• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dr Somkuti Jenő emlékére

Sziasztok!

Ez szép dolog tőled. (y) Klári néninek meg egészséget :)

Köszönöm a nevében is!

Megtörtént az átalakítás tegnap 18 és 24h között!

Az utolsó képek:
IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


A legutóbbi látogatásom óta több mint egy hónap telt el.
Az ecset alga megszaporodott a fákon, volt két pamacs fonál is.
Egyébbként látszólag minen rendben volt, halak, garnélák egészségesek, növények jó kondiban, de már nagyon nagy volt a növényi massza.

A.ttila
 
Sziasztok!

Nem verseny akvárium, nem csináltam még sziklás elrendezést, ennek ellenére szívesen veszem a kritikákat!

Az üveg, világítás, szűrés maradt.

Táptalaj 2mm agyag, 1cm tóföld, 1cm tőzeg (utóbbi kettő előnedvesítve).
Alzat A.N. agyagos talaj 7l.
Növények:
előtérben Lilaeopsis braziliensis, Hydrocotile tripartita japan, nyomokban Echinodorus tenellus,
közép részben Blyxa japonica, Cryptocoryne becetti, -undulata, -walkeri?,
hátsó sorban Cryptocoryne pontederiifolia, Lobelia cardinalis, Blyxa japonica, Cryptocorine amicorum, Ludvigia repens.

A Brasiliensisből el fért volna még egy cseréppel.
A többi növényből volt bőven, még maradt is (a Blyxákat és a Hydrocotilét köszönöm Booooo-nak).
Az akvárium szétszedése kitakarítása két és fél órát vett igénybe (az összes élőlény kimentésével).
A átrendezés, telepítés három és felet.

A saját gyűjteményemből válogattam a köveket (savra reagálnak, de nincs CO2 és nem tudok naponta vizet cserélni, így talán ellensúlyozza a talaj lágyító, savanyító hatását).
1 nagy ,1 közepes, 3 kissebb megkövesedett fa, plusz egy amivel feltámasztottam alulról a nagy követ.
Az elrendezés ad-hok jellegű (nem tanulmányoztam előtte a köves berendezésről szóló oldalakat) és nem zavar hogy nagy részben benövik a növények (Klári néni szereti közelről nézni az akváriumot).
Igyekeztem alacsony igényű növényeket választani.

A víz 3/4-ét visszatöltöttem (nem működött a vízmelegítő, a hideg vízzel meg nem reszkírozhattam a halak, garnélák miatt).

Egy valamit felejtettem el, mégpedig az időkapcsolót visszavenni 4 órás világításhoz (most 15-22h-ig megy), de vasárnap csinálok azért egy vízcserét, majd akkor megejtem.

Sajnos az üveg iszonyú karcos, meg a tükröződések miatt sem tökéletes a kép?
IMG

Benövényesítve, még homályosan:
IMG

Bal közel:
IMG

Jobb:
IMG



Vasárnap este majd csinálok képeket a letisztultabb állapotról!

A.ttila
 
Tök jó lett :) Látszik, hogy a te elképzeléseid is finomodnak (y) Talán annyit csináltam volna máshogy, hogy a nagy követ jobbra hozom egy kicsit.
 
Szia Dani!

Tök jó lett :) Látszik, hogy a te elképzeléseid is finomodnak (y) Talán annyit csináltam volna máshogy, hogy a nagy követ jobbra hozom egy kicsit.

Köszönöm!
Csak ér valamit az a pár száz óra amit az elmúlt évben a gép előtt töltöttem (csúf szakbarbárként csak az Akvakertészt bújva)!

Csalóka a kép, a nagy kő csúcsa pont a harmadban van, ha 10cm-errel odébb tolom már majdnem középre esik ( ha az egész akváriumot szeretném fotózni akkor már túl sok látszik a környezetéből (most nem részletezem mért nem tudok szerkeszteni a képeimen) )!

A.ttila
 
Nem baj, ha nem a kő csúcsa van az aranymetszésben. Lehet most is az lesz a gond, hogy túl sok féle növény lesz az akiban és dzsungel lesz belőle. Már most sok követ eltakarnak a növények.
 
Sziasztok!

Nem baj, ha nem a kő csúcsa van az aranymetszésben. Lehet most is az lesz a gond, hogy túl sok féle növény lesz az akiban és dzsungel lesz belőle. Már most sok követ eltakarnak a növények.

Köszönöm Dani az észrevételed!
Egyenlőre a nagy kő marad, mert megemeltem mögötte a talajt a lobéliák miatt, hátha a több fénytől megmarad a lilás- bordós színük.
Az igaz hogy sokféle növény került bele, de előlre próbáltam alacsonyabbakat rakni (kiv. 1-2 Crypto).
A Lilaeopsis pedig levélváltás után alacsonyabb lesz, mert nincs CO2, meg extra tápozás sem, a Cryptókat meg igyekszem kordában tartani.

A.ttila
 
Sziasztok!

Csináltam egy feles kezelt csap vízcserét (a víz tisztább lett mint amikor vissza töltöttem az akváriumba (akkor elég sárga volt))!
Az aljzat miatt lehet ennyire tiszta a víz?!
Mert még azon aggódtam hogy balga módon az átrendezésnél raktam új szivacsot a szűrőbe, de a látvány megnyugtatott!
A Ludvígiát vissza kellet már vágnom!

TÁ-Dá!!!


Feketén:
IMG


IMG


IMG

Oldalról:
IMG


IMG

Fehéren:
IMG


IMG


IMG

A kedvenceim:
IMG


IMG


IMG

Ludvígia:
IMG


IMG


Tudom semmi extra, csak nekem is tetszik!

A.ttila
 
Sziasztok!

Szép lett(y)

Köszönöm!

Klári nénit megműtötték, november előtt nem számít haza jövetelre!

Múlt hétre terveztem a vízcsrét, de meghiúsult!
Kicsit izgultam mi fog várni!
Szerencsére semmi aggasztó!
A Ludvígiáról gondoltam hogy kiugrik az akváriumból, az okozott csak csalódást mert több tő is kirohadt.
Az egyik Lobélia is szét esett, azon kívűl egy-egy Cryptó, Lilaelopsis levelet kellett levágni.
Alapvetően jól alakul.

Kitakarítottam a szűrőt.
Csináltam egy feles vízcserét (kezelt csap).
Pár fotót állványról, de nem sikerült megtalálnom a legjobb beállítást!

IMG



IMG


IMG

IMG


IMG


IMG


Két hét múlva újra meglátogatom!

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap voltam Klári néninél!
Már sokkal jobban mozog!

Az akvárium is egész jól néz ki!
A múltkor viszább vettem a világítást 5.1/2 órára, mert elég erősen ecsetes lett a dekor, meg a növények levele is.
Egy hónap után már csak a nagy kövön van egy kevés, a többi lekopott!
A halak egészségesek,az Rc-k szépen dolgoznak!
A Lobélia felszívódott és a Tóalma sem bírta a low-tech körülményeket.
A szűrő köré ezért most Rotala sp greent ültettem.
A lobélia helyén pedig a Najas élvezhette a csak neki szánt terepet (eddig mindig csak úgy be volt dobva, most ültettem le tudatosan először).
Ennek örömére nyírni kellett, amit szintén most tettem először, egyébként erősen legyökerezett!
A Lomariopsis is úgy gondolta, hogy övé az egész medence, tehát mindenhova befészkelte magát!
Egy jó pár helyről a bal sarokba csoportosítottam őket, a Crypto tövéhez.

K%25C3%25A9p%2520003.jpg


K%25C3%25A9p%2520005.jpg


K%25C3%25A9p%2520006.jpg


K%25C3%25A9p%2520004.jpg


Nyírás, szűrő takarítás, vízcsere után:
K%25C3%25A9p%2520008.jpg



A.ttila
 
Apumnak is volt ilyen szűrője a hőskorbol. Sajnos már nincs meg (elvitte az egyik ismerőse megszerelni, azóta is szerelik). Csak annyira emlékszem, hogy ha betettük az én kis 40 literesembe akkor 3 óra múlva már inni lehetett volna belőle:)
 
Sziasztok!

Egy hónap és egy hét után sikerült megszemlélnem a kis edényt.
Sok változás nem történt.
Lenyírogattam a Cryptók öreg leveleit, visszavágtam a Najast és a Rotalákat.
Csináltam egy feles vízcserét a csapról vízelőkészítővel keverve.
Érdekes hogy a Hydro eldobálta a leveleit, de a szára épp.
A L. brasiliensis egész jól elterjedt.
Kicseréltem a hátteret fehérről feketére.

A halak és garnélák jól néznek ki.

Most nem készült kép, mert besütött a nap (14-15h között).

A.ttila
 
Sziasztok!

Hosszabb kihagyás után kedden voltam karban tartani Klári néni akváriumát.
A bal oldali Cryptók eldobálták a régi leveleiket, gondolom kicsit elfogyott a vízből a táp.
Legközelebb egy komolyabb mulmozás ráfér a medencére, elég jól beült már az aljzatba a törmelék.

Egy kevés zöld pont és ecset van de nem vészes.

Képek (bocs nappali fényben sötétítő függöny mellett ennyire futotta):

K%25C3%25A9p%2520049.jpg




K%25C3%25A9p%2520051.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Majdnem egy hónapos csúszással jutottam el Klári nénihez, Aki szegény ismét kórházban van!
Az akváriumban nagytakarítást végeztem, kiporszívózva az egész elülső harmadát, mert rengeteg volt a mulm.
A Lilaeopsis egész aranyos kis gyepet alkotott, amin magam is elcsodálkoztam!
Persze az akció után újra ültethettem az egészet.
Némi hiánytünetet minden növény mutatott, de az összkép nem volt vészes, miután levagdostam az elsárgult leveleket!
Megcsináltam az extra (kb 5x-ös vízmennyiségű) vízcserét.
A halak jól néznek ki.
A csigaevő csiga nem győzi a munkát, miután kétnaponta kapnak a halacsok egy kockányi fagyasztott eledelt, így jut bőven a mészvázasoknak még a rengeteg Rc között is.

A világítás csak 5 órát megy, mégis fejlődnek, dúsulnak a növények.
Bocsánat képpel most nem tudok szolgálni, de ígérem legközelebb pótolom!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére