• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Matterhorn - 60x30x30 (54 liter)

Szia Zoli!

Az új lakók egy számomra eddig ismeretlen rasbora faj, a Brevibora dorsiocellata lett. Nagyon megtetszett ahogy együtt úsztak ezek a kis méretű halacskák, így rögtön 30-at hoztam belőlük.
Kár a szép ződ gyepért! Reméljük helyre jön!
A halacskák jól néznek ki és a rajban úszás is jól megy nekik!
Biztos hogy Brevibora dorsiocellata és nem Brevibora dorsiocellata macrophthalma mert 3cm a kifejletkori különbség (6-3)?

AmegA
 
Biztos hogy Brevibora dorsiocellata és nem Brevibora dorsiocellata macrophthalma mert 3cm a kifejletkori különbség (6-3)?
Az utóbbi névvel még nem találkoztam. Kb. akkorák mint a Borarasok és az eladók szerint már nem sokat fognak nőni.
Kár a szép ződ gyepért! Reméljük helyre jön!
Biztos vagyok benne.
 
Kb. akkorák mint a Borarasok és az eladók szerint már nem sokat fognak nőni.
De, fognak, sokat. Mármint a borarasokhoz képest. Olyan 3-3,5 centi körülire simán megnőnek, galaxynál is nagyobbra. De ettől függetlenül nagyon szuper halak, imádtam őket. Jó látni, hogy ebben a kis akváriumban is együtt mozognak, nálam a 90 centisben káprázatos látvány volt ahogy hosszan úsztak oda-vissza rendületlenül. Tényleg, ahogy elérték az oldalfalat, hátra arc és ezt így a végtelenségig. Sajnálom a kiugrálásaidat, én is pontosan így jártam velük és sajnos akkoriban utána nem tudtam őket pótolni. Rendeltem a boltban, hoztak is, csak hát a nagyobb fajtát, amit Attila is említett. Azok már a boltban voltak 3-4 centisek, nem is hoztam el őket. Én sem tudtam, hogy van ilyen hogy macrophthalma, pedig anno próbáltam róluk informálódni. De akkor hát ilyenem volt illetve neked is ilyened van, jó tudni.
Nálam ilyenek voltak.
 
@Jopet
És mennyi ideig ugráltak?
Nálam még mindig le van eresztve a víz és azóta nem volt újabb öngyilkos.
 
@Jopet
És mennyi ideig ugráltak?
Nálam még mindig le van eresztve a víz és azóta nem volt újabb öngyilkos.
Ahogy nálad is, az első napokban tömegesen. Utána meg egyesével, elszórtan. Ha jól emlékszem, kb. 30 darabbal indítottam, egy hét múlva már 20 se volt. Aztán szép lassan elfogytak, 4-5 egyedszámra , és egy sem a vízben pusztult el (közben kaptak egy csapat gyémánt neont maguk mellé). Nagyon ijedősek voltak, hirtelen mozdulatra vagy fényváltozásra egyből szökkentek. A hirtelen mozdulatokra nehéz odafigyelni, de egy TC420 vagy hasonló képességű dimmert mindenképpen javasolnék a Chihirosodhoz - a fokozatos fényelvétel miatt. Ha netán a TC420 mellett döntenél és nem akarod kivárni a szállítási időt (és mástól sem tudsz szerezni), talán tudok adni egyet míg ideér a rendelésed..
 
Utoljára módosított:
Ahogy nálad is, az első napokban tömegesen. Utána meg egyesével, elszórtan. Ha jól emlékszem, kb. 30 darabbal indítottam, egy hét múlva már 20 se volt. Aztán szép lassan elfogytak, 4-5 egyedszámra , és egy sem a vízben pusztult el (közben kaptak egy csapat gyémánt neont maguk mellé). Nagyon ijedősek voltak, hirtelen mozdulatra vagy fényváltozásra egyből szökkentek. A hirtelen mozdulatokra nehéz odafigyelni, de egy TC420 vagy hasonló képességű dimmert mindenképpen javasolnék a Chihirosodhoz - a fokozatos fényelvétel miatt. Ha netán a TC420 mellett döntenél és nem akarod kivárni a szállítási időt (és mástól sem tudsz szerezni), talán tudok adni egyet míg ideér a rendelésed..
Köszönöm az infókat!
Jelenleg egy Commander1 vezérli a világítást. Sajnos elég darabosan oldja meg a dimmelést auto üzemmódban, pedig ha átrakom manualba és kézzel állítgatom, akkor szép fokozatmentes. Ez mondjuk simán lehet stressz faktor.
Az akvárium még mindig az előszobában - láttad milyen közel megyünk el mellette. Ráadásul naponta kb. 500x.
Szerencsére a gyerekek nem piszkálják az akváriumokat.
Ennyire leengedett vízzel nem igazán tetszik az akvárium, ráadásul gondolom az áramlásnak sem tesz jót.
Ha jól gondolom tehetek bármit, idővel el fog kopni az állomány nálam is.
Ennek tudatában egyenlőre nem tudom akarok-e ebbe az akváriuma további lóvét lapátolni. Most pont amúgy is egy kisebb vagyonért rendeltem a másikhoz valamit;)
Minden esetre köszönöm a segítséget és a felajánlást is!
 
Rákattintottam a fenti linkemre és beleolvasgattam a naplómba. Találkoztam magamtól azzal az információval, hogy a nagy akváriumba való betelepítés előtt egy másikban voltak a halak, amiben sűrű növényzet volt és ott egyáltalán nem volt kiugrálás. Tehát ez is egy opció még, 20 centisre növeszteni a parvulát :)
És azzal is szembesültem, mekkora cool arc vagyok, a mestereim tanításait (lámpa dimmelés) osztogatom itten mint saját bölcsességeket: Kiugrás ellen... :D
Remélem, nálad megnyugszanak ezek a szépségek és nem az én sajnálatos példám az etalon.
 
Köszönöm az infókat!
Jelenleg egy Commander1 vezérli a világítást. Sajnos elég darabosan oldja meg a dimmelést auto üzemmódban, pedig ha átrakom manualba és kézzel állítgatom, akkor szép fokozatmentes.
A Chihiros WRGB-t dimmelő Commander 4 is szaggat, sajnos. Most jött egy frissítés, hátha ezzel jobb lesz.
 
Utoljára módosított:
Bakker most nézem, hogy több, mint egy éve nem írtam ebbe a naplóba, pedig történt több minden is az elmúlt egy évben.

Tavasszal egész jó bőrben volt az akvárium, de sajnos nem érte el a versenyfotó minőséget, ezért nem is nagyon készült fotó róla. Aztán a nyáron szokás szerint nem laktunk itthon, ezért nagyon el lett hanyagolva. Ősz elején már a bontáson gondolkodtam, de aztán pár nagyobb karbantartással elodáztam a dolgot. A nagy akvárium bontása miatt bekerült egy csomó hal, süncsiga és amanó meg egy fonal algázó. Na ők egy hét alatt iszonyat rendet raktak. A nagy akvárium újra indítása után a halak kikerültek, de az amanó és süni csapat maradt. Mostanra már ők sem elegek, így az újra indítást már tudom sokáig húzni. Tavaly decemberben volt itt 2 hétre egy Chihiros Vidid RGB2 lámpa, az ezt az akváriumot pirította.
Akkor így nézett ki:DSC02342.JPG

Aztán nagyon eleresztettem az akváriumot. Mostanra egy merő alga lett az egész.
Tegnap és ma este 1,5-1,5 óra alatt egy kicsit rendbe vágtam, de még így is gyalázatosan néz ki. Tápozás idén még nem is volt, de valószínű nem is lesz. Itt a bontás ideje. Bontás előtt viszont még tesztelek rajta egy szép pilácsot. Az Aquailluminaton gyártó inkább a tengeris vonalon ismert, de van egy növényes modellje is a Prime, amire már régóta kíváncsi vagyok.

