• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Szintén nem az én asztalom de az egyik GA videóban magyarázta Balázs, hogy csak GH+ -t rak bele (talán a kövek miatt, de annyira nem emlékszem mert nem érint most engem). De javaslom nézz utána. Talán ez a videó volt az, most nincs időm visszakeresni jobban.
Ezt is kösz. Gondoltam, hogy ez lesz (mi más?). Ppmből láttam, hogy ereszt a dekor, a meglepődés oka, hogy a kh/gh arány az első két hóbaovan nem változott, a harmadikban igen. Ez elég ellentmondó, de gondolom a változàs a mérési hibahatáron belül volt. Legalább megtapasztaltam, 3-4 havont érdemes ezzel foglalkozni. :). Bár nem vagyok benne biztos, hogt 3/6 es 6/9 eltérésbek jelentősége van.
 
Köszi. A tápanyag célokat nem hatàroztam meg (azért érzem, hogy ez nem biztos, hogy felelős hozzáállás). Magát a topicot olvastam, de lusta voltam átszámolni a ppm-et mg/l-re, amiben a tesztek vannak. Az elv az, hogy nitrátbol megy amennyi megy, Nigro javaslata tápban + etetéssel, po4et meg megpróbálom 1:10-re belőni. Aztán a növények állapotából megpróbálom megérezni, hogy jó-e ez
(ppm == mg/l) Abban biztos lehetsz, hogy Nigronak igaza van. Reméljük bejön nálad is a plussz foszfáttal beállítás. :) Ha meg nem sikerül akkor több lehetőséged is van.
Vastagabban is tápozhatnál és akkor eltűnnének fogyasztásból/termelésből adódó arányhibák. Vagy abszolút vékony tápozással (pl ADA micro + brighty K) visszafogott növekedés, ha arra vágysz.
(ha high tech akvám és RO vizem lenne akkor nem biztos, hogy szivatnám magam méréssel és foszfát beállítással. persze ez csak az elképzelésem, lehet hogy nem működne nekem, de sokaknak megy)
 
Ez a hét is gyorsan elment...

Kh 5
Gh 8
No3 15 (1/3 akva 2/3ro alapon, de kb bármi lehet)
Po4 1,8+++
Ph 6,8(kb, csepp)
C02 30 / 24 (kh es ph / csepp, vagy fordítva)
Sio2 2+

Vízcsere után próbáltam kh4/gh8at belőni, kiváncsi vagyok mi lett. :D. Elfelejtettem a hordóban sózni. Nem ez volt az első alkalom, de eddig utolsó pillanatban mindig eszembe jutott. Jobb híján akváriumba sóztam vissza. Mivel a homokot is pótoltam egy két helyen, most azt játszhattam, hogy homok vagy ghpor van a növényeken :D

Foszfát kicsit megszaladt 2,5ml helyett 1 fog menni.

Állatok köszönik jól vannak. Sajnos a fonal is, szóval felemeltem a gyári vízcsere utáni 15ml-re az excel adagot, remelém az állatok nem bánják meg. Bár lehet semmi hatása a fonalra és feleslegesen adom.
Nem tudom a plusz foszfát jó ötlet-e, 2 nappal miután elkezdtem megjelent a hátsó üvegen is.

Az amanokat kiutasította a feleségem, jelenleg passzív sztrájkot folytatok a feladat végrehajtásában. Jöhetnének helyettük kisebb színes garnélák, de... a csövek eléggé barnaalgásodnak, míg az akvában nyoma sincs. Mivel az otok teljesítménye kimerül abban, hogy ki tud hülyébb helyen és cukibb pózban napot lopni, így arra tippelek, hogy az amanok legelik a nagyját.

Képsőbb.
 
Ez a hét is gyorsan elment...

Kh 5
Gh 8
No3 15 (1/3 akva 2/3ro alapon, de kb bármi lehet)
Po4 1,8+++
Ph 6,8(kb, csepp)
C02 30 / 24 (kh es ph / csepp, vagy fordítva)
Sio2 2+

Vízcsere után próbáltam kh4/gh8at belőni, kiváncsi vagyok mi lett. :D. Elfelejtettem a hordóban sózni. Nem ez volt az első alkalom, de eddig utolsó pillanatban mindig eszembe jutott. Jobb híján akváriumba sóztam vissza. Mivel a homokot is pótoltam egy két helyen, most azt játszhattam, hogy homok vagy ghpor van a növényeken :D

Foszfát kicsit megszaladt 2,5ml helyett 1 fog menni.

Állatok köszönik jól vannak. Sajnos a fonal is, szóval felemeltem a gyári vízcsere utáni 15ml-re az excel adagot, remelém az állatok nem bánják meg. Bár lehet semmi hatása a fonalra és feleslegesen adom.
Nem tudom a plusz foszfát jó ötlet-e, 2 nappal miután elkezdtem megjelent a hátsó üvegen is.

Az amanokat kiutasította a feleségem, jelenleg passzív sztrájkot folytatok a feladat végrehajtásában. Jöhetnének helyettük kisebb színes garnélák, de... a csövek eléggé barnaalgásodnak, míg az akvában nyoma sincs. Mivel az otok teljesítménye kimerül abban, hogy ki tud hülyébb helyen és cukibb pózban napot lopni, így arra tippelek, hogy az amanok legelik a nagyját.

Képsőbb.
Hogy mennyi algád lenne az "algaevők" nélkül azt senki meg nem mondja :D a süncsigákat se becsüld alá. Nem hinném hogy bármelyik csodát tesz, csak ezért egyiket sem érdemes tartani. de szépek, jófejek. :)
A foszfát többet ér szerintem, csak türelem :)
A csövek meg mindenkinél algásak úgy tudom. a gyors áramlás és/vagy kevés fény miatt. Ez nem jelenti azt hogy bárhol máshol is jelentős mennyiség lenne ha nem ennék le az állatok (szerintem).
 
Azt hiszem valami nem stimmel.
5ml macro mellett stabilan 0,4 volt a foszfát hetekig (a hét végére.)

Elkezdtem adagolni múlt héten a 2,5ml foszfátot (pluszba), ennek a mennyiségnek naponta 0,1 mg/l /nap ot szabadna emelnie, ha semmi nem fogy el belőle. Erre 7 nap után mérek egy 1,8++ értéket, ami +1,4-et jelent +0,6 helyett. Fecskendővel adom, pontosan mérve. A mérések ugyanúgy, vízcsere előtt és aznap nem tápozva történnek.

Fura.
 
A másik amin gondolkodtam, hogy a fonal miért történik. Az látszik, hogy 2 helyet fixen kedvel, 1et közepesen, máshol alig jelentkezik, inkább olyan, mintha csak átterjedne a 2 fix helyről. Az egyik a gyep közepe bal hátsó részen, másik a fa teteje bal oldalt. A közepesen kedvelt a skimmer alatti stem + 1-2 bolbitis levél a fáról.

Mivel a növények különbözőek az adott helyeken, arra gondoltam, hogy az áramlás lehet az oka.

Az eredeti GA youtube videón hasonló volt az elrendezés (fa+kifolyók) de sokkal kisebb volt a bolbitis tömeg, az most gyakorlatilag faltól falig ér, lehet az lefolytja az áramlást. A kis áramlás Az egyik fixet (fa bal oldala) magyarázná, a közepesen kedveltet is. A gyepes konkrét 5cm sugarú kört kevésbé, de lehet ott van egy olyan spot ahol a különböző áramlatok kiütik egymást.
Lassú még az áramlás a fa mögött a hátsó falon (ua mint a közepesen kedveltnél) de a skimmer oda nyomja a vizet 20perc/óra időtartamban. Lassú a jobb első sarokban is (ott szokott gyűlni a hordalék) de ott nincs növény, a felette lévő első staunál a szívóág már megoldja a problémát. Ellentmond, hogy ott az üvegen sincs, ellenben a hátsó fal kétharmadanál igen (ahol pedig vmi áramlásnak kéne lennie). És az is, hogy a fa közepe nem érintett, pedig ott kéne a legkevesebb áramlásnak lennie.

A túl gyors áramlásnak sokkal kisebb esélyét látom. A közepesen problémás résznél nem lehet olyan. A fa bal oldalán és a bal szélső helyen esetleg igen ha olyanok az áramlatok.

Van esetleg valami bevált módszer (növényre, állatra és szűrőbacikra ártalmatlan folyékony jelölő anyag) amivel stabikan meg lehetne nézni mì történik az áramlásokkal?

Ha nem az áramlat okozza, akkor a B ötletem, hogy a tápanyagfelvétellel van gond, és azokat a leveleket támadja a fonal, amelyek fejlettek, nagyok, öregek. Mellette szól, hogy hét közben vizonylag sok elhullajtott levelet szedek ki (bár ki tudja mennyi a sok....). Ellentmond több dolog is (van elég táp mindenből, fix helyek = ugyanolyan növényeknek máshol nincs bajuk, nem látok stagnáló növényt, sőt...). De nem zárom ki, viszont ha így van, akkor valami akadályozza a felvételt. A kálium antagonista majdnem mindennel, és 15+ már bőven régóta. Vagy a sio2 kavar be. Nem kapcsolok már lámpát szegény hengelikre, holnap teszek fel képet, valaki hozzáértő majd ránézne esetleg, hogy a növényeken látszik-e valami probléma?
 
Utoljára módosított:
Azt hiszem valami nem stimmel.
5ml macro mellett stabilan 0,4 volt a foszfát hetekig (a hét végére.)

Elkezdtem adagolni múlt héten a 2,5ml foszfátot (pluszba), ennek a mennyiségnek naponta 0,1 mg/l /nap ot szabadna emelnie, ha semmi nem fogy el belőle. Erre 7 nap után mérek egy 1,8++ értéket, ami +1,4-et jelent +0,6 helyett. Fecskendővel adom, pontosan mérve. A mérések ugyanúgy, vízcsere előtt és aznap nem tápozva történnek.

Fura.
Szerintem hetente kell adni, nem naponta, ezt így is mondtam neked.
 
Szóval 7x adag ment bele? Ez magyarázat lehet az amano szökésre... :(
Nem. Egyrészt lásd fent, másrészt még a mért érték is az általad linkelt ei-s érték alatt volt, harmadrészt meg a szökés vízcsere után volt.

Kanapén aludtam, szerintem ide akart bújni hozzám éjjel. :D
Valójában meg minden szökés vízcsere után volt. Láthatóan totál idegesek az élőlények a csere alatt és utána pár órán át. Ez együtt azzal, hogy csere után magas a vízszint és könnyebb kijutni szerintem magyarázza a szökéseket.
 
Nem. Egyrészt lásd fent, másrészt még a mért érték is az általad linkelt ei-s érték alatt volt, harmadrészt meg a szökés vízcsere után volt.

Kanapén aludtam, szerintem ide akart bújni hozzám éjjel. :D
Valójában meg minden szökés vízcsere után volt. Láthatóan totál idegesek az élőlények a csere alatt és utána pár órán át. Ez együtt azzal, hogy csere után magas a vízszint és könnyebb kijutni szerintem magyarázza a szökéseket.
Cattapa-X vagy halvitamint adsz nekik? Én szoktam csere után. Bár amikor nem adok mert nincs akkor sem stresszelnek, csak a tetra, de az mondjuk mindentől...
 
Nem, eddig nem adtam. Lehet kipróbálom.
Egyébként teljesen nyugis mindig mindenki. Ha benyúlok simán jön oda amano, hengeli és oto is. Szinte sose bujkálnak. De a vízcsere 2 hónapja katasztrófa, amikor a víz negyede eltűnik, mindenki a saját csapatába verődik és elfoglal 1-1 sarkot. Utána órákig fel-le úszkálnak abban a sarokban.
 
Volt ám a hét elejên karbantartás, csak írni nem volt időm.

Mérések sok újat nem mutattak, egyedül az no3 érdekes, megfeleződött 8-ra. Foszfát mellé 1, többi ugyanaz mint régen. Most vagy elfelejtetrem tápozni, vagy elkezdték felvenni a növények a vízből (talán a több foszfát hatására?) vvagy mérési hiba. Mindenesetre nem változtatok semmin.

Alga továbbra is csak fonal. Lassan növöget a két fix helyen, máshol nem jelent meg ill nem jött vissza.

Állatvilág köszöni szépen jól van. Bár azt írtam a garnis vihető topicban, hogy elköltöztek, ez részben igaz, 4en mentek el. Egy kis hímet (gondolom) nem sikerült kifognom. Feleségem mondta milyen kis okos ahogy menekül. Mondtam, hogy ez ügyes, az okost nem is kergetjük mert már rég elbújt. Fél óra után meguntam, kivettem a fát és úgy kerestem őket meg is lett mindkettő kis hím, de beásták magukat egy kisebb fadekor alá. Láthatóan rettegtek (egyébként utána jó sokáig, azóta is ritkábban látni őket). Asszon megsajnálta őket, szóval még kicsit maradnak. Szóval 2 elbújt, 2 halott 4et levittem. Jövök fel, a középső szikla tetején ott ül egy nőstény és szinte hallottam ahogy röhög. Matekból mindig is jó voltam, 8 berakott amano -4 elköltözött -2 meghalt 3 itt maradt az biza nem jön ki... (értsd: az utolsó szökés nem is amano volt, szemüveget a bírónak!)

Elkezdtema bolbitist ritkítani. Brutál mennyiséget szedtem ki de még alig látszik, lesz egy két kör. Hiába próbálom tisztogatni áll benne a trutyi mindig, szrrintem kiveszem majd egyben és lemosom.

Szűrőt kéne takarítani, erősen csökkent az áramlás belőle, de mivel nem csináltam még ilyet, rettegek tőle. Hétvégén rászánom magam.
 
Szűrőt kéne takarítani, erősen csökkent az áramlás belőle, de mivel nem csináltam még ilyet, rettegek tőle. Hétvégén rászánom magam.
Én is fostam tőle. Nekem nem is takarítani kellett, hanem csapokat rárakni meg - mivelhát ezt előre nem tudtam, hogy hasznos - a bio riot kiszedni és szűrőzsákba tenni. Piszok nehéznek tűnt, de tök egyszerű volt ahhoz képest, amire számítottam.
 
Back
Oldal tetejére