• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Az érzés, amikor kipucolod a csövezést, szűrőt, üvegeket, minden szirszart, visszakötöd, várd, hogy beinduljon minden, nem akar menni, rászívsz a nyomó ágra, hogy segíts, nem megy... Majd rájössz, hogy fordítva kötötted be a nyomó és szívó ágat... Felbecsülhetetlen :D
Most van flow!
 
Az érzés, amikor kipucolod a csövezést, szűrőt, üvegeket, minden szirszart, visszakötöd, várd, hogy beinduljon minden, nem akar menni, rászívsz a nyomó ágra, hogy segíts, nem megy... Majd rájössz, hogy fordítva kötötted be a nyomó és szívó ágat... Felbecsülhetetlen :D
Most van flow!
És tényleg megcsináltad "legközelebb" 🙃
Respect érte, én képes vagyok hetekig el-el halasztani mindenféle ócska kifogás miatt. :rolleyes:
 
Az érzés, amikor kipucolod a csövezést, szűrőt, üvegeket, minden szirszart, visszakötöd, várd, hogy beinduljon minden, nem akar menni, rászívsz a nyomó ágra, hogy segíts, nem megy... Majd rájössz, hogy fordítva kötötted be a nyomó és szívó ágat... Felbecsülhetetlen :D
Most van flow!
Én ugyanígy jártam Atmannal, sőt egyszer bekalapáltam a legfelső kosarat legalulra egy teljes szűrőpucolás során,
Csak jóval később merült fel, hátha felfelé növekvő méretűek a kosarak: és ördögöm volt, tényleg így van! :) :)
 
És tényleg megcsináltad "legközelebb" 🙃
Respect érte, én képes vagyok hetekig el-el halasztani mindenféle ócska kifogás miatt. :rolleyes:
Nem volt választásom. Annyi dzsuva volt a csőben lerakódva, hogy durván érezhető volt a fojtó hatása. Pont javulhat a fonálhelyzet, nem akartam, hogy emiatt felerősödjön ismét. A szűrő maga nem is volt olyan vészes. Egy amano barlangászkodott csupán.
Más esetben én is halogattam volna :)
 
Ma meghalt egy oto, nem tudom, miért, mindenki más jól van teljesen. Egyszer csak elkezdett hassal felfelé úszni meg vergődni. Szegényt kiszedtem. Még a macskámnak sem kellett (jól van, na, ez olyan, mintha felajánlanád a szerveit, vagy ilyesmi).
Úgyis mennem kell amanokért a GA-ba. Veszek pár otot is, asszem már csak 3 van így az üvegben.
 
@Ádám_ lejjebb tettem a difit... Ha már felhívtad rá a figyelmemet. Nem emlékszem pontosan, pár napja történt. Azóta látványosabban kevesebb a fonál (máson nem változtattam a korábbiakat leszámítva, de az már nem tegnap volt, de persze lehet, az is mostanra érett be). Lehet, végig annyi volt a gond, hogy nem tudott elég víztömegen keresztül haladni a co2... Kb 10 centi a különbség, vagy annyi sem.
 
@Ádám_ lejjebb tettem a difit... Ha már felhívtad rá a figyelmemet. Nem emlékszem pontosan, pár napja történt. Azóta látványosabban kevesebb a fonál (máson nem változtattam a korábbiakat leszámítva, de az már nem tegnap volt, de persze lehet, az is mostanra érett be). Lehet, végig annyi volt a gond, hogy nem tudott elég víztömegen keresztül haladni a co2... Kb 10 centi a különbség, vagy annyi sem.
De jó! Akkor megúsztam, hogy alga sálat fogsz kötni nekem. 🤪 🧣
 
@Ádám_ lejjebb tettem a difit... Ha már felhívtad rá a figyelmemet. Nem emlékszem pontosan, pár napja történt. Azóta látványosabban kevesebb a fonál (máson nem változtattam a korábbiakat leszámítva, de az már nem tegnap volt, de persze lehet, az is mostanra érett be). Lehet, végig annyi volt a gond, hogy nem tudott elég víztömegen keresztül haladni a co2... Kb 10 centi a különbség, vagy annyi sem.
Szuper, örülök hogy részben segíthettem, ha csak egy kérdéssel is! :) ;)
 
Időszerű volt egy kis rendrakás. Stemek, Blyxa, ösvény, MC, tripartita, mindenki sorra került. Bal hátul kiszedtem a Rotala red minit, oda is Blyxa ment jobb híján, míg más eszembe nem jut. Kikaptam az üveghez nyomódó Staukat is.
Before:

20210612_223213.jpg

After:

20210613_195158.jpg


... és egy felszíni:
20210613_140720.jpg
 
Utoljára módosított:
6 nap off után itt is minden oké. 3 napi táp ment bele, mikor elmentem. 3 liter vizet kellett utána töltenem, a sikmmer nem működött egyedül a vízszint változás miatt. Minden más oké :)
Így hagytam itt
20210629_171225.jpg


Így várt itthon (áramszünetre azért gyanakszom, mert a háttér ledszalag ilyenkor amutomatikusan pirosan indul el valamiért)
20210704_155543.jpg
 
Metszés, ösvény rendrakás, közben derékfájás miatti enyhe fokozatú k.vaanyázás, és egy kb 25%os vízcsere volt a mai menü. Bal oldalon vhol szökik a talaj oldalról, pedig már tökre kitömtem vattával a potenciális réseket a kő és a fa között.... Most nem voltam olyan állapotban, hogy komolyabb vizsgálatot folytassak az ügyben, de legközelebb ezt meg kell oldani. Elölről egyáltalán nem látszik amúgy, csak amikor a kipergett talaj elöl a homokra hullik...
20210710_220522.jpg
 
Egy (két) kép többet ér ezer szónál :)
Sajnos még mindig valahol szivárog a talaj, pedig kiszívtam balolralról, kitömtem a réseket vattával és visszatöltöttem a talajt. Iszonyú mennyiségű Blyxa termelődött ki, és stem-ek is mentek a levesbe jócskán. Most egész rend van.
Előtte:
20210804_154824.jpg
Utána:
20210805_210008.jpg
Az ösvényen lehetett volna még dolgozni, de nagyon szorított az idő, mint mindig mostanában - ez is csoda, hogy belefért.

És egy before a tetejéről, mondjuk ez nem sokat változott, picit csinosabb lett a tripartita, meg persze eltűnt a halom Rotala:


20210804_154726.jpg
 
Egy (két) kép többet ér ezer szónál :)
Sajnos még mindig valahol szivárog a talaj, pedig kiszívtam balolralról, kitömtem a réseket vattával és visszatöltöttem a talajt. Iszonyú mennyiségű Blyxa termelődött ki, és stem-ek is mentek a levesbe jócskán. Most egész rend van.
Előtte:
View attachment 152854
Utána:
View attachment 152855
Az ösvényen lehetett volna még dolgozni, de nagyon szorított az idő, mint mindig mostanában - ez is csoda, hogy belefért.

És egy before a tetejéről, mondjuk ez nem sokat változott, picit csinosabb lett a tripartita, meg persze eltűnt a halom Rotala:


View attachment 152857
Az igen, ezzel aztán volt meló rendesen!
Mennyi idő alatt dzsungelosodott így el? :oops:
Szépen kipofoztad! 😉✌️
 
Júli 10 volt a legutóbbi karbantartás, szóval szűk egy hónap. Kb másfél óra volt mindennel együtt.
Köszi. Én mindig elégedetlen vagyok :D
 
Nahát, hogy megy az idő...
Talaj szivárgás a jelek szerint kiújult, nem tudom, hogyan és honnan. De tuti nem szívom ki még egyszer az egész talajt bal oldalról, hogy aztán tömködjem szivaccsal a réseket. Ez van, legközelebb alaposabb leszek - mentségemre legyen mondva, hogy az üvegtöréses eset után a nedves talajjal sokkal nehezebb bánni, és biztos a türelmem is fogytán volt.
Most megint elmegyünk 5 napra - nem a világ vége, holnap beletolok két napi tápot, picit megvagdosom itt-ott, a skimmert meg sztem addig üzemen kívül helyezem, mert az üzembiztosan elkezd levegőt szívni, ha öt napig nem igazítok utána semmit (leginkább az elpárolgó vizet).
Most ilyen. Az ösvényt ki kell szabadítanom megint, és hát, van vele egyéb meló is, de nem vészes :)

20210823_204838.jpg


20210823_204926.jpg


20210823_205105.jpg


20210823_204937.jpg
 
Back
Oldal tetejére