• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dry start 20L nano

bonita23

Főkertész
Sziasztok!

Szeretném elindítani a naplómat, mivel "sikerült" tegnap összeraknom az első növényes 20l nanomat.
"Szárazon" kezdem az indítást, de lehet, hogy az egyik növényem ezt nem fogja így gondolni:
Alternanthera reineckii ´Mini´ Szerintetek? Azért szeretném így indítani, mert még nincs co2 és szeretném elkerülni az "algabummot" is plusz a gyorsabb elterjedést is várom a Cubától. Minden segítséget, tanácsot, kritikát szívesen fogadok:)

Technika:

Az üveg: 36x22x26 OptiWite GA
Kövek: Fa kő (megkövesedett fa)
Talaj: ADA Növény táptalaj (Power Sand S)
ADA aljzat adalékok
ADA Aqua Soil Powder Amazonia- 3 liter
Dennerle Plantahunter Beach dekorkavics 0,1-0,6 mm
Növények: Alternanthera reineckii ´Mini´
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'

Világítás: Chihiros A-361 model
Szűrés: Eheim Aquacompact 60 +purigennel töltve
Co2: Tropica System Nano Set 95g CO2 szett
Algaölő: Chihiros Doctor
Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, EasyCarbo
Lakók: Sakura garnéla, +még nem tudom?! :)
 
Technikailag nem centiztél ki semmit, így jó esélyekkel indulsz (y)
A világítással majd óvatosan, mert elég durva a ~3500 lm a 20 literre...
A vörös növénynek kelleni is fog a sok fény, de szerintem őt ráérsz majd később is telepíteni. Többen sikerrel tartják wabiban is, de valószínűleg úgyis eldobja a leveleit emers-submers váltásnál...

Szeretnék képet is felrakni de sajnos nem sikerül..
Milyen megosztóról próbálod?
Kérdezek, mert még pár hozzászólás és jogosult leszel "direktbe" is feltölteni a képet a fórumra. ;)
 
Szerintem jobban is tudsz :)
Megosztó előnye, hogy nagyobb méretben is tudod tárolni a képeidet, a fórum optimalizálja. A postafiókodhoz biztosan tartozik "felhő", ahová feltöltheted a képeidet. És már csak a kép linkjét kell - vágólapra - másolnod és itt képként beilleszteni...
 
Azta... Igazán profi.
De a reineckii mini - szerintem - nagy lesz az összképbe. HC-n kívül max mohák. De persze ízlések és pofonok. (y)
A kép talán azért piciben jelenik meg, mert nem a megnyitott kép címét másolod...
 
Jó lesz a scape?
Majd kiderül, hogy egyáltalán meg marad-e, mert már benne van.
Kell valami pirosas bele nekem,de lehet ez idővel változik.
A homokkal meggyűlt a bajom,nem is lett szép :(
 
A scape-re írtam, hogy igazán profi. Valóban az. De nehéz az ilyet - ebben a méretben - ízlésesen növényesíteni.
INNEN (is) meríthetsz ötleteket az ilyen mini landscape irányhoz...
 
Nagyon profi az első akváriumod! Szerintem alapból van rá érzéked- később akár még versenyre is benevezhetsz!:) Lehet, hogy Amano reinkarnációval állunk kapcsolatban?:)
Kicsit @Nigro és @viktorlantos kiokosít és már kenterbe is verhetsz pár növényfejet!;)
 
Nagyon profi az első akváriumod! Szerintem alapból van rá érzéked- később akár még versenyre is benevezhetsz!:) Lehet, hogy Amano reinkarnációval állunk kapcsolatban?:)
Kicsit @Nigro és @viktorlantos kiokosít és már kenterbe is verhetsz pár növényfejet!;)
Köszi :)
:D:D:D kicsit sokat kellene okosítani!
Ha tudnátok, hogy mennyit homokoztam és legóztam, (az óvodások már szigorúan néztek volna rám:D) minden nap más volt míg nem jött meg az aki,de még így is lenne annyi ötletem..:)
 
Back
Oldal tetejére