• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Kis kocka naplója

Látom felfedezted a Wikipédiát. Én sem vagyok biológus, kémikus...🤣 A tudás itt(is) van a fórumon, ami nincs itt, azt előbb utóbb valaki mindig bekanalazza a világháló útvesztőiből. Ha van a kezedben egy tapiteló nettel, akkor nemcsak a közösségi média szemete boríthat el... 😉
Nem most fedeztem fel, csak nem tudtam sehogy rákeresni amíg a nevét meg nem tudtam. Közösségi média nincs a telón (ezen a fórumon kivül) épp a szennyáradat miatt. csesztetnek is érte rendesen.
 
A nitrát többletet valószínűleg a csapvíz okozza. Tartalmazhat nitrátot, (50ppm az eü határ érték) keletkezik is az üvegben a lebontási folyamatok közben, illetve a kemény vízben másképp esznek a gazok. Ha ez az arány tartós lesz a nitrát foszfát esetében, akkor az NPK-t bontva kellene adagolni, csökkentett nitrát mennyiségel, hogy a 10-15:1 arányt megkapjuk. Az a legideálisabb.
Ezt ehet nem ide akartad..
 
Lassan 2 hónapos a kockám. Azóta elmerültem a fórumban, néha kicsit már soknak is érzem, annyi a bejövő információ :)
Utólag természetesen sok dolgon változtatnék,de mindent figyelembe véve nincs nagy gondom (kopp-kopp).20230215_204506.jpg20230215_204633.jpg kicsit káoszos...de már gyúrok a következő próbálkozásra, ezen pedig még lehet akár változtatni is. (amatőr, telós kép)
 
Ebbe a talajba nagyon nehéz bármit is beültetni, ezért annyira hullámos szegény. A jávait lehet jobban megpróbálom rávezetni az ágakra. A micro sajna nem volt a legszebb már akkor sem amikor megkaptam, barna foltos,levél végek barnásan száradnak, makulátlan levél n nagyon volt eleve, de egyébként fejlődik. van valami tippetek?
 
@BlackMage köszi a garnélákat, megvannak, bár kicsit félenkek. A kapaszkodókért is hálas vagyok, ekkora akváriumba jól jönnek az ilyen 1-1csipetnyi növények. Eddig azt mondták fedeles akvariumba nem fogják bírni az úszó növények. Én eddig nem látok problémát náluk.
 
Meg tudná valaki mik ezek a fehér férgek akik ráadásul egyre többem vannak? Veszélyesek lehetnek? A talajszemcsék közül jönnek elő,ha marad kint garnéla kaja, rárabolnak.
 
Meg tudná valaki mik ezek a fehér férgek akik ráadásul egyre többem vannak? Veszélyesek lehetnek? A talajszemcsék közül jönnek elő,ha marad kint garnéla kaja, rárabolnak.
Nem veszélyes a garnikra. Sajnos látványban zavaró. Ha túlszaporodnak, akkor látványosan összeomlik a populáció és eltűnnek. Megvárod, hogy sokan legyenek, addig eteted a garnikat rendesen, majd utána tartasz 1-2 hét koplaltatást. Ekkor fog összeomlani a kukac csapat. A garnélák simán ellesznek 1-2 hétig tápolás nélkül. Halak szeretik. 🙂
 
Nem veszélyes a garnikra. Sajnos látványban zavaró. Ha túlszaporodnak, akkor látványosan összeomlik a populáció és eltűnnek. Megvárod, hogy sokan legyenek, addig eteted a garnikat rendesen, majd utána tartasz 1-2 hét koplaltatást. Ekkor fog összeomlani a kukac csapat. A garnélák simán ellesznek 1-2 hétig tápolás nélkül. Halak szeretik. 🙂
Szaporítani hogyan lehet őket?
Mondjuk haleleségnek. 🤔
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére