• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Hát nagyon nagyon szép 🥰🥰🥰 a tripartitád !!! Én is probálkoztam , hogy kinőjőn a víz felszi főlé . De sajnos elszáratt. Van esetleg valami titka ? A elején a száradás természetes ?
Ledd világitás van . Vagy is a hő nem szarithatja el .
Még egyszer gratula irigyellek 😊
Én nem direkt növesztettem ki. Pár szál futott fel a fára, az volt az eredeti koncepció. Csak aztán benőtte, az újabb és újabb "rétegek" pedig kinőttek szó szerint egymás hegyén-hátán a vízfölé. EI szerinti tápozás, sok co2, ADA Aquasky G601 világít felette.
 
Nyírtam picit, végül az alját is, pedig nem terveztem, de nagyon kusza kezdett lenni. Megtéptem a fissit is itt-ott, bal hátul a Microsorumot "irányba" állítottam, Blyxát ritkítottam (ezért néz ki picit csapzottan most), ez ment is át egy másik akváriumba. A bal oldal kezd rendesen nőni végre, de a zselés red minik itt ebben az üvegben kudarcosak voltak, a kis kockából kiszedett nyesedék nőtt meg végül. A hírhedt ( :) ) tripartitát is picit megfazoníroztam, hogy ne fogja le annyira az áramlást. Kiszedni nincs szívem.
Érdekes ez a fonál, értékek szerint már nem "kellene" lennie, de egy bizonyos szint alá nem akar menni. Úgyhogy a co2 eloszláson kell dolgozni, első lépésként éjjel 2-3 között is megy egy órát a gáz, mert azért co2 bekapcs az eléggé sötét DC-vel indul minden nap. Hátha ez csökkenti az ingadozást. Ha nem elég, akkor lesz még egy etap valamikor a reggeli órákban is. 40% vízcsere is volt (nagyságrendileg). Következő alkalommal a homokot frissíteni kell.
Ja, és kellenek új amanok, ugyanis egyre ritkábban és egyre kevesebbet látok. 10 példánnyal indultunk neki a kalandnak. Nem tudom, hova lettek, ilyenre még nem volt példa egyik akváriumomban sem.

20210512_163839.jpg

Szerk: egyszer most már elhozok melóhelyről egy rendesebb gépet egy rendes karbantartás utáni "szép képhez", mert ez a telefonos megint elég 💩 lett.... Sorry, itthon csak teló van.
 
Utoljára módosított:
Egyik kedvenc akvám! 😉 A bal oldal viszont olyan sivár az összképhez képest. Ott el tudnék képzelni egy kis tuningolást.
View attachment 148098
Amúgy visszanéztem a naplód újra, és már az eleje óta ilyen, szóval ez egy tudatos dolog?
Köszi :)
A bal oldal fejlesztés alatt van, mióta kikapáltam a Rotalákat. Most kezd magára találni. Ha hátul megnő a red mini, nem lesz kopár. Picit tovább tartott annál, mint amit elsőre gondoltam, mert a kicsiben villámsebesen nőtt. Aztán, ha nagyon nem megy, beledobok egy arányosan vékonyabb, de jól látható fát hátra, oszt jó lesz az úgy is :D
 
A változtatások dacára még mindig fel-felüti a fejét a fonál. Jelentősen kisebb mértékben, de azért akad. Tegnap este beprogramoztam hát még egy óra co2-t, 8-9 között. Így tehát megy 13-21óra között, éjjel 2-3 között és reggel 8-9 között. Meglátjuk, mire megyünk vele, a gyorsabb palackcserét leszámítva. Még a világításon tudok végül is picit csökkenteni, bár, ha nem muszáj, nem szeretnék, mert a növények meg kicsattannak, csak az ARM nem érzi jól magát, dacára a gyökértápnak. Jelenleg 16-23 óra között megy a világítás.
 
A változtatások dacára még mindig fel-felüti a fejét a fonál. Jelentősen kisebb mértékben, de azért akad. Tegnap este beprogramoztam hát még egy óra co2-t, 8-9 között. Így tehát megy 13-21óra között, éjjel 2-3 között és reggel 8-9 között. Meglátjuk, mire megyünk vele, a gyorsabb palackcserét leszámítva. Még a világításon tudok végül is picit csökkenteni, bár, ha nem muszáj, nem szeretnék, mert a növények meg kicsattannak, csak az ARM nem érzi jól magát, dacára a gyökértápnak. Jelenleg 16-23 óra között megy a világítás.
Amennyiben a világításod nem megy szerintem felesleges a co2-t adagolni. Sőt ártasz vele, mert a növények nem veszik fel és az élőlényeknek kevesebb levegő jut. Amúgy is éjszaka a növények is co2- bocsátanak ki, sokan ezért hasznának plusz porlasztót, hogy az élőlények könnyebben átvészeljék ezt az időszakot.
 
