• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

25 literes low tech

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Nem, tudom, hogy ide lehet-e low tech akit rakni, vagy nem, hát én megpróbálom. :)

Az egész low tech növényes dolog úgy kezdődött, hogy az anciaim leikráztak. Volt egy 25 literes akváriumom, hát abba raktam a kicsiket. Nem tetszett nekem az az üres akvárium és amikor belekezdtem az akvakertészkedésbe akkor ezt is átalakítottam. Csak olyan cuccokat raktam bele ami itthon volt.
Már szinte az összes ancit eladtam, és szétszedhetném, de a család nem engedi... :|


Világítás: 10 wattos Power Compact
Szűrés: Kis belső szűrő. (500lph)
Növények: 2 darab anubias, jávai moha, riccia, microsorium és gömbmoha szétszedve kis darabokra.(szőnyeget akartam belőle csinálni. Nem sikerült 100%osan, de majd ha több időm lesz rá, akkor megcsinálom jól)
Talaj: Valamilyen festett kavics. Ez volt itthon. :roll: De ezeknek a növényeknek teljesen mindegy.
Dekoráció: 2db vasfa és még egy fa ami a microsoriummal jött.
Kb 5 anci és még sok-sok red cherry lakik az akváriumban.

Az akvárium már nyár eleje óta megy és még nem volt vele semmi gond.
És a képek:
4124664104_7a95979dd9.jpg
4121713749_b8ceb6baa5.jpg

Virágzik az anubias.
4121775599_42b536b8e1.jpg
 
zsotyi said:
Co2,táp?Se alga,se semmi?
Nincs se Co2, se táp, se alga és se semmi. ;)
Na jó, egy nagyon kevés pontalga van a falon, (csak az látja az algát, aki keresi :)) de több nincs sehol.
Kéthetente cserélek egy kis vizet. (gondolom ha többször cserélnék akkor nem lenne algám) Eddig 30, 3 centis anci volt benne, (nemrég váltam meg 20-tól) és azok tele.. őő telekakilták az akváriumot. Most, hogy nincsen annyi anci, az alga nagy része eltűnt.
Én nagyon elhanyagolom ezt az akváriumot. Szerintem simán meg lehet csinálni alga nélkül is.
 
Az alga is növény!
Ez egy igazi növényes akvárium, szép növényekkel, dúsan ültetve, és láthatóan elegendő a technika benne. Aki olcsón akar szép növényes akváriumot, annak követendő példa!
 
Nagyon aranyos!
Mi lenne, ha egy kicsit tápoznál is....
Egyébként nem látom a tápanyaghiányt.
 
atti76 said:
Mi lenne, ha egy kicsit tápoznál is....
Egyébként nem látom a tápanyaghiányt.
Szerintem ezeknek a növényeknek felesleges.
 
Tudom, csak vicceltem :D .
Az anubias egyébként képes talaj nélkül is virágozni, legalábbis ismerősömnél. Nevelő akiba lógatta, tápozás csak a halak ...-ja.
Amúgy garnéláknak kimondottan hangulatos a kégli!
 
Back
Oldal tetejére