• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Andrew's low cost low tech nano

andrashodi

Főkertész
Sziasztok!

Gondoltam az új low tech/low cost setupomhoz veszem a bátorságot és nyitok egy naplót neki. Sajnos momentán telefonos képeket tudok csak lőni, azt sem profin, ezt nézzétek el nekem. Mondanom sem kell, rövid távon nem versenyakvárium a cél, csak tanuló/hobby akvárium.

A paraméterek:
indítás: 2013.08.04.
akvárium: Dennerle nano cube 20
világítás: 11w Vawe Solaris, napi 8h
szűrés: Eheim Professionel 1 2222, 550l/h, 1l siporax+1l substrat pro + perlon (csövezés fejlesztés alatt...)
aljzat: JBL aquabasis plus gazdagon, ADA aquasoil malaya (viva la recycling! :))
dekor: dragon stone
víz: BP csapvíz, vízkezelővel kezelve (Easylife FF)
tápozás: napi 1-1,5ml Easylife Easy Carbo, heti 2ml. Easylife Profito
élőlények: RC garnélák, Amanda lazacok, rizspontyok, otocinclusok,
növények: crypto, HM, pogostemon helferi, rotala rotundifolia, karácsonymoha, polysperma hygrophila, bacopa


WP_20130816_002.jpg
WP_20130812_007.jpg
WP_20130816_006.jpg
WP_20130816_009.jpg
 
Időközben nem bírtam magammal és csak beújítottam egy sprays CO2 "rendszerre" (szal' ettől ez még sztem nem lett high tech...), kíváncsi leszek mennyit ér majd. Így kb. egy hét után már annyit látok, hogy a "főkövem" ;) zöldül, úgyhogy az élővilágra jó hatással van, csak kérdés, hogy a magasabb szintű élőformákon is észre lehet-e majd venni vmi pozitív változást.
Agyalok azon is, hogy kapjon némi egyéb ragasztott mohát (pl. fissidens) a kövezet, lehet dobna rajta, illetve kissé türelmetlenül várom, hogy a rotala meginduljon végre a hátteret takarandó...
 
Én pravula minit használtam volna előtéri növénynek, kicsit a fű hatás miatt talán szerencsésebb választás, talán igénytelenebb is, - legalábbis nekem ez a tapasztalatom - meg jobban takarná a szikla és talaj találkozásánál található részt. :)
Persze ez csak az én véleményem. :) Egyébként jó lesz ez :) Hajrá!
 
Én pravula minit használtam volna előtéri növénynek, kicsit a fű hatás miatt talán szerencsésebb választás, talán igénytelenebb is, - legalábbis nekem ez a tapasztalatom - meg jobban takarná a szikla és talaj találkozásánál található részt. :)
Persze ez csak az én véleményem. :) Egyébként jó lesz ez :) Hajrá!
Nem rossz otlet, csak korabbi probalkozasom a ,parvulaval megszakadt /igaz technikai okokbol/, es a hm korabban hamar bedusult. Viszont most meg az a bokkeno, hogy 30fok is volt mar nalunk a halle , nem tudom ezt birna-e.
 
Már nem lesz harminc fok, ha csak nem megy kakaón a fűtés. Úgy hogy most lehetne. Mire újra harminc fok lesz, úgy is jön egy új projekt. :D
 
WP_20130921_002.jpg


Kis update a lelkes amatőr nanoista rajongóknak. :hilarious:
Ma -Annamarinak köszönhetően- (ezúton is hála neki!) kapott egy kis parvula minit és HC-t az akva, majd meglátjuk utóbbi mennyire bírja nálam. Gondolom télen csak-csak meglesz, ha a többi összetevő elégséges lesz, bár vannak kételyeim, szerintem ez a kis CO2 pótlószer több kárt, mint hasznot hoz. Engedve a kísértésnek (és egyben a leggyakoribb hibának) újabb lakók is költöztek be: 4 amano garnéla személyében. Leginkább el vannak tűnve, úgyhogy mindig aggódva figyelem, hogy nem szöktek-e meg, mert gyors kis jószágoknak tűntek a boltban, illetve sokat sejtetett az is, hogy tető csak az ő akvájukon volt.... Mindenesetre a betelepülést különösebb stresszelés nélkül bírták, nyugodtnak o_O tűntek.
Összességében azért jó, hogy csak életlen, telefonos fotókat tudok jelenleg produkálni, így nem annyira látványos (?), hogy algás és vízköves az üveg stb. stb.... :D

Update: A ma esti sorakozónál mind a négy amano jelen volt. Huhh!:happy:
 
Utoljára módosított:
WP_20130921_002.jpg


Kis update a lelkes amatőr nanoista rajongóknak. :hilarious:
Ma -Annamarinak köszönhetően- (ezúton is hála neki!) kapott egy kis parvula minit és HC-t az akva, majd meglátjuk utóbbi mennyire bírja nálam. Gondolom télen csak-csak meglesz, ha a többi összetevő elégséges lesz, bár vannak kételyeim, szerintem ez a kis CO2 pótlószer több kárt, mint hasznot hoz. Engedve a kísértésnek (és egyben a leggyakoribb hibának) újabb lakók is költöztek be: 4 amano garnéla személyében. Leginkább el vannak tűnve, úgyhogy mindig aggódva figyelem, hogy nem szöktek-e meg, mert gyors kis jószágoknak tűntek a boltban, illetve sokat sejtetett az is, hogy tető csak az ő akvájukon volt.... Mindenesetre a betelepülést különösebb stresszelés nélkül bírták, nyugodtnak o_O tűntek.
Összességében azért jó, hogy csak életlen, telefonos fotókat tudok jelenleg produkálni, így nem annyira látványos (?), hogy algás és vízköves az üveg stb. stb.... :D

