• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 25L volt 20L lett..

Kérnék egy kis segítséget a Zöldektől!
A mai napon megjelentek ilyen pici, kb. 1mm-es fehér ugráló izék :alien: ... kicsit utánaolvastam hogy Kandics vagy kagylósrák lehet! Hogy lehet ezeket kiiktatni???:nailbiting:
Előre is köszi!
 
Sima jávai moha.;)


Nem.Próbálj meg baci kultúrát önteni a vízbe,ha az nem segít akkor esetleg aktív szén,vagy Seachem Purigen a szűrőbe az megoldja a problémát.
Ja és egy 2 hónapos akváriumnál nem indokolt a 3-4 naponkénti vízcsere,állj át a heti egyre így a vízben is el tudnak szaporodni a lebontó baktériumok.


Ez hólyag csiga nálam is volt/van a helenák eszegetik de van némelyik ami tútéli,ha nőnek szedegesd ki Őket úgy tartható az állomány még elfogadható szinten.Egyébként növényt nem eszik csak algát meg biofilmet úgy hogy nem veszélyes na meg még szép is a mintázata.:D

Jó, de akkor most csigát csigával??o_O Nem fog utána az is elszapizni?
 
Nem fog utána az is elszapizni?
Ha a Helenara gondolsz akkor nem,azok nagyon lassan szaporodnak ráadásul nem hímnősek így kell fiú és lány is a szaporulathoz.

kagylósrák lehet! Hogy lehet ezeket kiiktatni???
Nálam is megjelentek ezek a rohadékok,nem tudom mivel cipeltem be Őket,egyenlőre még nem zavaró,de ahogy itt olvasgattam nincsen ellenük jó módszer. a halak mivel kemény a páncéljuk nem nagyon rágják meg Őket,a Helenák rá sem bagóznak.Én mindig a befolyó réseiből szedegetem ki Őket esténként az etetéskor mikor leáll a szűrő.:D
 
Ha a Helenara gondolsz akkor nem,azok nagyon lassan szaporodnak ráadásul nem hímnősek így kell fiú és lány is a szaporulathoz.


Nálam is megjelentek ezek a rohadékok,nem tudom mivel cipeltem be Őket,egyenlőre még nem zavaró,de ahogy itt olvasgattam nincsen ellenük jó módszer. a halak mivel kemény a páncéljuk nem nagyon rágják meg Őket,a Helenák rá sem bagóznak.Én mindig a befolyó réseiből szedegetem ki Őket esténként az etetéskor mikor leáll a szűrő.:D

Hogyan szedegeted ki őket? Mert ezek olyan nagyon picik és izgágák, hogy nem nagyon lehet megfogni, meg a mohák közt is bizsegnek. :sour: Ezeket csipesszel lehetetlen megfogni...
 
Ha a Helenara gondolsz akkor nem,azok nagyon lassan szaporodnak ráadásul nem hímnősek így kell fiú és lány is a szaporulathoz.


Nálam is megjelentek ezek a rohadékok,nem tudom mivel cipeltem be Őket,egyenlőre még nem zavaró,de ahogy itt olvasgattam nincsen ellenük jó módszer. a halak mivel kemény a páncéljuk nem nagyon rágják meg Őket,a Helenák rá sem bagóznak.Én mindig a befolyó réseiből szedegetem ki Őket esténként az etetéskor mikor leáll a szűrő.:D

A csigák ritkulnak szerencsére, azok észrevehetőbbek és nem sietnek el a csipisz elől... :wideyed:
 
Igen! Ma kiderült hogy sehogy... :mad: Megvolt ma a szokásos heti vízcsere és egyből megjelentek.... PFFFF :rage: De akkor eddig hol voltak??? Napokig nem lehetett látni egyet sem...:punch:
Fogaspontyok secpec bekajálják őket. ;) (törpe fogasponty, endler guppy, guppy, black molly, stb... Méret miatt pl az endler tökéletes lehet.
 
Fogaspontyok secpec bekajálják őket. ;) (törpe fogasponty, endler guppy, guppy, black molly, stb... Méret miatt pl az endler tökéletes lehet.

Igazából tettünk bele endler guppit. Jelenleg még le sem sz..-ja. :facepalm: Lehet, ha nem kapnak enni, ráfanyarodnak.
 
14260130058_790b44a377_c.jpg

A jelenlegi állapot. A kép nem a legjobb, mert a tablettel csináltuk most éjszaka, de talán a fejlődés itt is látszik. Időközben bekerült egy kis Ranunculus is. A múlt hétvégén beszerzett ADA Bio Rio-t beletoltuk a libertybe, a víz szinte azonnal elkezdett tisztulni.:ROFLMAO:
Már van a gyárin kívül 2 féle szűrőanyag benne, meg is látszik.
Ma tartottunk egy nagyobb nyírást, a melegben a mohák nagyon megindultak, ellenben a HC-vel ami felengedett. A hőmérséklet 29 fok volt, emiatt visszatért viszont egy kis fonal alga.:sour:
 
Utoljára módosított:
A hétvégét vidéken töltöttük, közben anyuka a munkahelyéről, a felszámolásban lévő akiból megmentett egy lány guppit. Nincs is ezzel nagy baj, csak egy: közel 5 cm-es.(a többi 1-1,5cm) Irány: A KERTI TÓ.:D
 
Sziasztok! Megint előjött az algabaj.. :mad: barna,fonal minden finomság! Ugye van benne mini Aquel FanFilter, Liberty -gyűrűvel, Bio Rioval, szivaccsal és perlonnal. GA-s tápok 1ml/nap plusz a Carboból 13csöpp/nap! Meg ugye a Tropica 60as szett! A világítással lehet a baj? Túl erős ilyen körülmények közé? Szerintetek? A növények nőnek mint a gomba, viszont pl.a Parvula tiszta alga!
 
Kipróbálás szinten vettünk egy ilyen, mai nyelven fogalmazva "klón" világjáró hajlított ollót. Egész jó a kidolgozása, majd kiderül munka közben a használhatósága a parvulánál...

14555576138_b3e56187eb_c.jpg
 

Hasonló topikok

Válaszok
337
Megtekintések
44K
Back
Oldal tetejére