• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Előre tervezés, infók begyüjtése

Tóth Norbert

Kertész szaki
Sziasztok!
Olvasgatok a fórumon már egy ideje. (De sajnos nem minden esetben látok tisztán!)
Ezért is szeretném az alapoktól elkezdeni!
Ha lehet így kifejezni magam?: Mások hibáiból tanulnék!
Nem szeretnék én is sok növényt és élőlényt elpusztítaní saját butaságom, felkészületlenségem miatt!
Szóval!
Van egy 30l nano akváriumom (30*30*35)
Dennerle Nano Deponit Mix 2kg táptalaj
Sulawesi Black Nano DeponitMix medium - növénytáptalaj 3kg
Dennerle sarokszűrő 150l/h (amit cserélni szeretnék külső szűrőre, egy biztos kezdés után)
nano lámpám 2*11W
nano hőmérő
1 db Nano Care Set: (Napi növénytáp, vízkezelő, Vital anyagok garnélarák részére)
1 db Crusta Gran garnélarák takarmány
ada la plata dekorhomok 1 kg
1 db dekor bonsai (előkíszítés alatt)
5 kg nyasa kő
csapvízem a net szerint: ph 7.6, mérve 8,2
easy carbo 250 ml
+kezdésre co2 (valamilyen formában)


Amit szeretnék:
pár csodás, különleges garnélát, pár különleges csigát, és egy kevés nano halat majd bele, esetleg egy-két géb?
lenne a dekor fán valami levélhez hasonló növény pl: Anubias barteri v. nana Petite
a talajt pedig gyepesíteném ????
pár moha a fa kérgére és a sziklákra ????

Kérdés!
Mi az amire még szükségem lehet, vagy amit felejtsek el?
 
gyepesítéshez kevés lesz a 22W azt hiszem.
A különlegesebb garnéláknak (= bármi ami túlmutat az RC-YF-Sakura, illetve tigris fajokon) nem lesz elég a csapvíz, különösen nem ilyen pH-val.
 
A 22W-on én is gondolkodtam lehet idővel cserélem! de sajna még most marad egy ideig!
A vízzel pedig szerencsém van közel a GA, onnan fogom szerezni a vízet!
 
Viszont a nyasa kövekkel lenne egy kis gondom. szeretnék kerekebb letisztultabb fomákat. Sajna a kalapácsos módszer csak hasított rajta! Mivel lehetne megoldani a kerekítést, csiszolást? esetleg pár kisebb üreget?
 
Szia,

én szeretem ezeket a nano cuccokat, mert egész jó kis akváriumokat lehet belőlük csinálni! A Dennerle szett mellett érdemes lenne megnézned az Eheim nanokat (ez drágább, de ledes a lámpa, kicsit jobb a sarokszűrő), és akár azt is, hogy mennyiért tudnál összelegózni egy szettet magadnak. Ha biztos vagy benne, hogy nemsokára váltanál külső szűrő felé, akkor érdemes azzal kezdeni, és ekkor már lehet, hogy jobb, ha egy 30-as opti kockát veszel, ahhoz lámpát (olyat, amilyet szeretnél) és mondjuk egy Eheim 2213-ast.
 
Egy 30-as kockában nincs túl sok hely a gyepnek, és ha még kis lombkoronás fát raksz be, meg minden, még az is árnyékot vet! Persze kipróbálhatod, de lehet, hogy érdemesebb egy olyan összeállításban gondolkoznod, ahol könnyű a dolgod. És ez igaz a garnélákra is, ha még nem tartottál garnélát, akkor én Sakurával kezdenék a helyedben. Ha azzal már megtanultad a dolgokat, akkor lehet váltani. A nanokban az a jó, hogy olcsó a váltás, nem kell semmiből sem sok. Pl. egy teljesen új scape kijön pár ezer forintból. Csigából nekem a nanoban a süncsiga jött be, elég izgalmas kis jószág, nem nő nagyra, nem szaporodik, és hatalmas az étvágya, elég jó takarító.
 
Hőfokra is kényesek, most jön a tél, így egy fűtő sem ártana, nyáron meg klíma mivel a drágább garnélák, max 25 fokos vízben maradnak meg és még akkor is figyelni kell a hőfokra. Mesélték, hogy Viktornak a GA-ban azért pusztult el egy csomó drága garnélája, mert a nagy melegben nem lett ráállítva a klíma.
 
Szia,

én szeretem ezeket a nano cuccokat, mert egész jó kis akváriumokat lehet belőlük csinálni! A Dennerle szett mellett érdemes lenne megnézned az Eheim nanokat (ez drágább, de ledes a lámpa, kicsit jobb a sarokszűrő), és akár azt is, hogy mennyiért tudnál összelegózni egy szettet magadnak. Ha biztos vagy benne, hogy nemsokára váltanál külső szűrő felé, akkor érdemes azzal kezdeni, és ekkor már lehet, hogy jobb, ha egy 30-as opti kockát veszel, ahhoz lámpát (olyat, amilyet szeretnél) és mondjuk egy Eheim 2213-ast.


Köszi a tippet!
De már sajna a cuccok megvannak. Beleugrottam egy Dennerle nano 30l setbe. Lassan fejlesztgetném, ezért is szertnék itt jó tippeket kapni a folytatáshoz!
Az opti kocka nem rossz ötlet, de ezutánn már nem nanot szeretnék! ez csak egy kiinduló lessz! De köszi!
 
Hőfokra is kényesek, most jön a tél, így egy fűtő sem ártana, nyáron meg klíma mivel a drágább garnélák, max 25 fokos vízben maradnak meg és még akkor is figyelni kell a hőfokra. Mesélték, hogy Viktornak a GA-ban azért pusztult el egy csomó drága garnélája, mert a nagy melegben nem lett ráállítva a klíma.