Az egyenletes ph szint biztosításának érdekében nem egy helyen olvastam ezt a gyakorlatot. Az élővilág rendben van, viszont egyelőre nagyon gyanús hogy erős a co2 fluktuáció, és ennek köze lehet a problémához. Meglátjuk. Egy próbát megér :) Tudom hogy éjjel a növények nem fotoszintetizálnak, nem is emiatt próbálkozom ezzel.
 
Az egyenletes ph szint biztosításának érdekében nem egy helyen olvastam ezt a gyakorlatot. Az élővilág rendben van, viszont egyelőre nagyon gyanús hogy erős a co2 fluktuáció, és ennek köze lehet a problémához. Meglátjuk. Egy próbát megér :) Tudom hogy éjjel a növények nem fotoszintetizálnak, nem is emiatt próbálkozom ezzel.
ezzel a megközelítéssel nem találkoztam még(mindig tanul az ember) :) Én a ph ingadozást a kh emelésével tudtam stabilizálni, esetleg ha nemjön be a co2 egy probát ez is megérhet.
 
Ideje lassan nyírni. De még vízcserére sem volt időm a héten. Majd hétfőn :)
View attachment 148652

Eltűnik lassan az ösvény is :)

View attachment 148653

Fonál még mindig akad minimális mennyiségben. Pinnatifidát kiszedtem. Csak nyúlt, és pont rossz helyen volt az áramlás szempontjából.
Talán ez az első olyan ösvény amin tényleg kedvem is volna sétálgatni. :)
 
Megvolt a rendrakás. Rotalák, ösvény szélén ,minden növény, MC, tripartita, mindenki kapott az ollóból. Gyakorlatilag kivágtam az ARM-et - ha kihajt, kihajt, ha nem, valamit teszek a helyére, vagy hagyom a Blyxát odáig előre húzódni.
Kis homok frissítés is történt. Vannak helyek, ahol a homokra hulló talajjal nem tudok igazán mit kezdeni, de emiatt igazán nem fogom magam agyon stresszelni. A TDS 248 volt, mikor nekikezdtem :D A kövek meg a tápok eléggé felkeményítették. 170 körülire ment vissza csere után, sózás nélkül.
Még tisztulgat.
20210524_221305.jpg

Legközelebb szűrőt és csöveket is kell pucolni. Ma arra már nem jutott idő és erő sem.
 
Megvolt a rendrakás. Rotalák, ösvény szélén ,minden növény, MC, tripartita, mindenki kapott az ollóból. Gyakorlatilag kivágtam az ARM-et - ha kihajt, kihajt, ha nem, valamit teszek a helyére, vagy hagyom a Blyxát odáig előre húzódni.
Kis homok frissítés is történt. Vannak helyek, ahol a homokra hulló talajjal nem tudok igazán mit kezdeni, de emiatt igazán nem fogom magam agyon stresszelni. A TDS 248 volt, mikor nekikezdtem :D A kövek meg a tápok eléggé felkeményítették. 170 körülire ment vissza csere után, sózás nélkül.
Még tisztulgat.
View attachment 149104

Legközelebb szűrőt és csöveket is kell pucolni. Ma arra már nem jutott idő és erő sem.
Egy technikai kérdésem lenne a difivel kapcsolatban. Naívan úgy gondolnám, hatékonyabb lenne a beoldás, ha minél közelebb lenne a talajhoz. Sokatoknál látom, hogy akár 10 cm-el is feljebb helyezitek el. Ennek mi az oka? ;)
 
Egy technikai kérdésem lenne a difivel kapcsolatban. Naívan úgy gondolnám, hatékonyabb lenne a beoldás, ha minél közelebb lenne a talajhoz. Sokatoknál látom, hogy akár 10 cm-el is feljebb helyezitek el. Ennek mi az oka? ;)
Nálam annyi hogy amíg moha volt itt a szélén, egyszerűen nem fért el. Nem látszik innen, de nagyon kevés ott a hely. Mondjuk lejjebb is tehetném most már, hogy nincs ott az a dzsumbuj.
 
Back
Oldal tetejére