Update: A ma esti sorakozónál mind a négy amano jelen volt. Huhh!:happy:
Ne parázz a manók miatt ( :D ), ha jól érzik magukat, akkor nem szöknek. Nálam még nem volt velük gond emiatt. Viszont rotakapával közlekednek, a parvulát majd lehet, hogy kitúrják. Nálam az a kedvencük. :p
Az aki meg még mindig szép! ;)
 
Időközben nem bírtam magammal és csak beújítottam egy sprays CO2 "rendszerre" (szal' ettől ez még sztem nem lett high tech...), kíváncsi leszek mennyit ér majd. Így kb. egy hét után már annyit látok, hogy a "főkövem" ;) zöldül, úgyhogy az élővilágra jó hatással van, csak kérdés, hogy a magasabb szintű élőformákon is észre lehet-e majd venni vmi pozitív változást.
Agyalok azon is, hogy kapjon némi egyéb ragasztott mohát (pl. fissidens) a kövezet, lehet dobna rajta, illetve kissé türelmetlenül várom, hogy a rotala meginduljon végre a hátteret takarandó...
Szia András!
Szép lesz ez, csak én a kő alját belenyomtam volna a talajba, hogy ne látszódjon. Így olyan hatást kelt, mintha "csak" beleesett volna. A spray-s CO2 szettről az én észrevételem az, hogy nem egy csúcstechnika, de ne is ezt várjuk tőle! Nálam a még low-tech körülmények között beültetett Parvula és Blyxa látványosan magához tért, a Parvula hozza az új hajtásokat. Az öcsémnél ugyan ez a helyzet, nála régebben indult a szett, sokkal egészségesebbek lettek a növényei. Látványos bubizást ne várj tőle, ez szerintem éppen arra jó, hogy az igényesebb növények is megmaradjanak. Szerintem az árához képest jó kis cucc. Én egy picit többet adagolok a gyári ajánlásnál.
Nekem is volt két Amano-m kb. 4 napig, aztán megnézték milyen a szabad élet.
 
Hali Andris!
Szurkolok a HC-nak meg a parvulának. Nálam a két hete ültetett parvula szépen, lassan sokasodik sprays CO2 mellett.
 
Szia András!
Szép lesz ez, csak én a kő alját belenyomtam volna a talajba, hogy ne látszódjon. Így olyan hatást kelt, mintha "csak" beleesett volna. A spray-s CO2 szettről az én észrevételem az, hogy nem egy csúcstechnika, de ne is ezt várjuk tőle! Nálam a még low-tech körülmények között beültetett Parvula és Blyxa látványosan magához tért, a Parvula hozza az új hajtásokat. Az öcsémnél ugyan ez a helyzet, nála régebben indult a szett, sokkal egészségesebbek lettek a növényei. Látványos bubizást ne várj tőle, ez szerintem éppen arra jó, hogy az igényesebb növények is megmaradjanak. Szerintem az árához képest jó kis cucc. Én egy picit többet adagolok a gyári ajánlásnál.
Nekem is volt két Amano-m kb. 4 napig, aztán megnézték milyen a szabad élet.
Nálam is koppra van járatva a spray, legalábbis amikor arra vetődök, akkor telelököm, de mivel egyenetlen a beoldás, szerintem ez ingatja is CO2 szintet és algásít. Mindenesetre a bubizáshoz elég gyér, de tény, hogy a kb.0,5W/l fénytől se várhatok csodákat, hiába is lenne elég a CO2. Innen kétfelé vezet az út: az egyik, hogy marad low tech (és low cost), a harangot elfelejtjük, a másik, hogy csak kap még egy pilácsot és egy nagynyomású cuccot. Most mondjuk egy másik, puritánabb, csak garnis (valami RC-től "haladóbb", de nem CRS-es akvát szeretnék beröffenteni terveim szerint, úgyhogy lehet a low-cost fog most nyerni, viszont nagyobb lesz a választék...
A parvula (ha nem viszik el a manók), reményeim szerint eltünteti a szikla alatti rést és akkor talán jobban fog festeni a helyzet.
Az amanokkal arra jutottam, hogy -bár nem akarok nagyképű párhuzamokat vonni-, de az ADA galériában kb. mindegyik aksiban vannak, de még tetőt nem láttam felettük, úgyhogy hátha itt is szeretnek majd.
 
Az amanokkal arra jutottam, hogy -bár nem akarok nagyképű párhuzamokat vonni-, de az ADA galériában kb. mindegyik aksiban vannak, de még tetőt nem láttam felettük, úgyhogy hátha itt is szeretnek majd.
Csak a hirtelen változásokra reagálnak szerintem meneküléssel. Amikor vettem őket akkor másnap volt szökevényem és még egyszer pedig azért, mert elfelejtettem beönteni a vízkezelőt vízcserekor, aznap este egy szökött, azóta azzal kezdem a vízcserét, hogy előveszem a vízkezelőt, nehogy elfelejtsem beönteni:D
 
Hamarosan veszem a fáradságot és nyitok egy új naplót, mert történt pár upgrade, ami miatt már nem low tech, de nem is annyira low-cost már az akvárium, úgyhogy ez a naplócím már nem pont aktuális…
 
Back
Oldal tetejére