• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY rozsdamentes külső szűrő

Visszaterve a topik eredeti temajahoz..

Egy uj fejjel, es vizpumpaval lesz ujragondolva a szuro.
A dc pumpa mukodeseve teljesen elegedett vagyok. Kulon tetszik a 8 fokozatu teljesitmeny allitas lehetosege, az etetesi szunet funkcio, a pumpa hangtalan mukodese. Viszont az installalasa mar hagy nemi kivannivalot maga utan.. a gyari idomok nem passzolnak semmivel, lehetetlen osszeszerelni, hogy nem szivarogjon valahol. Vegul gazdaboltos tomitesekkel, es csatlakozokkal sikerult megoldani. 😑
A kovetkezo pumpa nagy valoszinuseggel Sicce syncra lesz (elvileg ez lett volna az eredeti terv), de meg elotte megnezek egy Hydor seltz-et is. A legnagyobb fejtores a pumpa rogzitese okozza a fejhez.🤔
DSC_0173.JPG
 
Visszaterve a topik eredeti temajahoz..

Egy uj fejjel, es vizpumpaval lesz ujragondolva a szuro.
A dc pumpa mukodeseve teljesen elegedett vagyok. Kulon tetszik a 8 fokozatu teljesitmeny allitas lehetosege, az etetesi szunet funkcio, a pumpa hangtalan mukodese. Viszont az installalasa mar hagy nemi kivannivalot maga utan.. a gyari idomok nem passzolnak semmivel, lehetetlen osszeszerelni, hogy nem szivarogjon valahol. Vegul gazdaboltos tomitesekkel, es csatlakozokkal sikerult megoldani. 😑
A kovetkezo pumpa nagy valoszinuseggel Sicce syncra lesz (elvileg ez lett volna az eredeti terv), de meg elotte megnezek egy Hydor seltz-et is. A legnagyobb fejtores a pumpa rogzitese okozza a fejhez.🤔
View attachment 83639
Szia!
Nem olvastam végig a történetet, ha írtad a választ a kérdésemre akkor bocsi.

A vízalatt futó pumpákat miért vetetted el a tervezéskor?

Ennyi probléma nem lett volna vele szerintem.
 
Szia!
Nem olvastam végig a történetet, ha írtad a választ a kérdésemre akkor bocsi.

A vízalatt futó pumpákat miért vetetted el a tervezéskor?

Ennyi probléma nem lett volna vele szerintem.
Szia!
Meg nem irtam rola, most megteszem.
Volt gondolat a vizalatti pumpa, ket ok miatt nem valosult meg.
Az egyik: a vodor belsejeben elhelyezett pumpaval kevesbe hasonlitana az eredeti szurore, amirol masoltam.
A masik: ugy gondoltam, egy vezeteket nehezebben tudnek szivargasmentesen rogziteni, vagy atvezetni a szuro fejen, vagy a vodor oldalan. Tovabba a dugvilla reszt is vagni kellene a vezetek befuzesehez, igy gondolom a pumpa garanciaja is kerdeses lenne. Az ilyen megoldasok nem igazan tetszenek..
Abban viszont igazad van, sokkal szelesebb lenne a valaszek. A pumpa hangja is valamennyire szigetelve lenne, foleg ha a vodor also reszeben helyeznem el.
 
Ma megetkezett a varva vart harmadik vizpumpa a szuro projektez. A csomag kibontasa utan hamar elment a jokedvem, amint szembesultem a tennyel, hogy a tervezett ponton keptelenseg lesz rogziteni a vizpumpat. 😭 Szamtalanszor korbeforgatva, a fejemet vakargatva, lassan kezdtem belatni, nem biztos, hogy eroltetnem kell ezt az egeszet..:cry:
Egy egesz napos hegesztes utan ujra kezbefogtam a pumpat, es csoda tortent! Meglattam a lehetoseget egy rogzitesi modra. Gyorsan keszitettem is egy tarto konzolt.. egesz turhetore sikerult, mondhatni szalonkepes... elegedett vagyok vele... tokeletesen, masszivan tartja a vizpumpat, gyorsan oldhato tisztitashoz.
Mivel ezutan elkezdtek zaporozni az otletek, igy holnap keszitek egy masik, sokkal pofasabb konzolt, es csak azt fogom posztolni..
Nehany szot a vizpumparol.. Sicce-nek hivjak, nagyon precizen megmunkalt, massziv darab, minden idom tokeletesen illeszkedik a helyere. Nincs kinai szaga, es tappintasa! Ami meg fontos, regisztracio utan 5 ev a garancia!🤤
 
Muszaj lesz ellassanak minde foldi joval, hogy potyogjanak az aranytojasok a gyongytyuk hatuljabol..😜 mert azert meg vannak otletek..
Jelenleg egy jo nagy, es szep projekt van a fejemben. Most meg csak gondolat, de amint lesz egy kis idom papirra vetem. Terveim szerint, mire ujra kizoldulnek a fak, szeretnem megvalositani.
 
Muszaj lesz ellassanak minde foldi joval, hogy potyogjanak az aranytojasok a gyongytyuk hatuljabol..😜 mert azert meg vannak otletek..
Jelenleg egy jo nagy, es szep projekt van a fejemben. Most meg csak gondolat, de amint lesz egy kis idom papirra vetem. Terveim szerint, mire ujra kizoldulnek a fak, szeretnem megvalositani.
Nahát, mindenki titkolózik.🤨
 
Ma megetkezett a varva vart harmadik vizpumpa a szuro projektez. A csomag kibontasa utan hamar elment a jokedvem, amint szembesultem a tennyel, hogy a tervezett ponton keptelenseg lesz rogziteni a vizpumpat. Szamtalanszor korbeforgatva, a fejemet vakargatva, lassan kezdtem belatni, nem biztos, hogy eroltetnem kell ezt az egeszet..
Egy egesz napos hegesztes utan ujra kezbefogtam a pumpat, es csoda tortent! Meglattam a lehetoseget egy rogzitesi modra. Gyorsan keszitettem is egy tarto konzolt.. egesz turhetore sikerult, mondhatni szalonkepes... elegedett vagyok vele... tokeletesen, masszivan tartja a vizpumpat, gyorsan oldhato tisztitashoz.
Mivel ezutan elkezdtek zaporozni az otletek, igy holnap keszitek egy masik, sokkal pofasabb konzolt, es csak azt fogom posztolni..
Nehany szot a vizpumparol.. Sicce-nek hivjak, nagyon precizen megmunkalt, massziv darab, minden idom tokeletesen illeszkedik a helyere. Nincs kinai szaga, es tappintasa! Ami meg fontos, regisztracio utan 5 ev a garancia!
Tudnál feltenni egy pár képet, hogy mit jelentet problémát a tömítetlenségben és ezt hogy sikerült megoldani. A pumpa menetes csonkján nem szabványos menet van?
 
Tudnál feltenni egy pár képet, hogy mit jelentet problémát a tömítetlenségben és ezt hogy sikerült megoldani. A pumpa menetes csonkján nem szabványos menet van?
Szia! Szabvanyos a menet, csak az hozza jaro idomokat nem lehet felszerelni ra. Gazdaboltos slag csatlakozokkal kokanyoltam fel. De ennyi, ezt a gagyi pumpat el is engedtem e miatt.. ha lesz idom, felteszem a pumpat az elado topikba egy jelkepes osszegert.
 

Attachments

  • 20191124_134740.jpg
    20191124_134740.jpg
    162.3 KB · Megtekintések: 31
Back
Oldal tetejére