• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 36 literes sziget

levocius

Nézelődő
Sziasztok!

Hétfőn elkészült a második akim és gondoltam megmutatom mire jutottam vele, elvégre nagyon sokat segített benne amit a fórumon olvastam.

A technika:
- DoAqua 45cm-s akvarium
- Eheim 2222 - eheim mechanikai szűrőanyag és eheim substrat pro biológiai
- Green Aqua üveg ki-befolyócsövek
- nagynyomású co2 buborékszámlálóval (na jó ezt pont ma eltörtem de lesz :) ) és Green Aqua "kicsi" japán diffúzorral
- ADA AquaSky 45 cm led

Talaj:
- ADA PoweSand, bacter 100-al es clear super-rel kiegeszitve, Penac W, Penac P
- ADA Aquasoil Amazonia és Amazonia powder
- ADA La Plata dekorhomok

A növények:
- flame és karácsony moha
- anubias barteri nana
- eleocharis acicularis
- még 2 aminek nem ugrik be a neve de majd pótolom

A layoutnál azt szerettem volna ha valami olyan fa kompozíció van ami kiér az akvariumbol h kicsit megtörje a vízet es közelebb hozza a nézőhöz az akit. Ami még tervezett most hirtelen: a red moor még felúszik azért van rajta a plusz kő és még szeretnék néhány apró követ a dekorhomokba, meg egy régi törött szívócső van benn nemsoká új lesz helyette.

Még nagyon friss az aki, de sakura garnélák lesznek benne, halakon még gondolkozom.

És most így néz ki 3 naposan: (mára nagyjából kitisztult a víz)
Aki 36 literben by levente.ujlaki, on Flickr

Aki 36 literben by levente.ujlaki, on Flickr

Aki 36 literben by levente.ujlaki, on Flickr


Végül de nem utolsó sorban pedig köszönöm mindenkinek a segítséget/tippet/ötletet!
 
Üdv !
Jó kis kezdés,a technika nem hátráltatja majd a fejlődést az biztos.
Két észrevételt ha megengedsz :
- a Dc-t majd rakd át a kiömlő alá vagy legalább is a másik oldalra mert úgy fogsz pontos képet kapni a beoldásról
- nem tudom szándékos e a kevesebb víz az akváriumban de nyugodtan mehet még bele pár liter
Illetve ez a parvula mini amit írtál mert ha még sem akkor lesznek még vele gondok főleg az előtérben.
További algamentes fejlődés ;)
 
Hemianthus micranthemoides (HM) van tán ott hátul a kövek mögött:)
Pontosan :)

A maradék pedig:
Cryptocoryne parva elszórtan
Bucephalandra motleyana "Melawi"

Üdv !
Jó kis kezdés,a technika nem hátráltatja majd a fejlődést az biztos.
Két észrevételt ha megengedsz :
- a Dc-t majd rakd át a kiömlő alá vagy legalább is a másik oldalra mert úgy fogsz pontos képet kapni a beoldásról
- nem tudom szándékos e a kevesebb víz az akváriumban de nyugodtan mehet még bele pár liter
Illetve ez a parvula mini amit írtál mert ha még sem akkor lesznek még vele gondok főleg az előtérben.
További algamentes fejlődés ;)

Köszi! És igen mini a pravula ;)
Még gondolkozom a dc-n szerintem sem a legjobb helyen van, meg igazaból a diffúzor se, de meg az időzítős konnektor nincs meg a mágnesszelephez addig nem izgulom túl, a hétvére meglesz akkor kicsit átrendezem, akkor már stabilabb lesz a rendszer, így csak kézzel kapcsolgatom meló után pár órára.
 
Nekem is nagyon tetszik az elrendezes , de ha megengedsz 1 velemenyt , azt az anubias nanat , le lehetne cserelni nana petitre :D

Ott a pont :)

Azóta megvolt még néhány vízcsere, úgy tűnik nagyjából rendben mennek a dolgok, a fáról lekerültek a kövek egyedül az zavar h a fán itt ott penészt látok, remélem csak ideiglenes... :confused:

A szekrénybe bekerült egy konzol a világítás tápjának és bekerült a co2 kapcsolóórája is egyenlőre 20 perc eltolással kapcsol hamarabb ki-be mint a lámpa, de még nem tudom h fog bevállni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére