• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hasadás

Illetve azon gondolkodok hétvéhén úgy is megyek még növénybeszerő túrára, hogy a szűrőben még egy rekeszt befogok siporaxnak és akkor úgy nézne ki,hogy perlon + 3 rekesz siporax 1 rekesz krumpliszsák durva szűrőnek.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Tegnap barkács nap volt. Nem is tudtam ide töltsem e fel vagy a diy kókány topicba :D
Szóval a terv egy automata növénytáp adagoló. Az elképzelés az hogy használjuk ami elfekvőbe van itthon. Adott egy literes palack, levegő pumpa illetve egy mechanikus időkapcsoló no meg sok lelkesedés a kézügyesség helyett.
Mivel a mechanikus kapcsoló csak félórás kapcsolást tud ezért folytani kell a rendszert, hogy ne az egész palack tartalmát ürítse.
Beiktattam erre egy tűszelepet, szépen működött is csak aztán tesztelgettem gondolkodtam. A minél több levegő volt a palackban annál lassabban ment fel a nyomás szóval adott idő alatt kevesebb tápot tudott kinyomni magából. Na meg eresztett na meg ez meg az meg túl sok ragasztó pisztoly a kupakot már alig lehet rátekerni aztán kétoldali agyérgörcs aztán inkább (kiba...tam az egészet a kukába) újra gondoltam a koncepciót.
Nem a levegőt kell folytani hanem a folyadékot. Valahogy azt kell elérni hogy a lötyi felmásszon a csövön viszonylag elhanyagolható időn belül és csak aztán álljon át csepegő üzemmódra.
Tézis: a víz sűrűbb mint a levegő.
Tettem egy elszorítót a cső legvégére. A pumpa teljes tüdőből pumpál. a folyadék hamar felmászik mivel a szorításon a levegő könnyen kiszökik de amikor a folyadék ér el oda neki már sokkal nehezebb dolga van és csak szépen csepegősen amolyan náthás nyugdíjas módjára távozik.
Az eredmény ígéretes folyadék szintől függetlenül fél óra alatt 35 ml az eredmény.

d7eedc51410d047725fa8a4f6c972af1.jpg


1d922de5827a65c2719291ad1208935d.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Tegnap barkács nap volt. Nem is tudtam ide töltsem e fel vagy a diy kókány topicba :D
Szóval a terv egy automata növénytáp adagoló. Az elképzelés az hogy használjuk ami elfekvőbe van itthon. Adott egy literes palack, levegő pumpa illetve egy mechanikus időkapcsoló no meg sok lelkesedés a kézügyesség helyett.
Mivel a mechanikus kapcsoló csak félórás kapcsolást tud ezért folytani kell a rendszert, hogy ne az egész palack tartalmát ürítse.
Beiktattam erre egy tűszelepet, szépen működött is csak aztán tesztelgettem gondolkodtam. A minél több levegő volt a palackban annál lassabban ment fel a nyomás szóval adott idő alatt kevesebb tápot tudott kinyomni magából. Na meg eresztett na meg ez meg az meg túl sok ragasztó pisztoly a kupakot már alig lehet rátekerni aztán kétoldali agyérgörcs aztán inkább (kiba...tam az egészet a kukába) újra gondoltam a koncepciót.
Nem a levegőt kell folytani hanem a folyadékot. Valahogy azt kell elérni hogy a lötyi felmásszon a csövön viszonylag elhanyagolható időn belül és csak aztán álljon át csepegő üzemmódra.
Tézis: a víz sűrűbb mint a levegő.
Tettem egy elszorítót a cső legvégére. A pumpa teljes tüdőből pumpál. a folyadék hamar felmászik mivel a szorításon a levegő könnyen kiszökik de amikor a folyadék ér el oda neki már sokkal nehezebb dolga van és csak szépen csepegősen amolyan náthás nyugdíjas módjára távozik.
Az eredmény ígéretes folyadék szintől függetlenül fél óra alatt 35 ml az eredmény.

d7eedc51410d047725fa8a4f6c972af1.jpg


1d922de5827a65c2719291ad1208935d.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Nekem most érkezik kínai pajtásainktól a perisztaltikus pumpa, és az időzítő hozzá. 1 pumpa így vezérlővel 2,5k postával. A vezérlő az adaglás időtartamát tudja majd állítani, így állítva a mennyiséget. Ha beválik, még kell 2 szett belőle, meg be kell dobozolni (meg csőrendszer, tároló stb [emoji16] ).
Talán utóbbi lesz a legkókányabb része....
 
Egyébként van itthon 3 infúziós szerelékem, az pont erre való, csöpögtetésre [emoji16]
Bár elég hülyén nézne ki az akva 3 infúziós állvánnyal [emoji16]
 
Egyébként van itthon 3 infúziós szerelékem, az pont erre való, csöpögtetésre [emoji16]
Bár elég hülyén nézne ki az akva 3 infúziós állvánnyal [emoji16]
Áh már így is kapok a fejemre ha bármi "indokolatlan " szerelék kilóg vagy nem a szekrényben van :D no meg hogy az intenzív osztályon van e az akvárium vagy mi ez a sok cső [emoji40]

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Nekem most érkezik kínai pajtásainktól a perisztaltikus pumpa, és az időzítő hozzá. 1 pumpa így vezérlővel 2,5k postával. A vezérlő az adaglás időtartamát tudja majd állítani, így állítva a mennyiséget. Ha beválik, még kell 2 szett belőle, meg be kell dobozolni (meg csőrendszer, tároló stb [emoji16] ).
Talán utóbbi lesz a legkókányabb része....
Majd kíváncsi leszek mindenképp oszd meg az eredményeket :)
Egyenlőre én is csak a teszt fázisba vagyok. Aztán ha működik lehet gondolkodni hogy hogy oldom meg a micro macro adagolást. Talán összekeverem egy flakonba ? Vagy egy cső elosztóval 2 palackot hajtok meg ?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Tegnap néhány új és ismerős arc is került az akváriumba.
Hydrocotyle recneikii mini és mattogrosense.
A kis akváriumból pedig végre átköltözhetet Tüskeböki a süncsiga, Levi a sisakcsiga illetve 7 szupertigris garnéla.
Mindenkinek nagyon tetszik az új hely eddig a garnélák csirkemód kapirgáltak és csipegettek mindent természetesen a fotózásra az összes eltűnt.

Lassan az öszkép is kezd (számomra) szép lenni.
A hc gyepesedik, a parvula is kezd magához térni legalábbis már nem azon tűnődöm akárhányszor ránézek mit kell majd a helyére ültetni.
A ludwigia pedig már kimászik az aksiból hamarosan garnéla méretű bozótvágókat kell barkácsolnom hozzá :D

96cfa137ba24a9b9dc41a8fe637ee82f.jpg

a6cefdf7025c61dcf1cfc309028cfee7.jpg

4ffd1b8a1cd704c1e02b539c561a1276.jpg

09df315a0f71164a955cc3c23c795895.jpg

2027523e51b78bedb6dd272806b6f3fc.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Rengeteg a fejlődés, visszanézve a korábbi képeket. A Ludwigia szép színfoltja az akváriumnak.

(Egy fekete háttér jól állna neki.)
 
Utoljára módosított:
Rengeteg a fejlődés, visszanézve a korábbi képeket. A Ludwigia szép színfoltja az akváriumnak.

(Egy fekete háttér jól állna neki.)
16 nap alatt messze nem vártam ilyen fejlődést főleg hogy első akvárium :) szerencsére már csak minimális pontalga van az üvegen és a hártyásodás is megszűnt.
(Az algacsökkenés lehet nem a hozzáértésemnek hanem középeurópa 2. legnagyobb csigabirodalmának köszönhető inkább)
Hátteren én is gondolkodtam már csak azért is hogy a csöveket eltakarja. Ha majd halakért megyek veszek azt is :)
Aztán már csak diy lilypipe akrillból (a csúnnyácska gyári csövek helyett)és úgy érzem kész leszek...kb két napig aztán úgy találok még valamit ami kell :D

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Beköltözött még pár további lakó.
6 ékfoltos razbóra 6 cory pigmaeus(hihetetlenül cukik meg néha identitás zavarosak) és 2 otto.
Továbbá az akvárium kapott egy szép fakete hátteret.
A ludwigia pedig megtizedelésre került mert már tarthatatlan volt a térhódítása.
Az algaevoulúciom jelenlegi csúcsragadozója az agancsalga bízom benne hogy az elődeihez híven ő is készségesen hajlandó lesz megdögleni.
Sajnos a halak túl úszkálósak és az ottón kívül senkiről nem sikeült még értelmes képet csinálnom.
2a42cb0c330228e06629d2a4ffebbaff.jpg

93a514b5afac4be279726ac0c8620885.jpg

a4542501e18173be7de8092bec1747d4.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
1 nap itt tartózkodás után megtörtént amire nem is mertem gondolni... elkezdtek ikrázni a halak 0.0
Instant kapkodás és rögtönzés!!!!
A levelet amire lerakta az ikrákat átraktam egy üvegbe és garnéla inkubálási módszerrel napi vízcserével próbáltam valami sikert elérni. Kb 10 ikrát sikerült megmenteni.
Ma reggelre megtörtént a csoda kb 4 kis uszonyos pindur körömpiszkot láttam úszkálni.
Nem is gondoltam hogy sikerülni fog szóval most megint nem tudom hogyan tovább :D
Sajnos másik használaton kívüli akváriumhoz nincs fűtő így a nagyalváriumba gondolkodok egy barkács szülőszobán. Ahol nyugalomba cseperedhetnek amíg elég nagyok nem lesznek.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Beköltözött még pár további lakó.
6 ékfoltos razbóra 6 cory pigmaeus(hihetetlenül cukik meg néha identitás zavarosak) és 2 otto.
Továbbá az akvárium kapott egy szép fakete hátteret.
A ludwigia pedig megtizedelésre került mert már tarthatatlan volt a térhódítása.
Az algaevoulúciom jelenlegi csúcsragadozója az agancsalga bízom benne hogy az elődeihez híven ő is készségesen hajlandó lesz megdögleni.
Sajnos a halak túl úszkálósak és az ottón kívül senkiről nem sikeült még értelmes képet csinálnom.
2a42cb0c330228e06629d2a4ffebbaff.jpg

93a514b5afac4be279726ac0c8620885.jpg

a4542501e18173be7de8092bec1747d4.jpg


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
A második képen milyen növényen ül az oto?
 
Szerintem Myriophyllum Mattogrossense-en ül egy törpe Cory. :)
Jaja, telefonon otonak látszott, most már látszik hogy nem az.
Illetve az előző képről asszociáltam. :)

Nekem is kéne valami növény amibe adott esetben le tudnak ikrázni, ha úgy adódik.
Néztem jávai mohákat a helyi boltban, nem feltétlenül tetszett abban a formában.
Valami kis erősebb szálúra gondoltam, de ne kelljen beültetni.
Egy másik boltban volt olyan, de az meg drága volt :p
 
Hát hogy ikrázni mennyire fognak, az erősen kérdéses, azért nekik még a tartásuk sem mindig olyan egyszerű.
Nem ültetendő növény, amibe ikráznának, és nem moha? Jó kérdés... Ambúlia elvan ültetés nélkül is, Microsorum is, Bolbitis is, de hogy mennyire ikráznának benne... :unsure:
 
Back
Oldal tetejére