Most így néz ki az akvárium a vendég lámpával:
DSC02433.JPG
 
Nos, teljesen más érzetet ad ennek a lámpának a fénye.
A HRA nálad vízszintesen fut?:unsure: Na, ilyent sem láttam még sűrűn.
 
Nos, teljesen más érzetet ad ennek a lámpának a fénye.
Igen, a Chihi Vivid RGB2 nekem egy kicsit sok volt. Túlságosan intenzívek voltak a színek alatta. Már nem volt természetes a látvány.
A HRA nálad vízszintesen fut?:unsure: Na, ilyent sem láttam még sűrűn.
Ez HRA vagy Indica én sem tudom, mert össze lett keverve. De ezt már többször eljátszotta a nagy akváriumban is előzőleg, csak ott mindig feltéptem, itt viszont hagytam, hadd menjen.
 
Nos, teljesen más érzetet ad ennek a lámpának a fénye.
A HRA nálad vízszintesen fut?:unsure: Na, ilyent sem láttam még sűrűn.
Bakker most nézem, hogy több, mint egy éve nem írtam ebbe a naplóba, pedig történt több minden is az elmúlt egy évben.

Tavasszal egész jó bőrben volt az akvárium, de sajnos nem érte el a versenyfotó minőséget, ezért nem is nagyon készült fotó róla. Aztán a nyáron szokás szerint nem laktunk itthon, ezért nagyon el lett hanyagolva. Ősz elején már a bontáson gondolkodtam, de aztán pár nagyobb karbantartással elodáztam a dolgot. A nagy akvárium bontása miatt bekerült egy csomó hal, süncsiga és amanó meg egy fonal algázó. Na ők egy hét alatt iszonyat rendet raktak. A nagy akvárium újra indítása után a halak kikerültek, de az amanó és süni csapat maradt. Mostanra már ők sem elegek, így az újra indítást már tudom sokáig húzni. Tavaly decemberben volt itt 2 hétre egy Chihiros Vidid RGB2 lámpa, az ezt az akváriumot pirította.
Akkor így nézett ki:View attachment 88314

Aztán nagyon eleresztettem az akváriumot. Mostanra egy merő alga lett az egész.
Tegnap és ma este 1,5-1,5 óra alatt egy kicsit rendbe vágtam, de még így is gyalázatosan néz ki. Tápozás idén még nem is volt, de valószínű nem is lesz. Itt a bontás ideje. Bontás előtt viszont még tesztelek rajta egy szép pilácsot. Az Aquailluminaton gyártó inkább a tengeris vonalon ismert, de van egy növényes modellje is a Prime, amire már régóta kíváncsi vagyok.

Most így néz ki az akvárium a vendég lámpával:
View attachment 88316
Nagyon ott van a színvilág. Köszi még egyszer! 😉
 
Még sosem láttam Rotala-t így elfeküdni! Mindig akad valami újdonság. Nem mai darab az akva, érdekes, hogy évek óta üzemel ugyanazzal a scape-el. 60-as hosszúságra elégséges a spin? Nem áll nagyon a víz? én most 45p-60p között vacillálok, és pont gondolkodtam kifolyó tipúsokon. Amúgy nagyon szép iwagumi. 👏
 
60-as hosszúságra elégséges a spin? Nem áll nagyon a víz?
Pont ezért csináltam iwagumit a legelején, hogy ne legyen gond. Nem is volt.
Most viszont a sok növénnyel tényleg lehetne combosabb az áramlás. Viszont annyira elhanyagoltam az akváriumot, hogy így lehetetlen megmondani mi lenne ha lily lenne. Egyébként létezik 10 mm-es átmérőben is lily. Csak azért mert erre a szűrőre az kell (ADA ES-300).
 
A rotala ilyen, nálam is fut a talajon, ha hónapokig nem nyúlok hozzá és abból hoz új szárakat.
Ez a pilács ledes, de pontszerű fénye van? Elég menő, milyen árkategória ez?
 
Back
Oldal tetejére