• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Növényes Akvárium - Nature Akvárium - az alapok

Köszönet, nagyon hasznos minden! Minden kezdőnek csak ajánlom, ezzel az alaptudással azért elég jól lehet indítani!
 
Köszi Viktor! Nagyon hasznos írások,főleg az olyan kezdőknek, mint én.Ilyen iránymutatással, már könnyebb elindulni az úton...;)
 
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az első bejegyzésben linkelt oktató cikkekhez beillesztett képek fellelhetőek valahol másutt?
Sajnos nálam nem jelennek meg az eredeti helyeken!
 
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy az első bejegyzésben linkelt oktató cikkekhez beillesztett képek fellelhetőek valahol másutt?
Sajnos nálam nem jelennek meg az eredeti helyeken!

Igen sajnos ezek közben megszűntek évekkel ezelőtt. Ha nem lenne meg nálunk, akkor semmilyen formában nem lenne fellelhető az írásos anyag sem. Ha tudjuk pótoljuk természetesen, de per pill nincs rá megoldásunk.
 
Oké! Köszönöm!
Próbálom nagyjából elképzelni!
És szorgalmas diák módjára olvasgatni.
Kezd olyan lenni az oldal mint a kábítószer.:) Jó értelemben!
Már-már azon gondolkozom, hogy a mollyaimnak helyet kel találni:) Mert a növényesbe nem illenek:)
 
Oké! Köszönöm!
Próbálom nagyjából elképzelni!
És szorgalmas diák módjára olvasgatni.
Kezd olyan lenni az oldal mint a kábítószer.:) Jó értelemben!
Már-már azon gondolkozom, hogy a mollyaimnak helyet kel találni:) Mert a növényesbe nem illenek:)

Algaevőnek szuperek, de később nehezebb lesz őket kifogni ha már sok a gaz
 
Algaevőnek szuperek, de később nehezebb lesz őket kifogni ha már sok a gaz
Nem tudom, hogy viszonyulnak egymáshoz, ha idővel garnélát szeretnék.
Mert úgy érzem ez az út vár reám:)
Olyan összefoglalást találni valahol, hogy mely halak illetve garnélák, csigák ajánlottak, vagy nem összeférhetőek? Akár egymással, akár a növényes akváriummal?
Mert nem kis olvasmány ez a fórum:)
 
Soha annyi garnélám nem volt, mióta nincs molli a vízben. Szerintem nem barátok. Persze lehet ez csak egy rossz megfigyelés.
 
Sziasztok!

Már néhány napja olvasgatom a fórumot és egyre jobban tetszik ez a növényes világ. Van jelenleg egy trópusinak mondható 126l-es akim, ami elgondolkodtatott egy növényes "cserére".
Jelenleg 2x18W-os csöveim vannak és egy Eheim aquaball belső szűróm, amit vettem anno a szettben. Kérdésem az lenne, hogy egy low-tech növényes akkuhoz mire lenne szükségem technikailag még? A csöveket sejtem hogy cserélnem kellene 2x24W-ra legalább. A talaj egyértelmű cserét kíván, mert nem agyagos és megtetszett az agyagos amúgy. :) A belső szűrő működhet az áhított környezetben?
Ami a készletet (növény, hal, dekor) illeti az úgyis más lenne majd, mint most. Leginkább a feltételek érdekelnek első körben. :) Hogy lehet-e és hogyan, egy low-cost növényes akit.

Előre is köszi.
Üdv. Gabesz
 
A belső szűrő működhet az áhított környezetben?

Hogy lehet-e és hogyan, egy low-cost növényes akit.
Sziasz!
Növényezéshez mindenképpen külső szűrőre lesz szükséged. Ne a gyártó általi liter/teljesítmény ajánlásokat vedd figyelembe, hanem a növényezéshez szükségeseket. A belső- és külső szűrő vízforgatása akár meg is egyezhet, de a tartályméret, amiben a szűrőbaktériumok megtapadásához szükséges közeg van nagyon eltér. A növényes ajánlásnál se a minimumot próbáld teljesíteni! Két azonos vízhozamú szűrő közül mindig a nagyobb tartályméretűt érdemes választani. Az akváriumod pedig csak úgy lesz low cost, ha egyből a legjobbakat veszed mindenből és így nem kell mindent folyamatosan cserélgetned, többször megvenned. :)
 
Back
Oldal tetejére