• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 112 literes szenvedés

hogy egyáltalán nem nőtt vissza.
Csak lehetne ezt egy isteni sugallatnak venni,legyen úgy !!
Reméelm igazatok lesz. Bár @Lewis második akváriuma nem azonos az algással-->ergo lehet hogy ő is kidobta az egészet és vett helyette egy steril új akváriumot :LOL::LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Csak úgy a magam számára az újabb mérés GH :9 KH 6

Nagyrészt már leküzdöttem a rhizot, még elvétve van egy kicsit itt-ott, de már haldoklik. Oto és amano had dolgozik az ügyön (Bár leginkább én). Tápot visszavettem 2/3 nyomásra, lámpa még mindig szakaszosan világít (most akarom emelni a 4 cső idejét, csak félek az algáktól;);):LOL:)
Helyette most épp cérnaalga látogatott meg. De valahogy mégis pozitívabban értékelem a helyzetet. Ezt is letudom majd szépen valahogy (bár jó lenne ha kicsit több idő jutna a dologra)
Köszönöm mindenkinek a segítséget, az újabb motivációs hullámért(y)(y)
 
KÖszönöm a kapott sok tanácsot, egy hónap elteltével sikerült kb az összes algától megszabadulni,most már én is azt mondom beállt nagyjából minden, növények egészségesnek néznek ki. Természetesen elégedett nem vagyok, nekem is inkább ez egy növénynevelde lett, kevés koncepcióval, de legalább szokom a növények rigolyáit.
A zselés növényekből kezdek kiábrándulni... teljes egészében eltűnt egy bonsai, utána egy palustris cuba, illetve hc, azért magamban is keresem a hibát, de szerintem a zselét lemostam,biztos nem tetszett neki valami, csak azért a 3 különféle növénynél kissé erősnek érzem.
A többiek jól vannak 5 amano, 9 oto és 2 sziámi tartja a rendet. Ha este lesz időm,akkor azért teszek fel képeket is ha másért nem legalább okulásképpen.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget és a bíztatást, most már legalább tényleg jól esik ránézni az akváriumra.
Mindenkinek békés boldog, algamentes sokajándékos karácsonyt kívánok(y):sneaky:
üdv kac
 
Dropbox - Akvárium
Remélem így láthatóak. Próbáltam képet beilleszteni,megvolt a méretcsökkentés, minden. De csak egy kis ikon látszódik, biztos nem nyilvános a kép, de dropboxba nem találtam hogyan tudom azzá tenni. A megfelelő topicot is átnéztem de dropbox esetében nem találtam meg a választ. MAjd azért még keresgetek.
 
Szia! Így már láthatóak a képek. Nagyon szép az akváriumod!

Megkérdezhetem, hogy az utolsó két képen milyen hal van?
 
Valóban nagyon gyönyörűek,nekem az összes ikrázó fogasponty tetszett (volt rachovii, guentheri,cap lopez),és ezeket keltettem is. Nekem már/most nincs, később még akarok, de lehet szerezni ikrákat viszonylag könnyedén, és a keltetés se ördöngősség (esetleg ha kell szívesen segítek),ikrák vannak e-öbölben is, de én akvaristán szereztem egy felhasználótól. Ha kell akkor megadom a nevét (nick ) aztán rákereshetsz
 
Köszönöm a lehetőséget, de most nem aktuális. Éppen egy Galaxy dánió ívatási projekten dolgozok. Ez mellett sajnos nincs kapacitásom újabb akváriumokra/halakra. DE mivel nagyon tetszenek, így nem kizárt hogy előbb-utóbb megpróbálkozok a tartásukkal.
 
  • Like
Reactions: kac
Itt lenne az akváriumról egy januári fotó, kicsit a kép is lehetne jobb, de egyelőre megteszi.Az akvárium is szép lassan alakul, a jobb szélen kéne még a monte carlonak belehúzni, a stemekkel is vannak/lennének ötletek, illetve a fákat hangsúlyosabbá kéne tenni, de azért nekem egyelőre tetszik még így is, tudatosság nélkül,nagyobb átépítés inkább majd tavaszi szünet vagy nyár környékén várható. Addig nevelgetek növényeket. Amanda lazacok jönnek bele elvileg 25 db. Meglátjuk hogy akklimatizálódnak. Hát ennyi helyzetjelentés, így év elején
Dropbox - Tuesday, Jan 6

És mivel kaptam egy macro obit karácsonyra készült néhány elég hevenyészett makro kép is íme
Dropbox - Sunday, Jan 4

Dropbox - Sunday, Jan 4
Dropbox - Tuesday, Jan 6
MAjd a maradékot meg lehet berakom a természetfotók közé.
üdv kb
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Megint eltelt egy hónap, nagy változások nincsenek, minden meg a maga útján. Részletezve: a jobb szélre is elért az mc, középen pedig már kétszer is megnyírtam, nehogy nekem is sárguljon,vagy felszakadjon. Öröm szedni skimmer nélkül a nyesedéket. Összemászott a parvulával, amit nem is bánok,vártam mi lesz a harc vége, azt hittem mc győz, de úgy nézem tisztelik egymást vagy döntetlen a dolog, de nagy változás ott a határon nincs :LOL::LOL::love:. Megérkeztek az amandák, elsőre olyan betojgli volt a társaság, hogy úgy kellett őket etetni, hogy eltávolodtam az akváriumtól míg ettek,mert különben éhen haltak volna. Most már kissé bátrabbak, de nagyon kevés ez a 20 db, megrendeltem még 30at, de 3 hete nem akar megérkezni... VÁrunk.:banghead::alien:
Egyre inkább látom a hibákat is, a két széle az akváriumnak kevesebb fényt kap,stau nem akar menni semmire, csak stagnál, satnya, rotala wallachii mintha nem is lenne a másik oldalon,szóval őket máshová kéne költöztetni és az oldalakra valami mást kitalálni. Illetve nagyon meg kéne nyírni a növényeket -de már egy hete döglődöm és nem jutottam oda- , mert csúnya az a hátsó stem sor. A két higrophila corymbosat ki fogom venni, túl nagyok ide, kéne helyettük találnom valami átmeneti növényt ami takarja a hátsó növényeket kissé, mint mondjuk a blyxa. Ha van ötlet szóljatok. Oda hátra meg ki akarom próbálni még egyszer a pinnafitidat! És végül algahelyzet némi fonál formájában megfigyelhető, de még teljesen kezelhető. Szóval örölünk:):joyful::joyful: Köszi hogy olvastál, végül a képek:
[/url] A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül[/IMG]
IMG_1755kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1778kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1781kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ui. ja és a harmadik fát elő kéne bányásznom a hydro fogságából..:LOL::LOL:
 
Utoljára módosított:
Legyen itt akkor itt egy before after képhalmaz is.Most meg tudtam tépni. Ilyen lett. Bárki aki Siófok környékén jár vendégem egy vödör növényre (hottonia gyökeres tövekből sok van:)) Most még csúnya szegényke,de hamarosan újra összeszedi magát. Előkerült a lotus is:) Még mindig kell valami középmagas növény, meg a széleket szedem legközelebb rendbe. Most mára ennyi elég volt. El is fáradtam. Üdv kac

IMG_1792kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1789kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1796kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Üdv, mindenkinek. A hét folyamán sikeresen letörtem a dc-ről a tapadókoronggal együtt az üveget is :sneaky::sneaky:(y)
Úgyhogy gyorsan rendeltem is magamnak újat, de természetesen ha lúd, akkor legyen kövér. Ennek szellemében gyorsan beletettem a kosárkámba egy üveg ki és befolyót (remélem ezeket nem töröm el mint az előzőeket, vagy lásd dc:LOL::LOL:)
Illetve a növényrepertoárba is került frissités pogo stellata személyében. Remélem majd jól érzi magát nálam és megmarad, hoz egy kis színt hátulra. Más egyébiránt nagyon nincs, mennek a vízcserék és a tápozás, növények köszönik megvannak. Blyxa már szépen bokrosodik, erősödik, hydrot minden alkalommal meg kell tépjem, a reinickii mini is szépen dúsul, erősödik, nő most már mindkét oldalon.
Ha problémákat kéne kiemelnem azt mondanám hogy a bal oldali stau stagnálása kissé bosszantó (valószínű a lámpa és a moha árnyékolása együttesen okozza a bajt), próbaképpen most ültettem belőle középre is megnézem máshol mire megy. Egyébként már csak a rendezetlensége, kuszasága lehetne csekélyebb, de most legkevésbé van időm ezzel foglalkozni, átépítésig (nyár????) biztosan így marad. Képeket majd talán legközelebb. Mindenkinek szép napot
üdv kac
 
Kicsit megkésve, de azért gyorsan lőttem egy egészen szutyok vállalhatatlan képek, azt is inkább magamnak, mert így könnyebb a változások összehasonlítása.Nem sok dolog történt, bekerültek az üveg cuccok, pucoltam csöveket, kicsit nyesegettem illetve ültettem stellat.
IMG_1980kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A képe alapján a mcre is nagyon ráférne már egy nyírás, majd igyekszem. Túl rendezetlen, de gyanítom ez még sokáig így marad.
Csak jusson egy kis szabadidőm.
A végére egy kis macro szórakozás :sneaky::sneaky:
IMG_2012kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_2002kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ezek lennének a kis halacskáim. remélem tetszett. MÉg azért ezt a fotózást is gyakorolni kell.
Majd alakul...szép napot
üdv kac
 
Mostanság én sem voltam épp aktív naplózó, itt a szünidő,a meleg és a programok. Most ezt szeretném pótolni. Az elmúlt időszakban sok változás nem volt, minden beállt és működött rendesen,hiába maradt ki tápozás vagy vízcsere, hiába sütötte szegényemet a nap, mégse volt algagond, halhullás semmi. Könnyű volt a karbantartás csak már nagyon kezdtem változásra vágyni, meg azért a mc mező a gondozás hiányát egy felszakadással jutalmazta (bár innen még simán vissza lehetett volna hozni),de én inkább az átalakítás mellett döntöttem. Úgyhogy jöjjenek az utolsó képek az akvárium életében.
IMG_7691kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7690kisk_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7693kis_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7712k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7715k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
:rolleyes:

IMG_7714k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_7717k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az akvárium ezennel, ebben a formában befejezte a pályafutását, a végére megszűntek úgyis a szenvedések,már szerencsére nem volt méltó a nevéhez :rolleyes:;):geek:
Kéretik a modikat a naplót átteni a befejezett akváriumok közé. Máshol meg kezdünk egy új naplót. Mindenkinek köszönöm a segítő szándékot és a tanácsokat. MÁshol még lesz rá szükség :rolleyes:;)
Köszönöm aki olvasta
Itt lenne a következő próbálkozásom napló formában :Növényes - BP willow tree | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
üdv kac
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére