem nem szúr ki, rendkívül igényesen megragasztottam papírzsepi-pillanatragasztó kombóval :D Magában sehogy sem akarta megfogni a ragasztó...
Nekem van tartalékban szerintem egy poppy. Megnézem és ha kell, átdobom.
 
Back
Oldal tetejére