• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 64 liter opti

Nagyon jól néz ki, tetszik, hogy nincs tele növénnyel, olyan style ami nekem tetszik.

Ahogy az a fa rámutat a vízfelszín tisztítódra, pont olyan, mint amikor a T1000-es az ujjával Sarah Connor felé közelített :D
 
Szia!

Nagyon profi cuccnak tűnik nekem, nyilván ennyi pénzért legyen is az, Ami számomra nagyon szimpi volt az az előszűrő könnyű tisztíthatósága, és egyszerűsége volt. Hangja gyakorlatilag nincsen, ha szekrényben van, a víz mozgásából látom, hogy működik :) Hatékonysága kiderül majd.... remélem erre se lesz panasz.
 
Szóval rég jelentkeztem, az oka egészen egyszerű totális kudarcba fulladt az akvárium.... az okok már megvannak azt hiszem tápozást rendesen elbaltáztam, értsd keveset tápoztam és amint megjelent az alga még a fényt is csökkentettem.. el is öntött 2 napa alatt úgy, hogy menthetetlen volt az egész. vagyis lehet menteni lehetett volna de inkább reseteltem. :)

Úgyhogy szétkaptam az egészet át is alakítottam rendesen, mondjuk így jobban is tetszik, pár amano már van benne ( most 2 hetes az új setup), jövő hét hétvégén érkezik egy csapat zöld neon ;)

Szóval, ilyen:

DSCN1434.jpg

Ezt a képet, hogy lehetne berakni a topic kezdőképének? Vagy moderátori segítség kell hozzá? :)
 
Utoljára módosított:
ismét tetszik az aki :)

a kevés és kicsi növény így az elején gondolom nem sok tápanyagot vesz fel... ilyenkor nem kellene kevésbé tápoznunk, hogy ne maradjon az algáknak? amatőr vagyok, csak találgatok :)
 
Köszi!

Szóval növény több van benne mint a képen, élőben ez egyáltalán nem szembetűnő steam-ből belement vagy 6 cserép, nyilván többet is elbírt volna de azért ők veszik fel a tápanyagot rendesen.
A másik meg, hogy nem GA tápokat használok így ezekben jóval kevesebb tápanyag van, az előző setup-nál, a gyári ajánlás alá mentem és jött is az alga, erre emeltem a lámpán még pluszban és meg is volt a baj.
Most tartom a gyári ajánlást ill. 15 centire raktam a lámpát, ekkor indultak meg a steam-ek a rotala pl. szépen vörösödik már :)

Ebből gondolom ez jó döntés volt, előtte sok mindent nem történt vele bár az igaz, hogy emers növényeket vettem így át kellett alakulniuk, de szerintem ez lassan ment amíg nem engedtem lentebb a lámpát.

Ja még valami éjjel megy a levegőztetés kiemelem a befolyó csövet, hogy csobogjon ez is pozitív hatással van, egyenlőre nem kell így skimmer, a víz is áttetszőbbnek hat, bár gondolom az fog még változni mire beáll a szűrés.
 
az emersekkel én is megszenvedtem, és amatőrként kidobáltam csomó mindent, iszonyat magára húzták az algákat a bomló levelek...

az, hogy emeltél a lámpán, baj volt? én most ada 1ml/20l gyári ajánlással tápozok, 15cm lámpamagassággal(4napja), ugyanolyan Odyssea 4*24 watt-om van mint neked, 6óra fehér fény, meg közben 3-at megy a két rózsaszín cső...

+ folyékony excel 3ml.

majd leírnád, hogy pontosan te mennyit világítasz és tápozol?

nagyon nagyon sokban hasonló az akvánk technikailag...

itt az enyém : https://akvakertesz.hu/threads/totalis-amator-egybol-a-mely-vizbe.6637/
 
Back
Oldal tetejére