• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A tree on the rocky coast

HoZee

Kertész szaki
Indítás időpontja: 2011.05.22.

Akvárium: Ferplast Dubai 80 Walnut (81x36x51)
Világítás: 2x24W T5 (1db Sylvania Aqua Eheim Classic + 1db Sylvania Aquastar 10000K)
Szűrés: Eheim Professionel 3 2075 (gyári töltet + 100ml Seachem Purigen)
Fűtés: Ferplast Bluclima 150

Általános aljzat: JBL Manado (~8l)
Növénytáp talaj: JBL AquaBasis Plus (~2,5l)
Növénytáp:
Aljzatba nyomható: JBL The 7 + 13 balls
Folyékony: Green Aqua Macro (5ml/nap), Green Aqua Micro (5ml/nap), Easy-Life Easy Carbo (5ml/nap)
Vízkezelés: Sera Bio Nitrivec, Seachem Prime

Dekoráció: Műgyantás háttér (jojo régi háttere), SZAT S2 Standard szürke kavics, Red Moor fa, Manten kő

CO2:
palack: 2db 500g
reduktor: Sera CO2 reduktor
reaktor: Up-Aqua New Super CO2 Diffuser System (D-519-16-L)
buborékszámláló: Easy-Aqua CO2 Bubble Counter with Double Check Valve (R-WP012)
visszacsapószelep: 2db Easy-Aqua Double Check Valve (R-AY002)
teszt: JBL Permanent CO2/pH Test
pH kontroller: Sera Seramic pH Controller

Élőlények:

Növények:
Lilaeopsis brasiliensis (7 cserép + 1doboz 1-2-Grow)
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Staurogyne repens
Hydrocotyle verticillata
Fissidens fontanus

Halak:
Macrotocinclus affinis - Törpe szívóharcsa (12db)
Hyphessobrycon amandae - Parázslazac (25db)
Corydoras pygmaeus - Törpe páncélosharcsa (10db)
Crossocheilus oblongus - Sziámi ormányosmárna

Garnélák:
Neocaridina heteropoda 'wild' (6db+)
Caridina multidentata - Amano garnéla (10db)

Csigák:
Anentome helena - Csigaevő csiga) (5db)

Vízcsere: indításkor 2 naponta 30%, utána heti 50%
 
Re: Rock Beach

Néhány kép az előkészületektől a jelenlegi állapotig:

P1030427s.jpg


2011-05-07:

P1030436s.jpg

P1030440s.jpg


2011-05-15:

P1030454s.jpg


2011-05-21:

P1030468s.jpg

P1030471s.jpg

P1030473s.jpg

P1030475s.jpg


2011-05-22

P1030477s.jpg


"Be van fejezve a nagy mű, igen. A gép forog, az alkotó pihen." :lol:

P1030480s.jpg


2011-05-24

Felkerült a Vesicularia dubyana 'Christmas' a Red Moor fára

P1030491s.jpg

P1030494s.jpg
 
Re: Rock Beach

2011-05-29

Időközben bekerült 1 doboz 1-2-Grow Lilaeopsis brasiliensis, valamint felkerült a hátfal tetejére is a Vesicularia dubyana 'Christmas' .

P1030526s.jpg


A Red Moor fa szépen elkezdett penészedni (remélem tényleg elmúlik róla 2-3 hét alatt)

P1030530s.jpg


Még egy teljes kép a mai állapotról:

P1030531s.jpg
 
Re: Rock Beach

Elsőre fura volt a háttér, de következő blikkre már tetszett, egyáltalán nem műanyag hatású. A hátfal tetejére tett moha meg szerintem nagyon jó kis ötlet, idővel sokat dob majd a látványon. Gratu és sok sikert a továbbiakban! ;)
 
Re: Rock Beach

Köszönöm.
Pont ez volt a cél, valami mást, valami egyedit alkotni.
Remélem szépen besűrűsödik majd a brasiliensis mint Balázsé a bemutatóteremben, terjeszkedik majd a moha és szépen összenőnek a HM-el.
Egyenlőre elhalni készül a brasiliensis, de még várok vele egy kicsit mielőtt én is rászánom magam, hogy tövig lenyírjam az egészet.
Tervezem még néhány kisebb kő becsempészését a brasiliensis közé, meg egy Alternanthera reineckii 'Purple' (lilacina)-t a HM mellé.
Próbáltam először kifejezetten Dél-Amerikás akváriumot összerakni, csak hát sajnos a HM-en kívül nem találtam más nagyobb bokrosodó növényt. Mind1 így Észak/Dél-Amerikás lesz.
A halakat is így válogattam, az Oto-k meg Amandák mellé szeretnék még néhány Corydoras pigmaeus-t is.
 
Re: Rock Beach

Ma megmértem a vizem karbonátkeménységét.
18 csepp kellett az 5ml vízhez. :(
Ez érdekes a CO2 KH-pH táblázat szerint ilyen keménység mellett olyan 7,3-ra kellene beállítanom a pH-t az ideális CO2 szinthez.
Eddig nem tudtam a KH értéket így 7,0-ra állítottam a pH-t és a DC szép lime színű.
Akkor most mi legyen? Valahogy vigyem lejjebb a víz KH-ját, vagy adagoljak kevesebb CO2-t és állítsam magasabbra a pH-t?
Várom a javaslatokat ötleteket.
 
Re: Rock Beach

Nagy az öröm jelenleg.
Bekerült az akváriumba a 6db Oto. Tudom kicsit korai még hiszen csak 1,5 hetes az akvárium, de úgy gondoltam megpróbálom hiszen a régi akváriumból is tettem át vizet, meg baktériumoztam is.
Kettő gyorsan el is bújt a hátfal mögé. Lehet ki kellene valamit találnom hogy ne tudjanak bemenni, de végül is nem is biztos hogy baj, legalább ott is kitakarítanak.
Láthatóan jól érzik magukat. Mint az őrült elkezdték felzabálni a brasiliensisen felgyűlt nem kevés barna algát, meg a fákról a penészt.

Néhány kép róluk:

P1030564s.jpg


P1030574s.jpg


P1030585s.jpg
 
Re: Rock Beach

Ugye mondtuk hogy nem marad meg a penész a fákon sokáig, jó kaja az otok-nak (pedig hogy aggódtál)!! ;)
Attól függetlenül hogy a halakat betetted, még folytasd a vízcseréket minden második vagy harmadik napon, mert még az egyensúly nem állt be! A második héten már Amanó garnikat is rakhatsz be, ők még többet segítenek! ;)
A kövekkel mit csináltál amit elvittél szombaton, bekerülnek??
 
Re: Rock Beach

Cecska said:
Ugye mondtuk hogy nem marad meg a penész a fákon sokáig, jó kaja az otok-nak (pedig hogy aggódtál)!! ;)
Attól függetlenül hogy a halakat betetted, még folytasd a vízcseréket minden második vagy harmadik napon, mert még az egyensúly nem állt be! A második héten már Amanó garnikat is rakhatsz be, ők még többet segítenek! ;)
A kövekkel mit csináltál amit elvittél szombaton, bekerülnek??

Na jó, lehet kicsit túlaggódtam a dolgot, de mentségemre szolgáljon, hogy korábban még nem tapasztaltam ilyet, hiszen a vasfa nem viselkedett így.
Természetesen a vízcserék nem maradnak el még egy darabig, de lehet lassan áttérek a 2-ről 3 napra.
Azon gondolkodtam kellene valahogy lágyítani a vizet. Amanok mennyire viselik el az ennyire kemény vizet?
A kövek be fognak kerülni, de még nem volt időm vele foglalkozni, sem eltervezni, sem hogy hova kerüljenek, sem pedig a darabolással.. Arra gondoltam, hogy nem törni fogom, hanem flexel elvágom a nagyobbat 3 felé.
 
Re: Rock Beach

Ma bekerült a "kisebb" (a többi is kicsi lesz ha eldarabolom) kő a brasiliensis mezőbe.
Lehet hogy ki kell majd cserélnem egy másikra, mert eléggé világos a háttérhez képest, bár ez nem feltétlenül zavaró, meg úgy sem fog belőle túl sok látszani, ha körbenövi a "gyep".

P1030608s.jpg


A kisebbik fa is egészen megtisztult:

P1030609s.jpg
 
Re: Rock Beach

Milyen jó, ha az ember szabadságon van!?
Kicsit eljátszadoztam a kövekkel. Kivettem a világosat tettem helyére egy nagyobb sötétebbet, meg még néhányat.

Ha esetleg valakinek van véleménye, akár kritikája azt szívesen fogadom.

2011-06-03:

P1030619s.jpg


P1030618s.jpg
 
Re: Rock Beach

Szerintem jó lett!! :thumbup:
A fa dekorhoz és a háttérhez mennek ezek a kövek! :thumbup: ;)
 
Re: Rock Beach

Ma két hetes az akvárium, a növények egész szépen terjeszkednek, viszont megjelent a pontalgám a front üvegen. Lehet foszfátot kellene adagolnom?!
Készítettem néhány képet:

2011-06-05:

P1030722s.jpg


P1030724s.jpg


A fán lévő moha is növöget, bár még itt ott penészes:

P1030727s.jpg
 
Re: Rock Beach

Valaki meg tudja esetleg ezekből állapítani, hogy mit sikerült véletlenül a karácsony moha mellé kötöznöm?
Nem mint ha rossz lenne, kíváncsi vagyok a végkifejletre.

Vagy esetleg a Red Moor fa hozza az új hajtását? :lol:

P1030729s.jpg


P1030736s.jpg
 
Re: Rock Beach

Ma gyarapodott a létszám.
Egészen komoly kis takarítóbrigádom jött össze.
Bekerült még 6db Oto, így már összesen 12db van, még 8db Amanda lazac, ez most már 20db, és a Japán vendégmunkások szerepében 6db Amano garnéla.
A következő lakók Törpe páncélos harcsák lesznek, csak őket elfelejtettem ma beszerezni.
 
Re: Rock Beach

Ma 3 hetes az akvárium.
Itt az ideje, hogy segítséget kérjek. Nem vagyok algaszakértő, viszont jó pár megtalálható az akváriumban és kérném a hozzáértők segítségét a felismerésben és a megszüntetésben.

Ez gondolom fonalalga a kő tetején:

P1030775s.jpg


Barna alga a háttéren:

P1030782s.jpg


Barna alga a Brasiliensisen:

P1030788s.jpg


Zöld pontalga az üvegen, meg valamilyen zöld a dekorkavicson:

P1030790s.jpg


Ugyan ez a zöld a háttéren.

P1030792s.jpg


Barna alga a mohán:

P1030795s.jpg


Zöld fonal vagy ecset a dekorkavicson:

P1030798s.jpg


Valami barna színű fonal szerűség a fán meg a mohán:

P1030802s.jpg


Gyorsan mértem néhányat, ami rendelkezésemre állt:

pH: ~ 7 pH
KH: 18 dH

A többiről készítettem képet is:

NO2: <0,3 mg/l

P1030814s.jpg


NO3: talán kicsit több mint 12,5 mg/l

P1030811s.jpg


NO3: kicsit kevesebb mint 2 mg/l

P1030812s.jpg


Vízcsere jelenleg 3 naponta 30%.
Tápozás: 5 ml Micro + Macro, 2 ml Carbo
CO2: 9:00-19:45 (11 óra 45 perc)
Világítás: 12:00 - 20:00 (8 óra)

A mért értékek a keménységen kívül úgy gondolom, hogy megfelelőek, így a problémát a világításban vagy a tápozásban keresném. Esetleg gyakoribb vízcsere lenne szükséges?
Van itthon Tetra KH/pH minusom. Mit gondoltok érdemes lenne használnom? Egyszer kipróbáltam, adagoltam egy nap 20ml-t belőle és le is ment a KH-m 18-ról 15-re, viszont a pH-t is levitte 6,8 körülire. Viszont mivel pH kontrollert használok, kapásból le is állt a CO2 adagolás.


Köszönöm előre is a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére