• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60 liter vegyes egy kevés növénnyel...

Gyuri

Tapasztalt kertész
Na hol is kezdjem...

Nemrégen indult újra az akváriumos hobbi, kb 3 hónapja. Gyerekként mindig volt a környezetemben valakinek akváriuma, nagybátyámnak főleg vitorláshalai voltak, pár szívóharcsával. A mostani egy sziámi harcoshallal, és egy kis, 2 literes sziámis akváriummal kezdődött... Szép volt a halacska a kis akeszban is, de sajnáltam, úgyhogy gyorsan beszereztem neki egy 60 literes akváriumot használtan... Olcsó volt, a medencét tetővel, fűtővel, filterrel, dekorációval együtt 40€ért vettem :). Nem is igazán szántam bele több pénzt, a terv egy halacskás akvárium volt. Hoztam bele kvarchomokot, bacikat, vízelőkészítőt, vettem bele pár növényt, 6 black mollyt, 8 neont, 2 Gyrinocheilus aymonieri-t és belekerült még a Betta... Na a sziámi pár órán belül ki is került belőle, vissza a kicsi akváriumba. Hála istennek, páromnak valamikor volt egy teknőce, aki egy 20 literes kicsi akváriumban lakott. Hazahoztam az akváriumot, befutottam egy ismerősöm akvarisztikájába egy szivacs-szűrőért, pumpáért, porlasztókőért. Ahhoz képest, hogy mást nem akartam venni, vettem még egy kakadu sügér párt, 4 guppyt, és 2 törpe szívóharcsát... A guppyk mentek a nagy akváriumba a mollyk, neonok mellé, a 2 kakadu és a 2 kis oto pedig a kisebbikbe, aminek a vize már elő volt készítve. Egy nappal később bekerült a sziámi is, a kezdeti uszonymeresztgetés után már nagyon jó barátok...
Valamiért a mollyból 3 elpusztult - szerintem a hőség, és az emiatt napközben 30 fokra felmelegedett víz miatt...
Gyorsan beszereztem egy dennerle által gyártott termosztátos hűtőt... Így a vizem nem melegszik 26 fölé...
Nem nagyon voltam megelégedve a filterrel, amit kaptam az akváriumhoz, úgyhogy odaajándékoztam egy nagyon jó barátomnak. Vettem helyette egy Eheim Biopower 160at, a szivacs helyett pedig aktív szenes szivacsot.
Tegnap elajándékoztam a mollykat, a neonokat, és a két Gyrinocheilus aymonieri-t is, és meghoztam helyettük a halacskákat, amik után már régóta ácsingóztam, a galaxykat... Persze nem hozhattam őket, csak úgy magukban, úgyhogy hoztam még hozzájuk 4 otot... Még egy kakadu pár fog jönni hozzájuk.
A terveim a közeljövőre, beszerezni egy nagyobb akváriumot, alá bútort, külső szűrőket, CO2t... Szóval annak ellenére, hogy csak egy olcsó kis akváriumot akartam összehozni pár guppyval, meg neonnal, ahhoz képest már most rendesen elszaladtak a lovak, és még csak most fog következni a java. Ebben ez a fórum szerintem eléggé bűnös, nagyon sok szép akvárium, motiváció, tudás található itt...

Elnézést a hosszú monológért, remélem nem volt fárasztó :)

Képeket majd rakok fel, köszi, hogy elolvastad.
 
Úgy néz ki, ez az aki már megmarad vegyes akváriumnak. Egyenlőre. Majd az idő megmutatja. Szeretnék egy nagyobbat, high-techet. Ezt az akit a kislányom imádja, nem vehetem ki belőle a várat se :D
Eleocharis parvula van benne hátul, kicsit barna levélvég, de fejlődik. Elől Eleocharis parvula mini, az is szépen fejlödik. Minden nap kap CO2 Vital folyadékot, hetente egyszer Easylife Profitot. Szivacsfiltert a biztonság kedvéért tettem bele, mielőtt elutaztunk Horvátországba. A víz hála a jó égnek kristálytiszta
96yq3a.jpg
 
Az a kislányomé. Szerintem a guppik rárepülnének még arra is... Amúgy cukor :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Kiváncsi vagyok, hogy mi van a halaimmal... legalább is a guppikkal. 2nek be van esve a hasa, és rázzák a "fejüket". A harmadik meg mintha pipálna. A galaxykkal, otokkal, és a két mollyval semmi gond nincs hála Istennek

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Kiváncsi vagyok, hogy mi van a halaimmal... legalább is a guppikkal. 2nek be van esve a hasa, és rázzák a "fejüket". A harmadik meg mintha pipálna. A galaxykkal, otokkal, és a két mollyval semmi gond nincs hála Istennek

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Igy eleg nehez barmit is diagnosztizalni. Lehet akar megfazas, de inkabb valamilyen bakterialis fertözesre tippelnek. Ha van olyan jellegzetes tünet, amit le tudnal fotozni, erdemes lenne, aztan megmutatni nekünk.
Mielöbbi gyogyulast nekik! Remelhetöleg nem terjed majd.
 
Jellegzetes tünet? Ki vannak fehéredve, hasuk beesve. Bár már csak egynek, mert a másik elpusztult. Voltam akvarisztikában, kaptam cseppeket, ott azt mondták, hogy valamiféle bakteriális fertőzés csak guppiknak. Remélem is, nem szeretném, ha a galaxyknak valami bajuk történjen

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
27 dodós cucc.Sirály.Nézegettem én is.
Kíváncsi leszek a végeredményre és persze a konklúzióra is.HAJRÁ !! :)
 
27 dodós cucc.Sirály.Nézegettem én is.
Kíváncsi leszek a végeredményre és persze a konklúzióra is.HAJRÁ !! :)
Van itthon egy 24V 2 méteres led szalagom, 19Vos laptop töltőm, azzal szépen működik, a dimmerelés is... Úgyhogy holnap bevásárlás lesz a műszaki boltban :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére