• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Matterhorn - 60x30x30 (54 liter)

A rotala ilyen, nálam is fut a talajon, ha hónapokig nem nyúlok hozzá és abból hoz új szárakat.
Ez a pilács ledes, de pontszerű fénye van? Elég menő, milyen árkategória ez?
Az AI (aquaillumination) oldalán megtalálod. Led és kb 60x60cm amit lefed. Nagyon dícsérik ezt a lámpát több szomszédos országban is! 2019 év végén kihoztak egy újabb verziót. Annak az ára még nem igazán ismert, de amit most Zoli tesztel az kb. 250 Eur és ehhez jön még a függesztő készlet, ami tálán 30 eur lámpánként.
 
Utoljára módosított:
A rotala ilyen, nálam is fut a talajon, ha hónapokig nem nyúlok hozzá és abból hoz új szárakat.
Ez a pilács ledes, de pontszerű fénye van? Elég menő, milyen árkategória ez?
Igen, egy 5 centi átmérőjű körben helyezkedik el pár Cree led lencsével együtt, azért érzed pontszerűnek. Most van pont modell váltás. Ez még a régi. Az új állítólag egy hét múlva lesz elérhető. Minimálisan növekedik a fényerő és kap plusz egy ledet a holdfény szimulálására. Amúgy mindegyik modell dimmelhető, csatornánként állítható 1 százalékos lépésekben. A legtöbb led hideg fehér, utána meleg fehér - ebből nem értem miért raktak bele olyan sokat, mert szörnyen sárgás fénye van. Aztán vörös, zöld és kék. Bármelyik csatorna bármely időpillanatban különböző értékeket vehet fel, feltéve ha valakinek van kedve órákon keresztül állítgatni. Minden csatorna lehet egyszerre 100%-on, illetve ha valamelyiket visszább vesszük - én például a meleg fehéret csak 15%-on használtam - akkor a többi csatornát 125%-ra lehet felemelni. Tud még vihart szimulálni - tegnap este kajakra bevettem, hogy villámlik, de kinézve az ablakon láttam, csillagos az ég.
Aztán tud felhős időt szimulálni, ez állítólag a tengeris akváriumoknál a korallok számára nagyon hasznos. A teljesítménye 55 watt. Az ára 85 ropi körül lesz. Az én akváriumom fölé 1 elég, a 90P fölé viszont 2 db kellene.
 
A teszt után azonnal rendeltem 3 db AI Prime HD Freshwater lámpát.
Ami ezután következett az a régi Merkurbeli időkre emlékeztet. Konkrétan édesapám rendelt anno egy Skoda 105S gépkocsit, aztán várt vagy 7 évet mire átvehette a csepeli telepen. Na én most fél évet vártam a 3 lámpára. Köszi COVID-19🖕
Egyébként az elmúlt fél évben nem laktunk otthon, így annyira nem volt érdekes. De tudjátok hogy van ez, ha az ember meghozza a döntést, akkor szeretné minél hamarabb a kezében tudni az új cuccot.

Az akvárium természetesen nem került újraindításra. Ami érdekes, hogy az algásodás teljesen visszavonulót fújt. Ennek valószínűleg az elengedett Rotala az oka, illetve a 0 tápozás. A Rotala időközben teljesen elfoglalta az előteret. Volt olyan is, hogy csaknem a vízfelszínig ért az előtérben. Időnként csattogtattam egy kicsit az ollóval, de már tényleg nincsenek hosszútávú terveim. Az új berendezés alkotóelemei már meg is vannak;)

dzsungel.jpg

Itt pedig a régi Chihiros RGB, majd az AI lámpával egy-egy fotó a múlt hétről.
Chihi.jpg
AI.jpg
 
Back
Oldal tetejére