• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emers megoldások

Nem akarok új topicot, ezért itt kérdezem: pár cryptot és anubiast gondoltam megmenteni a régi akvából. Ti hogy oldanátok meg, hogy a legegyszerűbb legyen? Nem kell emers, nekem tök mindegy. (Most egy kis befőttesüvegben vannak, de az nyilván nem nyerő.)
 
Nem akarok új topicot, ezért itt kérdezem: pár cryptot és anubiast gondoltam megmenteni a régi akvából. Ti hogy oldanátok meg, hogy a legegyszerűbb legyen? Nem kell emers, nekem tök mindegy. (Most egy kis befőttesüvegben vannak, de az nyilván nem nyerő.)
Nekem ez ugrott be elsőre, még akvárium se kell hozzá:
 
Nekem ez ugrott be elsőre, még akvárium se kell hozzá:
Az anubias még OK, de a cryptoval mi a helyzet?
 
Az anubias még OK, de a cryptoval mi a helyzet?
Nincs tapasztalatom Cryptokkal emersen, de azt feltételezem, hogy a leveleit ugyanúgy eldobálja, mint amikor emersről submersre vált és utána tőről újrahajt.
Vastagabb talaj és eleinte sokáig folpack alatt tartva működik szerintem.
 
Nem akarok új topicot, ezért itt kérdezem: pár cryptot és anubiast gondoltam megmenteni a régi akvából. Ti hogy oldanátok meg, hogy a legegyszerűbb legyen? Nem kell emers, nekem tök mindegy. (Most egy kis befőttesüvegben vannak, de az nyilván nem nyerő.)
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha átlátszó nápolyis vödörbe teszed a növényeket. Ennek a teteje majdnem légmentesen zár, bent tartja a párát. Ha maradt akvárium talajod, azt használhatod, ha nincs, akkor virágföld (vagy komposzt) és homok keverékét. Jól belocsolod a talajt, beülteted a növényeket. Fontos, hogy a tetőt ne felejtsd el rátenni, mert könnyen kiszárad. Világítani nem kell, elég, ha világos helyre, például ablakpárkányra teszed. Nem nagyon kell majd vele foglalkozni. Csak akkor, ha penészedik a talaj. A cryptocoryne nem biztos, hogy megmarad, de anubias és bucephalanda gond nélkül elvan emers körülmények között.
 
Az anubias még OK, de a cryptoval mi a helyzet?
Előbb kaptam növényeket (Crypto-t is), mint ahogy az akvárium elkészült volna. Több, mint egy hónapig egy 5 literes uborkás üvegben voltak, és egy levegőztető keverte a csapvizet. A növények csak bele voltak dobálva, gyökerükkel felfelé, meg össze-vissza. Mégis nőttek tovább, a fény felé törve. Amikor végre elültettem őket, csúnya látvány volt a megtekeredett, össze-vissza álló levelek látványa. De ültetés után persze eldobta ezeket a leveleket, és az újak már szépen, szabályosan nőttek.IMG_0196.JPG
Így néztek ki 1 hónap uborkásüveg után.


DSC00071.JPG
Így pedig, miután magukhoz tértek.
 
Utoljára módosított:
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha átlátszó nápolyis vödörbe teszed a növényeket. Ennek a teteje majdnem légmentesen zár, bent tartja a párát. Ha maradt akvárium talajod, azt használhatod, ha nincs, akkor virágföld (vagy komposzt) és homok keverékét. Jól belocsolod a talajt, beülteted a növényeket. Fontos, hogy a tetőt ne felejtsd el rátenni, mert könnyen kiszárad. Világítani nem kell, elég, ha világos helyre, például ablakpárkányra teszed. Nem nagyon kell majd vele foglalkozni. Csak akkor, ha penészedik a talaj. A cryptocoryne nem biztos, hogy megmarad, de anubias és bucephalanda gond nélkül elvan emers körülmények között.
Kifelejtettem néhány dolgot:
Tulajdonképpen bármilyen átlátszó, jól záródó tetővel ellátott műanyag doboz megfelel erre a célra. Nekem nem penészedett, pedig néha hetekig nem is nyitottam ki. A cryptocoryne emers leveleket fog majd hozni (a régiek elrohadnak), az anubias nem vált leveleket. Ilyen módon akár évekig is tárolhatod a növényeket, minimális gondozás mellett.
 
Back
Oldal tetejére