• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

Levi85 said:
Elhelyeztem a blogban egy szerkezeti ábrát. Amúgy fel van tüntetve a szűrőházról készült képeken is az IN-OUT, a CO2-t meg csak egyhelyen lehet bejuttatni. :)
Márkáját sajnos nem tudom megmondani, mert az első dolgom a matrica letépése volt, de azt hiszem csak valami ilyesmi volt rajta hogy élelmiszeripari szűrőház. Ezt én egy kis maszek boltban vettem ami szivattyúkkal, hidroforokkal, tömlőkkel, csapágyakkal foglalkozik, szóval szerintem minden ilyen vizes témájú boltban kapható. Ha jól néztem ez a szűrőház nagyon hasonlatos az RO készülékekben használtakhoz, csak talán ott más a csatlakozás.

Szuper nekem csak az nem volt tiszta, hogy miért lenne lefelé áramlás, nem tudtam, hogy kifelé a víz lentről indul. ennyi kellett :) Köszi! :)
 
Feccc said:
Levi85 said:
Most reggel kicsit feltekertem a CO2-t úgyis vizcsere volt, igy kipróbáltam egy nagyobb dózist. 7-8 bubi/sec-nél már lejutnak apró bubik a szivócsőhöz, de az esőztetőn már nem láttam őket távozni szóval útközben elvileg feloldódnak, viszont annak aki már ennyi Co2-t tol bele, lehet hogy érdemes valamilyen töltetet is elhelyezni, vagy erősebb pumpával hajtani.
Vannak ezekhez a szűrőházakhoz szűrő betétek is ugye, 600ft ért 1mikronos...azok nem lennének jók a beoldás növeléséhez??http://www.olcsoviztisztito.hu/szurobetetek/szurobetetek.htm Bár lehet ezek már nagyon visszafognák a szűrő teljesítményét.

Szerintem az már jelentősen csökkentené a szűrő teljesitményét, de egy próbát megér ha valaki ilyenbe kezd mert mielőtt a pvc-t beragasztja középre ki lehet próbálni a gyári betéttel is. Én eredetileg egy külön Eheim Compact szivattyúval terveztem az üzemeltetését, de végülis nem csökkentett annyit a külső szűrő teljesitményén amiért érdemes lett volna beállitani meg egy szivattyút meg az aksiban elhelyezni újabb ki- és befolyó ágakat. De ha valaki mondjuk meghajtja egy Compact 2000-res szivattyúval, akkor simán működhet szerintem a gyári 1 mikronos szűrőbetéttel.
 
Levi85 said:
De ha valaki mondjuk meghajtja egy Compact 2000-res szivattyúval, akkor simán működhet szerintem a gyári 1 mikronos szűrőbetéttel.

Evvel az lehet a baj, hogy a szűrőben a perlonon átmenő kis szemcséjű mulm az 1 mikronos szűrőbetéten köt ki, eldugítva azt...
 
Egy kis update, a reaktor pár napi használata után.
4-5 bubi/sec-es CO2 adagolásnál bizony már kijutnak a buborékok. Ezért úgy döntöttem az AM1000-res mintájára én is megtöltöm valamiféle anyaggal ami ezt megakadályozza, és mivel Eheim Mech PRO-ból sok van itthon erre esett a választás. Mostmár a bubik a helyükön vannak, de fontosnak éreztem hogy ezt is jelezzem nehogy valaki meglepődjön ha ő is elkésziti.
Még annyit tennék hozzá hogy lemértem töltettel is a szűrő teljesitményét:

5 literes kanna megtöltése -> 28,0 mp
ebből következik, hogy:
1 perc alatt az átfolyás -> 10,7 liter
tehát a szűrő: 642,8 l/h -n működik...
ami 11% teljesitménycsökkenést jelent a reaktor nélküli állapothoz képest.

A növények bubizása drasztikusan megváltozott a MechPRO behelyezése után:
http://akvarista.hu/?oldal=129&id=1322&uid=11730
 
Levi85 said:
Egy kis update, a reaktor pár napi használata után.
4-5 bubi/sec-es CO2 adagolásnál bizony már kijutnak a buborékok. Ezért úgy döntöttem az AM1000-res mintájára én is megtöltöm valamiféle anyaggal ami ezt megakadályozza, és mivel Eheim Mech PRO-ból sok van itthon erre esett a választás. Mostmár a bubik a helyükön vannak, de fontosnak éreztem hogy ezt is jelezzem nehogy valaki meglepődjön ha ő is elkésziti.
Még annyit tennék hozzá hogy lemértem töltettel is a szűrő teljesitményét:

5 literes kanna megtöltése -> 28,0 mp
ebből következik, hogy:
1 perc alatt az átfolyás -> 10,7 liter
tehát a szűrő: 642,8 l/h -n működik...
ami 11% teljesitménycsökkenést jelent a reaktor nélküli állapothoz képest.

A növények bubizása drasztikusan megváltozott a MechPRO behelyezése után:
http://akvarista.hu/?oldal=129&id=1322&uid=11730
Az igen :thumbup: Hát sztem az a 11% megéri...azt hiszem itt az ideje,hogy lecseréljem Dazs barátom.... :D Köszi szépen!!!!!
 
Levi85 said:
Egy kis update, a reaktor pár napi használata után.
4-5 bubi/sec-es CO2 adagolásnál bizony már kijutnak a buborékok. Ezért úgy döntöttem az AM1000-res mintájára én is megtöltöm valamiféle anyaggal ami ezt megakadályozza, és mivel Eheim Mech PRO-ból sok van itthon erre esett a választás. Mostmár a bubik a helyükön vannak, de fontosnak éreztem hogy ezt is jelezzem nehogy valaki meglepődjön ha ő is elkésziti.
Még annyit tennék hozzá hogy lemértem töltettel is a szűrő teljesitményét:

5 literes kanna megtöltése -> 28,0 mp
ebből következik, hogy:
1 perc alatt az átfolyás -> 10,7 liter
tehát a szűrő: 642,8 l/h -n működik...
ami 11% teljesitménycsökkenést jelent a reaktor nélküli állapothoz képest.

A növények bubizása drasztikusan megváltozott a MechPRO behelyezése után:
http://akvarista.hu/?oldal=129&id=1322&uid=11730

Esetleg egy képet lehetne kérni a MECH PROs kinézeti állapotról ???

Köszi
 
scooby said:
Levi85 said:
Egy kis update, a reaktor pár napi használata után.
4-5 bubi/sec-es CO2 adagolásnál bizony már kijutnak a buborékok. Ezért úgy döntöttem az AM1000-res mintájára én is megtöltöm valamiféle anyaggal ami ezt megakadályozza, és mivel Eheim Mech PRO-ból sok van itthon erre esett a választás. Mostmár a bubik a helyükön vannak, de fontosnak éreztem hogy ezt is jelezzem nehogy valaki meglepődjön ha ő is elkésziti.
Még annyit tennék hozzá hogy lemértem töltettel is a szűrő teljesitményét:

5 literes kanna megtöltése -> 28,0 mp
ebből következik, hogy:
1 perc alatt az átfolyás -> 10,7 liter
tehát a szűrő: 642,8 l/h -n működik...
ami 11% teljesitménycsökkenést jelent a reaktor nélküli állapothoz képest.

A növények bubizása drasztikusan megváltozott a MechPRO behelyezése után:
http://akvarista.hu/?oldal=129&id=1322&uid=11730

Esetleg egy képet lehetne kérni a MECH PROs kinézeti állapotról ???

Köszi

A linkelt blogban van kép a MechPRO-s állapotról is:
http://akvarista.hu/?oldal=42&uid=11730 ... ow&id=2118
 
Helo Levi85,

Szerinted ez a DIY reaktor működhet egy eheim 2075 -sel is?
(az akimat ez az eheim és egy tetratec ex 700 hajtja úgyhogy a flow nem csökkenne drasztikusan szerintem)
A költségeket nézve lehet megpróbálom én is.
Lehet nekem is jobb lenne a CO2 szint az akiban ha ezt használnám difi helyett.


Üdv,

Gábor
 
Ha megengeded, hogy beleszóljak egy kicsit, a reaktor nem 100% garancia arra, hogy sosem lesz CO2 problémád. A különböző beoldási módszerekkel a beoldás hatékonyságán tudsz javítani. De a CO2 eloszlást minden akváriumban ki kell kisérletezni hogy a legjobb. Ez nagyban telepítés, növény és technika függő.

Lehet reaktorral oldod be a gázt, mégsem jut elég CO2 direktbe mondjuk a gyepedre, ami meg igényelné. Nem ez volt a kérdésed, de érdemes ezzel is foglalkozni, ha megvan milyen módszerrel oldod be a CO2-t.

És itt lehet kicsit visszakanyarodnék arra, hogy időnként miért nem működik a diffúzoros beoldás. Sajnos az eloszlás kitapasztalása kicsit hosszabb folyamat.

Ha 2 szűrőd van az egyiket be lehet áldozni flow veszteséggel reaktoros munkához. ;)
 
viktorlantos said:
Ha megengeded, hogy beleszóljak egy kicsit, a reaktor nem 100% garancia arra, hogy sosem lesz CO2 problémád. A különböző beoldási módszerekkel a beoldás hatékonyságán tudsz javítani. De a CO2 eloszlást minden akváriumban ki kell kisérletezni hogy a legjobb. Ez nagyban telepítés, növény és technika függő.

Lehet reaktorral oldod be a gázt, mégsem jut elég CO2 direktbe mondjuk a gyepedre, ami meg igényelné. Nem ez volt a kérdésed, de érdemes ezzel is foglalkozni, ha megvan milyen módszerrel oldod be a CO2-t.

És itt lehet kicsit visszakanyarodnék arra, hogy időnként miért nem működik a diffúzoros beoldás. Sajnos az eloszlás kitapasztalása kicsit hosszabb folyamat.

Ha 2 szűrőd van az egyiket be lehet áldozni flow veszteséggel reaktoros munkához. ;)

Igazad van.
Köszönöm az észrevételt.
De azért lehet, hogy kipróbálom Levi85 reaktorát.
Pár cucc van is itthon hozzá.
Meglátjuk mi lesz az eredménye.
 
Gabika said:
Helo Levi85,

Szerinted ez a DIY reaktor működhet egy eheim 2075 -sel is?
(az akimat ez az eheim és egy tetratec ex 700 hajtja úgyhogy a flow nem csökkenne drasztikusan szerintem)
A költségeket nézve lehet megpróbálom én is.
Lehet nekem is jobb lenne a CO2 szint az akiban ha ezt használnám difi helyett.


Üdv,

Gábor

Nekem a 2073-assal működik szóval gondolom 2075-tel is működni fog. :)
Viszont ahogy Viktor mondta, fontos a jó CO2 eloszlás, de nekem is most csak az egyik oldalon jön be. Mindenhol elég erősen bubiznak a növények, de tervbe van véve hogy készitek neki saját ki- és befolyó részt, igy egy teljesen külön rendszer lesz a CO2, és akkor biztosra be lehet állitani az eloszlását.
 
Mindenképpen beszámolok róla, hogy hogyan sikerült.
Az eloszláson én is gondolkodtam.
Mivel nekem a két szűrő esőztetője egymással szemben van így lehet hogy csökken a flow hiába irányítottam az egyiket felfelé a másikat lefelé.
Mivel "kioltják" egymást szerintem nem teljesen.
Lehet megpróbálom, hogy mindkét esőztető egy oldalon legyen vagy a hátsó oldalon végig.
Majd meglátom de előbb megépítem a reaktort és meglátom hogy nálam hogyan szuperál.


Üdv,
Gábor
 
Én is nekilátok nemsoká ennek a szűrőházas megoldásnak. Közben azon gondolkoztam, hogy valahogy éjszaka meg oxigént kellene juttatni a tartályba. Mennyire működőképes egy y elágazás aminek az egyik végén a légpumpa másik végén a CO2 mágnesszelepestől mindenestől?! Szóval a légpumpa lezár annyira, hogy azon keresztül nem távozik CO2 vagy mondjuk egy visszacsapó szelep arra az ágra megoldaná ezt a problémát?
 
Megcsináltam a Levi féle reaktort,de nem igazán tökéletes a beoldás.
A szűrőházat megtömtem hálóval,ennek ellenére olyan az akvárium mintha bubifelhőben úszna.
Lehet,hogy túl erős lenne szivattyú,eheim compact 5000.
Tippek?
Esetleg cseréljem ki másra a töltetet?

:idea: :idea:
 
Gabika said:
Levi85, Hogy szuperál a reaktor?
Sűrűn kell takarítani?

Üdv,

gábor

Nálam jól szuperál, Akvaristán már többen megépitették, bár csak egyikőjük irta le a tapasztalatait (http://akvarista.hu/?oldal=42&uid=21085&cmd=show&id=2200), de akikkel privátot váltottam mind jó tapasztalatokról számoltak be. Nálam 1000l/h-s szivattyúval megy, de majd elképzelhető a csere egy Eheim Compact 2000+ -ra, bár nem a teljesmitmény az oka, csak hogy a szivattyú is kikerüljön az aksiból, mert bár eleinte azt hittem nem fog zavarni, de mostmár kicsit nem odaillőnek látom azt a "téglát".
Teljesitmény csökkenés miatt még nem kellett takaritani, most hónap elején szétszedtem kiváncsiságból igy közel 3 hónap használat után, de semmi komolyabb dugulás vagy kosz nem volt benne, bár ez lehet hogy betudható annak is hogy a felszin közelében van a szivattyú, ahol azért nem jut bele annyi szmötyi mint az aljzat környékén az áramlattól.

Szóval eddig összességében megérte az árát, bár többen irták hogy nem minden alkatrészt lehet beszerezni hozzá, többeknek postáztam már Push-in pneumatika csatlakozót mert nem találtak sehol (legalább ebben erősek vagyunk falun! :) ), de amúgy beváltotta a hozzá fűzött elvárásokat.
Szerintem nálad atlantisz kicsit brutális az az 5000l/h-s teljesitmény egy ekkora térfogatú házhoz, de esetleg megpróbálhatod vastagabb csövezéssel, lehet kapni ilyen szűrőházat még nagyobb átmérőjű pl. 1"-os becsatlakozással, amibe nyomó oldalon mondjuk be tudod kötni 1:1-ben a szivattyút, a kimenő ágat pedig szétválaszthatod egy Y elosztóval 2db 16/22mm-es csőre és akkor talán nem lesz akkora a nyomás.
Bár lehet olcsóbban kijössz ha nézel használtba (vagy újba) egy 1000-2000 l/h-s szivattyút. :)
 
Levi85 said:
Szerintem nálad atlantisz kicsit brutális az az 5000l/h-s teljesitmény egy ekkora térfogatú házhoz, de esetleg megpróbálhatod vastagabb csövezéssel, lehet kapni ilyen szűrőházat még nagyobb átmérőjű pl. 1"-os becsatlakozással, amibe nyomó oldalon mondjuk be tudod kötni 1:1-ben a szivattyút, a kimenő ágat pedig szétválaszthatod egy Y elosztóval 2db 16/22mm-es csőre és akkor talán nem lesz akkora a nyomás.
Bár lehet olcsóbban kijössz ha nézel használtba (vagy újba) egy 1000-2000 l/h-s szivattyút. :)

Szia Levi85.
Nálam a reaktor 1"-os menetekkel van.
Annyi a különbség,hogy a szivattyú nem a nyomó oldalon van hanem a reaktor után.
A felépítése a rendszernek úgy néz ki,hogy jön a víz gravitációban a szűrőhöz onnan tovább megy a következő szűrőhöz,és a második szűrő kilépő oldalára van szerelve a reaktor,ezek végig 1"csövekkel-csapokkal,a reaktor kilépő csonkja után van a szivattyú ami fél erővel működik.KB 2500-3000l/h-val.
 
Hát, így látatlanba jó kérdés, próbálj ki esetleg valami más töltetet. Nálam a MechPRO-val nem jön ki semmi 1000l/h-s szivattyúval, MechPRO-t meg tudsz csinálni akár kisebb átmérőjű gégecsőből is olcsón.
 
Csinálj bypasst, akkor tudod szabályozni a szivattyú fojtása nélkül és a rendszer többi részét sem kell átalakítani.
 
Back
Oldal tetejére