• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dennerle 60 Cube

full
full

Se ragasztóm nem volt itthon. A fa is felúszott. 1 óra szívás volt vele, ideiglenesen rögzítettem a növényeket. Holnap véglegesítem ragasztóval. Mostmár elég színes lett az összkép. :) Bármi észrevétlet szívesen fogadok. Egy nagyon kedves akvarista házaspárnál voltam ma a növényekért. Úgy volt 2 tövet hozok el lett aztán egy kicsi ez egy kicsi az lett belőle. 😆
 
full
full

Se ragasztóm nem volt itthon. A fa is felúszott. 1 óra szívás volt vele, ideiglenesen rögzítettem a növényeket. Holnap véglegesítem ragasztóval. Mostmár elég színes lett az összkép. :) Bármi észrevétlet szívesen fogadok. Egy nagyon kedves akvarista házaspárnál voltam ma a növényekért. Úgy volt 2 tövet hozok el lett aztán egy kicsi ez egy kicsi az lett belőle. 😆
Miket tettél rá? Latin neveket várunk! :LOL:
 
A 2 fát mivel tudom majd összeragasztani? Ca + papírtörlő? Csak 1-2 ponton kéne mert így nagyon tré, hogyha matatok az askiba szét tud esni. Tanulópénz a következő setuphoz. 🥹
 
A 2 fát mivel tudom majd összeragasztani? Ca + papírtörlő? Csak 1-2 ponton kéne mert így nagyon tré, hogyha matatok az askiba szét tud esni. Tanulópénz a következő setuphoz. 🥹
Ha takarod növénnyel, akkor a sima kábelkötegelő is megteszi. Amúgy meg a cianoakrilát+papírtörlő/papírzsepi/cigifilter kombó hatni szokott. (Fontos! 2dl vízzel kell lenyelni étkezés után. 🤣) Viccen kívül, szeretsz barkácsolni. 2-es fúró+ bambusz fogpiszkálót is használtam már. Összefogod a fákat, egy fúrással áttolod mindkettőt, majd beleszúrsz egy fogpiszkálót. Kilógó végeket letöröd, sniccerrel tisztázod. A vízben beledagad a lyukba és kész. A kis pontocska meg elég hamar el fog tűnni, ha egyáltalán látszó helyen is van. 😉
 
Utoljára módosított:
Raktam a szűrőbe extra purigent illetva Matrixot. Eléggé tejes lett a víz pedig jól átmostam. Ez normális? :)
 
Azt nem annyira. 🙈 Remélem holnapra már kristály tiszta lesz.
Óriási munkába voltam ma. 4 órán keresztül ment a karbantartás. Szűrőbe berakni az extra cuccokat. Kapott új perlont. Illetve összekragasztottam ca-val a fa szirtet mert akárhányszor belenyúltam az akvába szétdőlt. Most végleges lett. Feragasztottam a mohákat is. Most már csak türelem és odafigyelés. Had nőljenek a növények.
Holnap még érkezik 10db Malawa. :)
 
Nincs szívem szétbontani a mostanit. Egy akvádiumnál jobb a kettő nem? 😁
Jelen állás szerint megvan az újhoz a bútor és egy ADA 60x30x45-ös akvárium. ADA amazonia v2 talaj és ADA powersand s táptalaj. A Harscapet meg jól átgondoltan össze lehetne dobni. Nem sürget az idő. :D Még agyalok mi legyen. 🙄
Figyu, mind így kezdtük. Aztán jött az akva-vírus. :ROFLMAO:
 
Figyu, mind így kezdtük. Aztán jött az akva-vírus. :ROFLMAO:
Egyenlőre úgy néz ki marad mind a kettő. Ez is kap egy wrgb2 60cm pro-t. Szűrőn még agyalok h oase vagy maradjak a jól bevált eheimnél. 250 v 350 legyen szerintetek? Illetve a témán agyalok nagyon sokat. Legyen kő ne legyen. Red Moor stb.
 
Egyenlőre úgy néz ki marad mind a kettő. Ez is kap egy wrgb2 60cm pro-t. Szűrőn még agyalok h oase vagy maradjak a jól bevált eheimnél. 250 v 350 legyen szerintetek? Illetve a témán agyalok nagyon sokat. Legyen kő ne legyen. Red Moor stb.
Amiket felsoroltál, mind másodrangú kérdés. Mert "kell még egy akvárium"! :D

(Eheim, mindenképpen. Legyen otthon kő is meg fa is.)
 
Back
Oldal tetejére