• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Halasgarnélássalátás50es–az első növényesem

K.László

Főkertész
Sziasztok!

Egy éve olvasgatom lassan a fórumot és nézegetem a szebbnél szebb akváriumokat. Nekem a hely szűke, az anyagi keret és a kétlábúakat a lakásban felügyelő nőnemű élőlény (a párom) adta lehetőségek miatt most 50 literre futotta.

100_5744

A jobb oldalon látható kis nevelő háló tegnap került bele, mert apró úszó halacskát találtam vízcsere alkalmával és hírtelen nem volt jobb ötletem.

Az akvárium tehát kb 50 liter 54x27x36 cm. A világítás ledszalag 6000 kelvines, 600 lumenes, 50 cm-es. A szűrő hátsópolcos, kínai motorral elvileg 500 liter/óra teljesítménnyel. Élesztős co2.

A növények és halak latin nevét sajnos még nem tudom. Kérésre azonban szívesen összebogarászom mi van telepítve az akiban.

halakból: törpe páncélos harcsa 3db, szívóharcsa 3db, amanda lazac 2db, galaxy razbóra 6db, kék sávos dánidó 1db plusz 1db valamilyen kishal még nem tudom milyen de a mérete alapján amanda lazac lehet.






Nagyából három hete indítottam újra az akváriumot áthelyezés miatt. Ezidáig túlsok napfényt kapott, ennek köszönhetően van alga bőven, a növényeken és a köveken is- a szívóharcsák nagy örömére.
Elsőre most ennyi. :)
 
Utoljára módosított:
Szép kis akva.

Csak az az aljzat... az nagyon világos nekem. :)

Szia Etele!

Előszöris köszönöm, örülök, hogy tetszik. A kavics témában lehet valami! Most jön a magyarázkodás ... :rolleyes: Szóval egy éve még ez az ajzat fekete volt és egy harminc literes akváriumban volt. Majd az akávrium mérete hirtelen megnőtt és az ajzat máris kevés lett (lehet az ajzat árulta el a páromnak a méretnövekedést :D). Csak ez a kavics volt itthon...
 
üdv a naplózók közt, Gratula a kis ivadékokhoz ( kíváncsi vok hogy kik ők) és grat az akihoz. A kétlábú felügyelőt meg szép lassan törd be, néha vond bele őt is a hobyba kicsit és lesz itt év végére 250L holland meg nano is.
 
Szia Jannus333! Az asszony is szereti már a halakat, legalábbis nézni és enni... A holland az nagyon tetszene ezt is olyasfajtán fogom metszegetni, ültetgetni..., a nanó pedig a szekrényben van már, mármint az üveg és majd nevelőnek fogom hívni, hiszen akkor az már nem is akvárium. Ha majd elég nagyok lesznek az ivadékok, hogy le tudjam fotózni (jelenleg makróval sem megy, mert régi a fotógép)akkor mindenképpen megmutatom őket itt a naplóban. De olyan kicsik, hogy csak Amanda lazac lehet szerintem.
 
Tele rakták a srácok különböző méretű ikrákkal a növényeket. Próbáltam lefotózni, de nem volt túl sikeres. A kép közepén lennének az ikrák.
Untitled

itt egy kicsit jobban látszik:
Untitled

plusz 1:
Untitled by K.László
 
Jó lenne tudni, hogy ki pakolja tele az akvát ikrákkal :). Gondolom a törpe páncélosharcsa is működhetett, sziszen a nagy vízszintesen álló levelek alja is tele van . :D
 
Lehet igazad van. sok fehér kicsi gömb, áttetsző izében (mit tegyek a csigákkal, hogy ne szaporodjanak? – bömbhalat mégsem tehetek a galakxyk és amandák mellé?????? :eek:)... cserébe mindezek mellet vannak kishalak is, amikről már látszik , hogy kishalak, hiszen úszkálnak :happy:
 
Ma minden megtörtént az akváriummal amit akartam vagy éppen nem akartam. Nagytakarítás, szűrőtakarítás, a minimális dzsuva levakarása az üvegről, szűrőcsövek és diffuzor. A növényeket megmetszettem, átültettem, dekort ki és betettem. A vízcserét (heti 2 vödör, 20 liter) követően amikor egy újjabb keverék co2 nek valót kavartam (zselés recept) a diffuzor nem volt hajlandó bubizni, ebben a percben sem bubizik, pedig a második diy difit csináltam meg néhány óra alatt, miután a gyári nem akart beindulni. Hátteret is cseréltem. Itt egy fotó.

 
Ma úgy döntöttem mégsem mehet táptalaj és gyökértáp nélkül tovább az akvárium, a halak és az egy-két rch garnéla piszkától eltekintve. Ígyhát gyártottam némi tavi növényföldből műanyag növény kosárból és némi kavicsból elásható "tápszelncéket". Ezt be is mutattam itt Szerves anyag alapú táptalajok | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
(Még tanulom a fórum használatát ezt máshogy is be lehet illeszteni???) Ide is beillesztem a képeket!




Szóval ilyen csomagból ástam el 4 db-ot az akváriumban az aljzatba, kíváncsi vagyok lesz-e pozitív hatása, vagy a teljes ökoszisztéma bukását idézem elő, ezzel a tettemmel. :vamp:
 
Dúrva változások történtek:ROFLMAO:. A kis 20l nanomból visszamaradt mohát felkötöztem a szőlőtőkére és a vadon máris elfoglalta az új létesítményt.


nagyon jó fej a kis garnéla, hogy azonnal felült a tetejére csemegézni.
Kevertem egy új élesztős zselét is, nálam egy 6 dl-es flakonban 17 napig bírja egy bekevert adag (2dl kb.).
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére