• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erosion

scarp

Főkertész
Sziasztok!
Íme akkor az új projektem, ami ezúttal az Erosion nevet kapta. A múlt csütörtökön kezdtem neki, ma lett nagy léptékben meg. Előtér szándékosan nem tartalmaz egyenlőre még dekorhomokot stb. Ezek illetve az apró részletek majd szépen lassan sorjában. 😉 Aki mérete 300 liter, fény 3 db. AI Prime freshwater led (55w)
Jelenleg 38watt /db on futnak, aztán ha majd zöldül a táj, tekerem feljebb.
További paraméterek, növények, észrevételek, hamarosan. 😉
Köszi, Tomi
PSX_20230201_194347.jpg
 
Remélem, idén már tudatosan nevezel vele több versenyre is, bizony ennek is ott a helye!
Az indítás pompás, maradjon is így, kerüljön mindenféle alga!
Sok sikert és örömet hozzá!
Köszönöm. "Bejáratott" szűrővel indult, így én is remélem, hogy nem lesz különösebb alga gond. Hogy mennyire lesz versenyre való, azt majd itt közösen eldöntjük. De amíg oda jutunk, addig azért még lesz pár vízcsere, stb. 😊
 
Sziasztok!

Jöttem pár infóval és képpel most, hogy kb. egy hónapos a projekt.

Technika ami még elmaradt.
- Szűrés Eheim 2180 Eheim Professionel 3 1200 XLT (jó, hogy nem most kell megvásárolnom....)
- Nagynyomású CO2 szett 2kg os palackról üzemelve. (CO2 befecskendezés 11 órától - 20 óráig)
- Világítás 3db AI Prime freshwater led (55w/db) 13 óra 15-től 20-óráig. 20-órától 22-óráig naplementéből -teljes sötétbe.

Dekor:
  • Dragon faágak
  • Dragon kb. 25-27kg
  • ADA Colorado dekor homok 2kg
  • Tropica Aquarium Soil álltalános (két 9 literes zsák és 3L soil powder)
  • Táptalaj - nincs ezúttal
Növény lista- Jelenlegi


Emelés: kb 25 kg mosott lávakő, kb 1-1,5kg-os harisnya "zsákokban"

Vízcsere: az indítás óta heti rendszerességgel 100 liter RO lágyvíz

Halak, a jövő héten érkeznek 25-30 db Espei razbóra.

Tápozás: napi fél adag! (vagyis az ajánlott 9 nyomás helyett 4,5 ml/nap!) APT Complette
Amint ez elfogy és megerősödnek a növények valószínű, hogy átállok egy-max két hónapra az APT Zero-ra, hogy kiszínesedjenek rendesen a növények.

Alga, jelenleg minimális, szinte elhanyagolható. A régi akváriumból áttelepített Bucékon volt kevés ecset alaga illetve kicsit a kövek gyorsabban zöldültek,m ahol telibe kapták a fényt. Ezt helyi spot kezeléssel (APT Fix) szinte teljesen sikerült eltüntetni.

Az előtér még eléggé mű, de van még idő pepecselni rajta. (ide várok még egy spéci növényt...) Középen várhatóan majd egy dekor homok "folyás" fog menni fentről le, de ez még ráér. Bárkinek van ötlete javaslata azt szívesen várom.

Ui.: Külön köszönet Csillának, - Star67 - az önzetlen segítségért, a növényhiány megoldásában (Hygrophila pinnatifida UK) Szépen kezdenek jönni a sarjak!

Tomi
 
Utoljára módosított:
Íme akkor pár kép. 😊
 

Attachments

  • PSX_20230226_164217_edit_334430327082300.jpg
    PSX_20230226_164217_edit_334430327082300.jpg
    354.5 KB · Megtekintések: 105
  • 20230226185540_IMG_8679.JPG
    20230226185540_IMG_8679.JPG
    425.8 KB · Megtekintések: 90
  • 20230226185734_IMG_8683.JPG
    20230226185734_IMG_8683.JPG
    396.3 KB · Megtekintések: 84
  • 20230226185857_IMG_8684.JPG
    20230226185857_IMG_8684.JPG
    286.6 KB · Megtekintések: 111
Nagyon komoly az az MC zuhatag a kövek között. Ütősebb, mint a szokásos homokos/kavicsos folyam.👍🏻
Igen nekem is tetszik, de pont ma próbálgattam, mi lenne, ha... 🤔 😎egy nagyon vékony kis homok folyam mégis jönne lefelé, úgy hogy az MC is maradna... Na, ha majd oda jutunk megszakértjük. 🌿
 
A héten nem vagyok otthon, így most képet nem tudok sajna csatolni. 😊... De hamarosan pótolom. Mostanra már szépen kezdi magát összeszedni. ☝️😉 Néhány kisebb nehézség azért persze volt. Az első haltelepítés nem sikerült sajnos. Napok alatt az összes kb. 35 Hengeli Rasbóra elpusztult. 😢 A miértjére nem jöttem sajnos rá azóta sem... Ilyen még nem történt nálam. Igyekeztem a tetemeket kiszedni de a dús növényzet miatt nem mindig sikerült. Talán ez okozhatott kisebb - nagyobb ammónia csúcsokat, ami miatt meg talán megjelenhetett itt ott az agancs alga, illetve némi ecset a kifolyóval szembeni leáramló oldalon. Helyi kezeléssel és vízcserével, komplett szűrő takarítással aztán, ha lassan is de megszűnt a probléma. Közben jött 40 amanda lazac, akik mostanra jól megerősödtek, gyönyörű vörösek, és mindig éhesek. 😁 Növénypark rendben, a Rotala blood red SG hátul csodaszép, lesz majd hamarosan eladó belőle. Illetve szert tettem egy Spanyol akvaristán keresztül egy tő Eriocaulon "blood vomit" ra is, amit 4 kis hajtásra szedtem, és most őt szeretném amennyire lehet sokszorozni majd az előtérben. 😅
 
Helló mindenki.
Na itt vagyok végre, elnézést de elég rumlis időszakban vagyok... 😬 Azonban inkább az akiról gyorsan pár mondat erejéig. Sajna az egyik lámpám két hete megadta magát... 😢 A gyártónál jeleztem a problémát, készséggel próbáltak segíteni, de sajna oda jutottunk, hogy ahol vettem (Angliában, még a brexit előtt) oda kellene vissza küldeni. Mivel a garancia már lejárt a javítás, a posta oda vissza valamint a szervízköltség kb majdnem annyi lenne mint egy új lámpa, így muszáj volt beruházni... 😢 Nem örűltek annyira itthon neki, de aztán megrendeltem a magyar kereskedőtől, amit aztán csütörtökön már munkába is fogtam. Most újra elegendő a fény. 🙏Két hétig azonban, amíg ment a huza - vona, hogy mi legyen a rossz lámpa sorsa, addig láthatóan nem díjazták a növények a kevesebb fényt. Alaposan megnyurgúltak, amit aztán tegnap egy erős metszéssel stb. igyekeztem rendbe tenni. Így viszont egy jelenlegi fotóra még egy kicsit várnotok kell... Ami viszont biztos, hogy a középső területbe, egy kesze - kusza több ágú "vízfolyást" kell majd eszközölnöm, mert, ahogy próbálgattam iszonyat sokat fog majd dobni, mind a mélységében, mind az összképen. Közben lett egy kisebb adag Rotala Blood Red SG is, amiről többet az eladó növények topikban találtok. 😉
Köszi, és jövő héten vasárnap már reményeim szerint lesz fotó is. 🙏
 
Volt valami előzménye a lámpa tönkremenetelének? Nekem az egyik lámpám indulásnál pár másodpercig kerreg, de aztán beáll a venti csapágya és halkan forog. Próbáltad felcserélni a tápokat?
 
Igen próbáltam felcserélni, de a táp is megadta magát, a lámpával együtt. Sajnos kint sem jöttek ezidáig rá, hogy mi okozhatta. Különben nagyon apró vibrálással kezdte ami egy órán át is tartott, illetve kissé vörösesebb volt a fénye indulásbál a többinél. Még várok a gyártótól ötletet, hogy mi történhetett, hátha... és ha okosabb leszek jelentkezem.
 
Helló mindenki!
Kissé restelem magam a késői poszt miatt, de ennyire időszűkében nem mostanában voltam... 😬 Még soha nem volt olyan kevés időm erre a hobbira, mint ebben az évben... Ma kicsit rendbeszedtem, illetve csináltam sebtében egy fotót is. Középre ma próbálgattam először egy "vízfolyást" kialakítani, hát... 🧐🤨 sajnos nem olyan lett mint vártam, de talán ha kicsit felerősődik a HC akkor talán ütősebb lesz... Előtérrel még mindig nem volt időm foglalkozni, talán hamarosan. Agancs, illetve kevés ecset alga itt - ott még mindig van, de kopik, ha lassan is. Ime egy kép akkor és, ne kíméljetek, ha van észrevétel. 😅 Köszi
 

Attachments

  • PSX_20230520_202329_edit_356072201933684.jpg
    PSX_20230520_202329_edit_356072201933684.jpg
    364.9 KB · Megtekintések: 53
Nagyon szép scape!
Nekem bejön.
Egy dolog zavar, az ösvényen heverő "sziklák". Számomra így magukban nagyon kiugranak a képből. Ezeket kisebbre cserélném, vagy tennék mellé még kisebb kavicsokat is, nekem úgy természetesebbnek hatna.
 
Back
Oldal tetejére