• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY CO2 nano reaktor (2 perc alatt)

zsool

Főkertész
Sziasztok,

Tegnap sikerült eltörnöm az üveg kerámia diffúzoromat tisztítás közben. Az újat már megrendeltem, de amíg nem ér ide, az inteneten talált okosságokból összeraktam 2 perc alatt egy saját nano reaktor.

Hozzávalók:
50 cm légcső
injekciós fecskndő
kötegelőszalag

A fecskendőből kiszedtem a dugót. Az aljába egyszerűen bevezettem a co2 csövet, kötegelő szalaggal rögítettem, a tetejét (ahová az injekciós tű menne normál esetben) pedig egy darab légcsövel rákötöttem ez esőztető egyik árága. A fecskendőben víz van, a buborék felmegy benne, de az esőztetőből befolyó víz nem engedi távozni így szépen beoldódik. :) És még buborék sincs a vízben. Természetesen a kivitelezést meg lehet oldani igényesebben is.

Gondoltam megosztom szükségmegoldásnak jó lehet. :)

 
Egy hátránya van, hogy magas bubiszámnál a vizet kinyomja a csőből a széndioxid, de ezért is írtam hogy nano reaktor. 1-2 bubi/s simán elmegy. Hosszabb szélesebb csővel természetesen ez a probléma orvosolható. :)

szerk.: az ötletet az alábbi reaktor adta
tunze-co2-diffuser-7074.500-197040-a40b3fef.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem egy 3az1ben diffúzorom van.
Szép zöld foltokkal a kerámia lapon.
Hát őszintén bevallom még nem pucoltam egyszer se. Féltem hogy elkoptatom a kerámiát, vagy véletlen eltöröm. Olvastam hogy kell tisztítani de nem akartam vegyszerekbe áztatni. Inkább eldugtam hátra a növények közé és fölé egy mini motoros szűrőt raktam. Amíg nem zavarja a koszolódás a porlasztót addig nem akarom szétszedni, ráadásul porfinom egyenletes alig látható bubiködöt ad ami ha eléri a szűrőt az szépen elteríti a vízben. Az aki tetejét nem igazán éri el a bubik. Ötletes a te megoldásod is. Tetszik.
 
Back
Oldal tetejére