• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Ma kíváncsiságból szétszedtem, hogy tényleg annyira tiszta-e, mint amennyire kívülről annak látszik:

View attachment 179169
3 hónap használat után is teljesen tiszta a betét benne. Alighanem ezt évente egyszer elég takarítani.

Szerintem teljesen rendben van. Én fél évente szedem szét, ennél azért talán egy árnyalattal koszosabb szokott lenni.
 
Sziasztok! Nem tudom találkoztatok-e hasonló problémával. Egy JBL Taiful In-line diffusort használok Co2 beoldáshoz. A még sikeresebb beoldáshoz a szűrő befolyó ágára szereltem. Tudom, alapvetően ez árthat a baciknak, de eddig még ilyen bajom ezzel nem volt. Viszont. 0-24-be kell beoldjam a co2-t mivel ha időkapcsolón van egy éjszaka alatt az in-line háza megtelik vízzel. Majd bekapcsoláskor kell legalább 2 óra mire kiszorítja a kerámián keresztül a vizet. És ez nagy nyomással jár, a cső szabályosan remeg mikor a gáz elkezd beáramlani az in-line házába. Rosszul raktam volna össze, és azért telik meg vízzel? Egyébként nincs baj a beoldással, 0-24-ben egyenletes, és nagy ph ingás sincs.
 
Sziasztok! Nem tudom találkoztatok-e hasonló problémával. Egy JBL Taiful In-line diffusort használok Co2 beoldáshoz. A még sikeresebb beoldáshoz a szűrő befolyó ágára szereltem. Tudom, alapvetően ez árthat a baciknak, de eddig még ilyen bajom ezzel nem volt. Viszont. 0-24-be kell beoldjam a co2-t mivel ha időkapcsolón van egy éjszaka alatt az in-line háza megtelik vízzel. Majd bekapcsoláskor kell legalább 2 óra mire kiszorítja a kerámián keresztül a vizet. És ez nagy nyomással jár, a cső szabályosan remeg mikor a gáz elkezd beáramlani az in-line házába. Rosszul raktam volna össze, és azért telik meg vízzel? Egyébként nincs baj a beoldással, 0-24-ben egyenletes, és nagy ph ingás sincs.
Tettél jó minőségű visszafolyás gátlót? Minél közelebb a diffúzorhoz.
Amúgy csak a takarékos felhasználás a szempont a kapcsolgatásnál. A 0-24 nem szokott gondot okozni, ha nem sárga közelibe tolod a DC szerint. És a PH stabilitás is előny, mind a szűrés, mind a lények közérzete szempontjából. 🙂
 
Tettél jó minőségű visszafolyás gátlót? Minél közelebb a diffúzorhoz.
Amúgy csak a takarékos felhasználás a szempont a kapcsolgatásnál. A 0-24 nem szokott gondot okozni, ha nem sárga közelibe tolod a DC szerint. És a PH stabilitás is előny, mind a szűrés, mind a lények közérzete szempontjából. 🙂
Tetra CV-4 visszafolyás gátló van előtte. De állítólag beépített visszacsapó van benne. A csőig sosem ért el a víz, csak a ház ment tele.
 
Tettél jó minőségű visszafolyás gátlót? Minél közelebb a diffúzorhoz.
Amúgy csak a takarékos felhasználás a szempont a kapcsolgatásnál. A 0-24 nem szokott gondot okozni, ha nem sárga közelibe tolod a DC szerint. És a PH stabilitás is előny, mind a szűrés, mind a lények közérzete szempontjából. 🙂
Mindig világoszöld nálam. Volt sárga is ameddig a talaj viszonylag új volt. De az élővilág ebből nem vett észre semmit. Maradok a 0-24-nél ezesetben.
 
Sziasztok,

a napló helyett szerintem jobb, ha specifikusan ide írom a kérdésem:
újonc vagyok a CO2-beoldásos rendszerek terén, vasárnap hajnalban indultam egy 200-as tartállyal.

5kg-os étkezési gázom van, reduktorral, mágnessel, mindennel.
A beoldást magát egy -a fórumon látottak szerint kicsit "felpimpelt", az eredeti golyók egy része helyett merev szúnyoghálóval porlasztó - AquaMedic 1000-es reaktor végzi.

A reaktorral kapcsolatos a kérdésem: nálam a tetején van egy kb. egy centis "légrés", az üzemszerű? Vagy a tartálynak maradéktalanul légmentesnek kéne lennie? A légtelenítő szeleppel kéne valamit játszadoznom még (indításkor kinyitottam és ki is "szelelt". Talán fontos info még, hogy a reaktorház vízmértékkel mérve is full függőlegesen áll.

Üdv,

@zsalapa
 
Sziasztok! Kezdőként gondolkodom co2-rendszerhez a leendő 160 literes akváriumomhoz. 2 kilósnál nagyobb palackot viszont nem tudok az akvárium közelében esztétikusan elhelyezni.

Az jutott eszembe, hogy egy, az akváriumtól 4 méterre levő szekrénybe tenném, és a csövet a parkettaszegélyen vezetném, ahol utána 110 centi magasan vinném be a vízbe. Jól gondolom, hogy ez a viszonylag nagy csőhossz nem problémás?
 
Sziasztok! Kezdőként gondolkodom co2-rendszerhez a leendő 160 literes akváriumomhoz. 2 kilósnál nagyobb palackot viszont nem tudok az akvárium közelében esztétikusan elhelyezni.

Az jutott eszembe, hogy egy, az akváriumtól 4 méterre levő szekrénybe tenném, és a csövet a parkettaszegélyen vezetném, ahol utána 110 centi magasan vinném be a vízbe. Jól gondolom, hogy ez a viszonylag nagy csőhossz nem problémás?
Jól gondolod. Csak több időt igényel a beállítás, finomhangolás.
 
Sziasztok! Kezdőként gondolkodom co2-rendszerhez a leendő 160 literes akváriumomhoz. 2 kilósnál nagyobb palackot viszont nem tudok az akvárium közelében esztétikusan elhelyezni.

Az jutott eszembe, hogy egy, az akváriumtól 4 méterre levő szekrénybe tenném, és a csövet a parkettaszegélyen vezetném, ahol utána 110 centi magasan vinném be a vízbe. Jól gondolom, hogy ez a viszonylag nagy csőhossz nem problémás?
Szia!
Nekem 13-14méter távolságból jön a pincéből, és semmi gond vele. A szelepet, az áramlásszabályzót, és a visszafolyás gátlót minél közelebb tedd az akvárium pereméhez.
 
Szia!
Nekem 13-14méter távolságból jön a pincéből, és semmi gond vele. A szelepet, az áramlásszabályzót, és a visszafolyás gátlót minél közelebb tedd az akvárium pereméhez.
Az igen :D Köszönöm szépen. Hú egyelőre még nagyon az elején vagyok a co2 tervezésének, nem látom át a rendszert.

Most az van, hogy ha majd jövő héten reményeim szerint beteszem a talajt egyelőre víz nélkül, utána már a növények kiválasztása jön, ahhoz meg lassan döntenem kell co2 ügyileg. Jó, hogy elvi akadálya nincs.

Ha jól értem, kb 1 kiló fogy havonta ilyen 160-as akváriummérethez (nyilván kb +- 30% beállítás függvényében), szóval a kútra mászkálási hajlandóság és pénztárca függvénye a palack mérete. Ha jól értem :)
 
Az igen :D Köszönöm szépen. Hú egyelőre még nagyon az elején vagyok a co2 tervezésének, nem látom át a rendszert.

Most az van, hogy ha majd jövő héten reményeim szerint beteszem a talajt egyelőre víz nélkül, utána már a növények kiválasztása jön, ahhoz meg lassan döntenem kell co2 ügyileg. Jó, hogy elvi akadálya nincs.

Ha jól értem, kb 1 kiló fogy havonta ilyen 160-as akváriummérethez (nyilván kb +- 30% beállítás függvényében), szóval a kútra mászkálási hajlandóság és pénztárca függvénye a palack mérete. Ha jól értem :)
Saját tapasztalat, hogy a 84 litereshez kb 7-8 havonta kell cserélni a 2kg-os palackot. Szerintem egy 160-as akvához 5kg-os lenne ideális, és azzal kihúzod 1 évig 1 töltéssel.
 
Sziasztok. Felmerült bennem egy kérdés: Lily pipe + KÜLSŐ porlasztós co2 beoldás használható együtt? A külső szűrő tömlőjére csatlakoztatható co2 porlasztóban az a jó, hogy egyrészt szebb, ha nincs még egy üvegcucc az akváriumban, másrészt nem kell annyit tisztítani. Viszont úgy képzelem, hogy ha lecserélem a külső szűrő kimenő végét lily pipe-ra, az inkább a felszínre irányul, azt fodrozza, lehet, hogy "a fürdővízzel kiöntjük a gyereket": a co2 nem annyira oldódik, hanem gyorsan távozik a levegőbe. Ez mennyire hülyeség? :D
 
Back
Oldal tetejére