Jah. van egy Jager fűtőm 50W. Amúgy panelban lakom 4 em. a fűtés szerintem nem gond! Sőt inkább hűtést gondoltam.
 
Egy 30-as kockában nincs túl sok hely a gyepnek, és ha még kis lombkoronás fát raksz be, meg minden, még az is árnyékot vet! Persze kipróbálhatod, de lehet, hogy érdemesebb egy olyan összeállításban gondolkoznod, ahol könnyű a dolgod. És ez igaz a garnélákra is, ha még nem tartottál garnélát, akkor én Sakurával kezdenék a helyedben. Ha azzal már megtanultad a dolgokat, akkor lehet váltani. A nanokban az a jó, hogy olcsó a váltás, nem kell semmiből sem sok. Pl. egy teljesen új scape kijön pár ezer forintból. Csigából nekem a nanoban a süncsiga jött be, elég izgalmas kis jószág, nem nő nagyra, nem szaporodik, és hatalmas az étvágya, elég jó takarító.

Igaz a gyepes hozzáfűzés! Már megérte ide jönni :D
Akkor mit tudnál ajánlani a fű hatás elérésére? moha?
 
Szia,

én szeretem ezeket a nano cuccokat, mert egész jó kis akváriumokat lehet belőlük csinálni! A Dennerle szett mellett érdemes lenne megnézned az Eheim nanokat (ez drágább, de ledes a lámpa, kicsit jobb a sarokszűrő), és akár azt is, hogy mennyiért tudnál összelegózni egy szettet magadnak. Ha biztos vagy benne, hogy nemsokára váltanál külső szűrő felé, akkor érdemes azzal kezdeni, és ekkor már lehet, hogy jobb, ha egy 30-as opti kockát veszel, ahhoz lámpát (olyat, amilyet szeretnél) és mondjuk egy Eheim 2213-ast.
Ráadásul most van akció is

Fontos - Karácsonyi akciók 2013! | Magyar Akvakertész Fórum
 
Ha a GA-ban veszem is a vízet és esetleg hígítanám, vagy vizcsrénél mással pótolnám, nagy gond lenne?
A víz megfelelő paramétereit egy ilyen akváriumhoz hol tudom megtalálni?
És egy megfelelő mérőműszer is kellene hozzá!?
 
Szia,
A leírásból úgy érzem, hogy inkább az állatvilág az elsődleges. Nagyon jó, mert a növényeshez több minden kell. Semmiképp sem erőltetném az erős fényt! Főleg az elején, amíg nincs jó (külső) szűrésed. A fűtés panelban (meg a legtöbb helyen) teljesen felesleges nano-ban. Lényegében egy vödör vízről beszélünk. Nem fog az kihűlni, inkább a hűtésre kell koncentrálni, akár télen is. A CO2 jó dolog, mert visszafogja az algásodást. (ésatöbbi) De ha megtalálod azokat a CO2-t nemigazán igénylő növényeket, beéred a kevés fénnyel, akkor szépen lassan építkezhetsz úgy hogy most ezzel a szettel elindulsz. A víz miatt Sakurákat ajánlok, azokkal tapasztald ki a dolgokat, közben apránként fejlessz a technikán. Persze csak ha úgy érzed még nem érted el azt, amit szerettél volna. Ha gondolod kezdésnek tudok felajánlani stem (futó háttér) növényeket, melyek kibírják a kemény vizet, segítenek a vízminőség stabilitásában míg a szűrő nem áll be és nem utolsó sorban nem is néznek ki rosszul.
Ha mások kárán akarsz tanulni, akkor keveset költs, hogy ne bukj, próbálj meg a rengeteg tanács ellenére magad dönteni, és olvass rengeteget, mert a fórumon minden fent van, csak meg kell találni. Légy nagyon türelmes.
Sok sikert, üdv a klubban!

A víz megfelelő paramétereit egy ilyen akváriumhoz hol tudom megtalálni?
Mennyire akarod átlátni a paramétereket és az összefüggéseket, mennyit tudsz áldozni tesztekre, és olyan szerekre, melyekkel befolyásolhatod a vizedet? Tőled függ. Szerintem ezzel ne terheld magad. Vagy áss bele. Ha veszel lágy vizet és csapvízzel felhígítod felesbe már eleve jobb, mintha sima csapvíz lenne. Ezzel kezdenék. A heti vízcserét mindenképp ajánlom. A Sakuráknak és az egyszerűbb növényeknek jó lesz.
 
Nem igazán szeretném állatvilágosra, de szeretnék bele pár db-ot mindenből (garnéla, csiga, hal).
A co2 pedig biztos lessz benne, csak még vacilálok, hogy milyen rendszer. Mert őszintén megmondva félek nagyobb co2 palacktól, nehogy valamit elrontsak és aztán bummm..... bár ahogy látom nem lehet bonyolult, de mégis inkább egy kicsit gyakorolnék valami kezdő co2-vel.
A futó háttérnövényt köszönöm szépen, de meghagynám más kollégának. A kicsi elképzelésemben nincs benne és nem szeretném hogy potyán kárbavésszen. De köszi mégegyszer!
Külső szűrőt is be fogok szerezni, lehet már az indulásra. kinézve: eheim 2213 vagy tetratec ex 400
A tanácsokat és a köszöntést köszönöm!
Régebb óta olvasgatok a fórumon, de csak most vettem a bátorságot, hogy kérdezősködjek, érdeklődjek! (ne kérdezzek sok hülyeséget)
Amúgy mi hiányzik még a növényesből? (a növényeken kívül)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére