• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, de nem utolsó

HajasDS

Tapasztalt kertész
Sziasztok,
A sok jó napló "nyomására" úgy éreztem nekem is létre kell hoznom az első naplómat.
Az akvarisztikával 2014 szeptemberében kezdtem foglalkozni, de hatalmas akadályokba ütköztem ami végül oda torkollt, hogy kipusztult az összes növényem és élővilágom...
Aztán vettem egy mély lélegzetet és nekifutottam mégegyszer!
Elmentünk barátnőmmel a GA-ba ahol vettünk növényeket, garnikat plusz még pár apróságot.
A kezdeti indulás itt is nehézkes volt, de nem jöttek elő olyan szörnyeteg kis algák, mint először.
Tápozás is nehézkesen indult, össze vissza lötyböltem befele mindent.
Lassan de biztosan kialakult a tápozás is, de egy kis fonál algával küzdöttem amit a blackout megoldott.
A co2 is szívás volt az elején, mert a citromsavas szódabikarbónás megoldással szívattam magam...
így jött a BBA is, de a carbo nagyon szépen segített rajta :)

Szóval a technika:

Akvárium: 72L (ócska minőségű)
Szűrő: JBL e901 + JEBO 7W UV
Szűrő töltet alulról felfele:
Kerámia gyűrűk
EHEIM BioMech
EHEIM SubstratPro
Perlon
Seachem Purigen
Szivacs
Világítás: LED általam "tuningolva"
CO2: Palackos, Reduktor JL (aliexpressről), Ista Turbo CO2 reaktor
Talaj: JBL Aqua Basis, JBL Manado

Növényeket már nem tudom pontosan milyenek, de
a "gyep" Monte Carlo
van még Rotala Bonsai
a fa mögött Echinodorus Aquartica
többit már nem nagyon tudom, mert cseréltem őket.
Volt riccia fluitans az elején na azt aki tudja kerülje!!! Lehetetlen tőle megszabadulni...
Egy kis féreg ami mindehol megjelenik :mad:

Na de lássunk is valamit :)

Így kezdődött (sokmindenen változtattam és ez volt a legjobb kép amit találtam az inditas után):
729568266IMG_20150526_112335_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez van most kb.:
IMG_9698_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9718_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9704_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Technika:
IMG_9651_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9659_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9657_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9655_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Világítás:
IMG_9344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem nem untátok agyon magatok, ezért itt egy kis nem publikus ráadás... ;)

IMG_9652_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_9653_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kössz, hogy végignézted :)
 
Szépek, egészségesek a növények. Grat.
Látom, a lámpán sorakoznak a tápok.. :) Végül melyik tápokkal sikerült elérned az eredményt? Az import porokból keverttel?
 
Szépek, egészségesek a növények. Grat.
Látom, a lámpán sorakoznak a tápok.. :) Végül melyik tápokkal sikerült elérned az eredményt? Az import porokból keverttel?
Igen a Csehországból rendelt "anyag" vált be és nem mellesleg gazdaságos is, mert van kb. 10 évre elegendő tápom [emoji1] (Plantex CSM+B Glukonát vassal és DTPA vassal turbózva 4:1:1 arányban)
 
Az "egyszerűségében" rejlik a szépsége. Nekem tetszik, a növények biztosan jól érzik magukat a medencében. (y) +, mert van kiinduló állapotról és a jelenlegiről is kép. Valóban sokat nőttek!

Remek alapként szolgál ez az akvárium a jövőre vonatkozóan. Sok tapasztalatot szerezhetsz vele. Legközelebb már bátrabban nyúlsz a 'scape' részéhez. Csak így tovább! ;) :notworthy:
 
Az elrendezésről még egy zöldséges kert jut eszembe: itt egy bokor ez, itt egy bokor az, de olyan egészségesek a növények, hogy szívesen leheverednék arra puha gyepre, törnék és nassolnék azokból a zöldségekből.
A nehezén túl vagy, összehoztál egy egészséges akváriumot, grat! (y)
 
Back
Oldal tetejére