• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes I'm sleeping under the dead tree

Nekem eddig is nagyon tetszett, nagyon erősek benne a színek, a formák ezek egyből megnyerik a szemlélődőt. A növények megjelenése után megelevenedett a táj. A kép értelmezésekor a természetes arányokat vizsgálva egyből feltűnik, hogy a hegyeknél miért magasabb egy fa, főleg ha egy vonalban van vele, ebből a szemszögből nézve a mostani verzióban is van furcsaság: miért magasabb egy fenyves az előtte levő hegységnél? Egyébként a hátra beültetett növények nagyon szépen kontúrozzák és ezáltal kiemelik a sziklákat, tovább színezve a képet. Az arányok miatt, mindig is úgy tekintettem erre a berendezésre, mint egy elvont kép vagy mint egy űrbéli táj, ezt megerősíti a háttér is a csillagokkal és a mágneses köddel. Versenyeken általában az egyik szempont a természetesség, amibe beletartozik a természetes arányok betartása is ... talán, lehet, hogy rá kellene erősítened v.milyen elemmel még erre a nem Földi eredetre. Addig pedig kicsit Picasso-s, és nekem tetszik.:)

Köszönöm a tartalmas véleményt.
Igazából amikor elkezdek építkezni (adott esetben is) mindig arra törekszem, hogy minél arányosabb legyen, majd az első hardscape próba után elfog egy ihlet, hogy na ide ezt kell tenni oda az - megszólal a "művészi én" - majd elkezdem úgy formálni, hogy legyenek benne olyan elemek amik a szárazföldön nem, vagy csak ritkán fordulhatnak elő, (hisz víz alatt vagyunk), valamint ilyenkor próbálgatok ezt azt, mint pl a kis fák is, amik lehet kikerülnek, de lehet benne hagyom. Mivel kezdő vagyok gyakorolgatok, hogy egyes elemeket később áttudjak ültetni más akváriumokba is. A háttérben a növények direkt a kiemelésre szolgálnak, szintén teszt alapú de idővel majd ez is alakul. Kicsivel több, mint egy hetes az akvárium van még ideje fejlődni :)
 
Nagyon tetszik, arányos, gyönyörű akvárium! :)
Nem tudom, fehér háttérrel milyen lenne, de nekem ezzel a feketével is bejön, és ha még zöldebb lesz, akkor még jobban fog illeni hozzá szerintem.
 
Back
Oldal tetejére