• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás MédIn Taiwan

Lájkoljuk az ubit ;)
58d80ba8aef67c42561d07c65d4bdba8.jpg

Az ubit nem szoktad meghámozni?
Egy barátomnak anno az ubi héjjában lévő permetezőszer maradványok miatt volt tömeges algázó (ancystrus) pusztulása.
 
Okosan etesd a garnélákat! Én túletettem őket és azért lett rengeteg planáriám.
Visszafogottan kajáltatom őket már a kezdetek óta. Csak minden második vagy harmadik napon van zabáltatás és akkor is főleg zöldségek.
Figyelgettem eddig is az akit, nem láttam ezt megelőzően dögöket és most is csak ezt az egyet sikerült észrevennem. Remélem nincs nagyon elszaporodva...
 
Az ubit nem szoktad meghámozni?
Egy barátomnak anno az ubi héjjában lévő permetezőszer maradványok miatt volt tömeges algázó (ancystrus) pusztulása.
De, le szoktam kapni a héját, de most a feleségem karikázott és nem kapta le, én meg már nem küszködtem a leszedésével.
Sajnos én is hallottam már hasonló esetet. Egyébként érdekes, mert az ubi belsejét benyomták, a héját pedig másnap kikaptam, szinte egészben megmaradt.
 
Huhh, itt sem mai már az utolsó bejegyzésem! :)
Az aki szépen duruzsol. Sok gondom volt a vízcseréknél, mert az elkészített RO víz ph-ja bőven 6 alatt volt és nem akart felmászni az optimális szintre. Ezt csak tetőzte az environment talajom, mert az tovább húzta lefelé a ph-t. Végül a jól bevált szódabikarbóna segített, egy kis adag és máris 6,5 a ph :D
Az utóbbi hetekben megjelentek a kis ifjoncok is, így egyre jobban idegesítettek a kezdetek óta az akiban éldegélő planáriák. Remélem ezt is sikerült megoldanom a múlt héten elkezdett fenbendanin-os kúrával. a bucik nagyon szépen növögetnek, erről van is egy korábbi gyengébb minőségű képem:
IMG_20150106_171150.jpg
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék! A múlt héten kétszer kézeltem az akit fenbendaninnal planária ellen. Az normális, hogy még ma is látok egy-egy dögöt? Mindent a leírásoknak mefelelően csináltam. Tudom, hogy némi idő kell a planáriának az elpusztuláshoz, de ma már egy hete volt az 50% vízcsere.
Köszönöm!
 
Én kb. 1 órája végeztem el az első kezelést,így nem tudok érdemben segíteni neked,de @keszalvo Viktor ugy tájékoztatott engem ,a második kezelés után egyik pillanatról a másikra el kellene pusztuljanak
 
Köszi skacok!
Akkor valamit elszúrtam! Este úgy döntöttem, hogy ismét porzok. Benyomtam egy adagot, majd 2 nap múlva megint megy egy adag.
Szerintetek jövő héten ismételjem meg ismét a kezelést?
Köszi!
 
Köszi skacok!
Akkor valamit elszúrtam! Este úgy döntöttem, hogy ismét porzok. Benyomtam egy adagot, majd 2 nap múlva megint megy egy adag.
Szerintetek jövő héten ismételjem meg ismét a kezelést?
Köszi!

Igén szerint igen. Nyilván nem újdonság, de nem árt az ismétlés: 0,1 gr/30 liter az adagolás. Bár a többszörös túladagolást is tolerálták már garnélák és csigák is, de Taiwanoknál azért ne kockáztass!
 
Igén szerint igen. Nyilván nem újdonság, de nem árt az ismétlés: 0,1 gr/30 liter az adagolás. Bár a többszörös túladagolást is tolerálták már garnélák és csigák is, de Taiwanoknál azért ne kockáztass!
Köszönöm!
Nem akarom túlfeszíteni a húrt, csak az előírtaknak megfelelően adagolom! ;)
 
Back
Oldal tetejére