• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Next step

mitom

Főkertész
Lassan sikerül összeszedni a dolgokat, hogy megtegyem a következő lépést: low-techből high-techre váltani.
A fejemben elkezdett kirajzolódni nagyjából mit szeretnék, ehhez kérnék tanácsokat, ötleteket, változtatásokat.

Akvárium: 70*40*30 (h*sz*m)
Szűrő: Atman-600 (740l/h) 2 kosár mindkettőben alsó fele szivacs, felső fele eheim substrat
Világítás: Odyssea Quad 4*24 w
Skimmer: Odyssea v. Leecom skimmer, később cserélni szeretném a befolyó csövet műanyag felszín leszívósra
Co2: 3 kg-s palack (még töltenem kell valahol)
Oxyturbo reduktor + GA mágnesszelep
Tropica 3 in 1 diffúzor (most ez tűnt kézenfekvőnek, de majd idővel cserélem üvegre)
Táptalaj: Dennerle 9 in 1
Talaj: Amazonia
Táp: Green Aqua Micro Macro + Excel (?)
Növények: mindjárt rakok fel egy szerkesztett képet a kezdeti elképzelésről
Állatok: Sakura + Süncsiga + Boraras Brigittae (vagy a jelenlegi Galaxykat sikerül valahogy megoldani)

Táptalaj+talaj kombó jó-e? (ez még nincs meg, szóval most kell gondolkodni :D )
Csapból 14 gh-kh-t mértem, pihentetem pár órát vagy egy estét prime-mal kezelem, kiáztatott manadoval müködik a jelenlegi lassan 1 éve (low-tech), az akvában viszont csak 12-t mértem. Az Amazonia lehúzza majd 1 optimális értékre (én most 8-9 körülire tippelek) vagy sem? Egyenlőre Ro készülékbe nem feltétlen gondolkodnék max gyantában, de azon agyalok lehet az se kéne?

32482966388_397e83b76f.jpgnextstep by Tomi Titok, on Flickr
 
45631819884_3ea71fe64e_b.jpgakvarium2 by Tomi Titok, on Flickr

A kép felülnézetből van szerkesztve.

Az akvárium bal oldalról ill. szemből látható, ezért a scape kialakításánál próbáltam erre figyelni. (holland szabályok már ugrottak.. :D )
Van rengeteg átlátszó műanyag ételhordós dobozom, amik nem feltétlen egyeznek az itteni méretekkel, de azon gondolkodtam, ha szétvágom és a földbe leszurkálom talán jobban lehet szabályozni a növények terjeszkedését. Kérdés kisebb-nagyobb lyukakat tegyek-e rá az átjárhatóság miatt, illetve van-e értelme az egésznek.
Középen egy lávakövekből épült szikla fal lenne (látvány+szűrés), esetleg néhány Anubias, Buce lenne beszurkálgatva. Kérdés kb. a fényforrás közepén nekik mennyire lenne jó?
1 cm táptalajjal és 4 cm fedő talajjal tervezek.
Az első sor erre jönne rá kb. 5 cm magassággal, mögötte a lávakövek +5 cm-re emelkednének ki.
A középső sort ennek megfelelően kb. 15 cm növény magassággal szeretném tartani, a hátsó sor pedig 20-22-vel.
Működhet a koncepció vagy cserélnétek benne ezt azt? Tapasztalatom 0 ezeknél a növényeknél, a netről próbáltam infókat gyűjteni más akvákból, videókból, boltok honlapján fellelhető adatokból.
 

Attachments

  • 45631819884_bddbc9f996_h.jpg
    45631819884_bddbc9f996_h.jpg
    {memory} MB · Megtekintések: 5
Szia!

Én is egyféle gyepet raknék, mondjuk én a parvulát, vagyis inkább ezeket a csetkákákat (ha jól tudom ez a nevük) jobban szeretem. A limnophilát és a ludwigiát is kihagynám, a limnophilával nem fogsz bírni high techben, a ludwigiának meg csúnya lesz az alja, ha nem éri elég fény+ az is nagyon be tud durvulni. Inkább valami rotalában gondolkodnék. Szerintem ez az akva kicsi egyébként ahhoz, hogy tálba ültess, főleg ha meg is akarod pakolni a közepét kővel. Én kevesebb növényben gondolkodnék, főleg a stemekből. Egy olcsó ro berendezésre én beruháznék!
 
Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.
Előtérbe egybe MC lesz, limnophilát, ludwigiát akkor kihagyom, bacopán gondolkodom még.
Az előtér meg az oldal biztosnak tűnik, a kőfalon belül viszont nem érzem sehogy 100nak.
 
Back
Oldal tetejére