• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növénymánia 375 literben

Mostanság lusta voltam metszeni. Ez meglátszott az akva állapotából:
20240304_162813_HDR.jpg
20240304_162832_HDR.jpg
A valiznéria bal oldalt már lassan összefüggő takarót alkotott a felszínen, ami igen mutatós, de az alatta lévő növények miatt nem hagyhattam meg (csak pár szálat).
Tegnap rávettem magam egy laza 2,5 órás metszésre, összes rotala tövig le, legszebb 10 centi ment vissza. Valiznériából kiszedtem pár tövet, helyére piros függönyt tervezek ludvigiából és rotalákból (amik véégre pirosak 🤩). Szép lesz ha megnő.
20240305_162151.jpg
Sajnos akármilyen óvatosan húzkodtam a valiznériákat, picit felkavartam a talajt mert hatalmas gyökerük volt. Remélem az alapos mulmozás utána megment a következményektől 🙂
Moháknak is nekimentem, szellősebb lett:
20240305_162129_HDR.jpg
Beköltözött még 4 endler guppi hím, mert a két virágföldes kísérleti akvát felszámoltam.
Egyre több kis garnéla is van.
Riccia is egyre nagyobb, előre félek a nyírásától, szanaszét fognak úszkálni a pici szálak.
 
Sok történés mostanában nincs, most ilyen cérnaalga szerűségem lett, inkább a legvilágosabb helyeken.
20240316_142033.jpg
Könnyű feltekerni és kihúzni, de nem hiányzott ez a plusz munka. Lehet a CO2-vel van összefüggésben, mert mióta a második szűrőt beüzemeltem jobban mozog a felszín, még fojtva is. Lehet túl hamar kihajtódik. Ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni, az üveg lily fix állású, nem lehet variálni, csak a vízfeltöltés szintjével tudok játszani hogy minél nagyobb legyen.
Ezen kívül minden szépen nő, a bucephalandra mini red nagyon szép színű lett:
20240316_142145.jpg
Kékes fénye van a leveleinek, a kép nem is adja vissza. Mikor vettem inkább zöld volt.
Az anubias virágzik, itt és egy másik akvában is:
20240316_141736.jpg
20240312_170727_HDR.jpg
A garnélák rengeteget piszkítanak, akkor tűnik fel mikor porszívózom a mohákat, sok kosz jön belőle hétről hétre. Persze a moha a kedvenc helyük így érthető 🙂
 
Rég jártam itt. Növények nőnek, mint a bolondgomba:
20240405_173745_HDR.jpg
Azt a microsorumot ideiglenesen tartom a frontüvegen 🙂 másik üvegbe megy.
A szálas alga megvan még, annyira nem vészes, elvagyok vele. Vízcserekor felcsavarom egy fogkefére mint a vattacukrot, szerencsére könnyen kijön.
A valiznéria mindent meg akar hódítani, már lassan 2 centi széles leveleket hoz. A garnélák szeretnek mászkálni rajta.
20240405_173859_HDR.jpg
Az anubias bokrosban újabb 2 virág lesz.
20240405_173815_HDR.jpg
A riccia már hatalmas, meg kéne nyírni 🙂
20240405_173836.jpg
A lótusz továbbra is az egyik kedvencem.
20240405_174110.jpg
A crypto flamingók most kezdenek igazán szépek lenni. Megfigyeltem hogy ezeknek minimum fél év kell a csúcsformához.
A garnélák rengetegen lettek. A halak bevett szokása lett, hogy mulmozáskor a tölcsérnél ólálkodnak és bekapdossák szegény felugrasztott apróságokat.
 
Rég jártam itt. Növények nőnek, mint a bolondgomba:
View attachment 181351
Azt a microsorumot ideiglenesen tartom a frontüvegen 🙂 másik üvegbe megy.
A szálas alga megvan még, annyira nem vészes, elvagyok vele. Vízcserekor felcsavarom egy fogkefére mint a vattacukrot, szerencsére könnyen kijön.
A valiznéria mindent meg akar hódítani, már lassan 2 centi széles leveleket hoz. A garnélák szeretnek mászkálni rajta.
View attachment 181352
Az anubias bokrosban újabb 2 virág lesz.
View attachment 181353
A riccia már hatalmas, meg kéne nyírni 🙂
View attachment 181354
A lótusz továbbra is az egyik kedvencem.
View attachment 181355
A crypto flamingók most kezdenek igazán szépek lenni. Megfigyeltem hogy ezeknek minimum fél év kell a csúcsformához.
A garnélák rengetegen lettek. A halak bevett szokása lett, hogy mulmozáskor a tölcsérnél ólálkodnak és bekapdossák szegény felugrasztott apróságokat.
Azért ezt az akvát el tudnám nézegetni egy fotelből. Persze az élmény fokozása érdekében pattintanék egy sört.

A lótuszod valóban meseszép. Meg tudod mondani, mi a tudományos neve? A másik kérdésem, hogy a csudában tartod ennyire kompaktnak. Eddig csak olyanokkal találkoztam, amiknek levelei sec-perc a víz tetején szörföznek.
 
Azért ezt az akvát el tudnám nézegetni egy fotelből. Persze az élmény fokozása érdekében pattintanék egy sört.

A lótuszod valóban meseszép. Meg tudod mondani, mi a tudományos neve? A másik kérdésem, hogy a csudában tartod ennyire kompaktnak. Eddig csak olyanokkal találkoztam, amiknek levelei sec-perc a víz tetején szörföznek.
Azt hiszem simán csak nymphaea lotus volt a név. A GA-ban vettem, akkor még csak 2-3 picurka levele volt. Ráadásul manado-aprókavics talajba került, semmi táptalaj. Aztán végül tettem alá egy kis tropica talajt, meg tropica kapszulát.
Nem nő gyorsan, szép komótos. Igazából semmit sem csinálok vele 😃 Eddig 1 levelet vágtam le fájó szívvel, mert árnyékolta nagyon az alatta lévő dolgokat. Az elején egy 5 napos blackoutot is túlélt.
 
Azt hiszem simán csak nymphaea lotus volt a név. A GA-ban vettem, akkor még csak 2-3 picurka levele volt. Ráadásul manado-aprókavics talajba került, semmi táptalaj. Aztán végül tettem alá egy kis tropica talajt, meg tropica kapszulát.
Nem nő gyorsan, szép komótos. Igazából semmit sem csinálok vele 😃 Eddig 1 levelet vágtam le fájó szívvel, mert árnyékolta nagyon az alatta lévő dolgokat. Az elején egy 5 napos blackoutot is túlélt.
Köszi az infót, meg hogy megosztottad tapasztalatodat e növénnyel.
Nem tettem le róla, hogy egy ilyen szépség bekerül az egyik akváriumomba.
 
Most van egy éve annak, hogy megvettem az első pici kocka szettet és elkezdtem ismerkedni a növényes akvarisztikával.

Elsőre így nézett ki:
20230420_204650_HDR.jpg
A cubát csak úgy letettem, fogalmam sem volt a szálankénti ültetésről. Persze csapvizes volt 4 hónapig, semmi CO2 🙂
Aztán alakulgatott.
20230604_115948_HDR.jpg
20230701_180924_HDR.jpg
20231001_192123_HDR.jpg
Lelkesedésem azóta is töretlen. Egyébként hasznos kis hobbi ez, sokat tanultam a növények és élőlények igényeiről, a víz tulajdonságairól. Azóta sokkal könnyebb gondoznom és életben tartanom a szárazföldi növényeket is (mellesleg imádják az akváriumvizet).
 
Back
Oldal tetejére