• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényes 12 liter

matyasandras

Tapasztalt kertész
A minap lehetőségem nyílt egy olyan akváriumot megtekinteni, ami a világítást leszámítva minden elektromos eszköztől mentes volt....

Szeretnék én is egy hasonlót!

Eszembe jutott, hogy van nekem egy kisebb méretű, 12 literes akváriumom ami most épp a pincében porosodik.

Segítséget kérnék, hogy hogy kezdjek neki, milyen növények/puhatestűek/garnélák viselnék el a puritán körülményeket?!
 
Igen, pont náluk láttam, már olvasom is a hasonló naplóit!
clear.png

Csak gondoltam, több szem többet lát.
 
Szia András!

Miután ebben a műfajban viszonylag úttörő tevékenységet végzünk (legalább is kis hazánkban), ezért sokfelől nem tudnak segítséget nyújtani.

Összefoglalva pár pontban az eddigi tapasztalatainkat:
- a világítás W/l aránya 1,5-2x-ese is lehet ilyen pici akváriumnál akár 7 órás megvilágítási időben 4 óráról fokozatosan emelve),
- fontos a vastag agyagos talaj amin megtelepedhetnek a lebontó baktériumok, természetesen alatta táptalajjal,
- heti kétszeri 70%-os vízcsere (ozmo vizet is használunk a Kh 9-10 körüli értéken mozog),
- napi micro-macro, Carbo tápozás, mintha CO2-os volna (1ml/20l),
- minden olyan növény mehet bele ami nem igényel CO2 adagolást,
- nem túl magas igényű garnélákkal, csigákkal telepíthető, halat nem javaslunk bele,
- indítás után hamarosan megjelennek apró élőlények amelyek segítenek az algamentesen tartásban (Kagylós rákok, Pajzs csigák), egyéb érdekességek (mint pl:, Édesvízi hydra, Cyklops) és néhány számunkra ismeretlen élőlény ( A "Valami" | Magyar Akvakertész Fórum ).


Ha van még kérdésed szívesen segítünk!

AmegA
 
Ezekre a növényekre gondoltam!

Segítséget kérnék, hogy beleillenek-e a CO2 adagolás hiányába.

Micranthemum Sp. MonteCarlo TC, Echinodorus quadricostatus, Vesicularia ferriei Weeping TC, Eleocharis parvula, Ranunculus inundatus
 
Back
Oldal tetejére