• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nymphaea Lotus

Üdv!

Ha én kifejezetten szeretném, hogy a felszínig nőjenek a levelek, akkor egy tő kb. mekkora vízfelszínt takar le?
Ha hagyom a leveleket felnőni, akkor alsó levelek nem maradnak?
 
Üdv!

Ha én kifejezetten szeretném, hogy a felszínig nőjenek a levelek, akkor egy tő kb. mekkora vízfelszínt takar le?
Ha hagyom a leveleket felnőni, akkor alsó levelek nem maradnak?

Szia
A levelek kb tenyérnyiek és egy tő 5-6 levélből áll.
Az alsó levelek idővel tönkremennek.
 
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen gyönyörű növénykét. Gumóból 10 db levél bújt már ki, (8-10cm) kevés gyökere van még csak.
Szeretném a "szigetem" tetejére elhelyezni. Szerintetek működhet, hogy kis pohárkába teszek talajt és ebbe ültetném a gumót. A pohárkát természetesen elrejteném a dzsungelemben.
Mennyire terjeszkedik, terebélyesedik a gyökérzete?
Működhet így?
 
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen gyönyörű növénykét. Gumóból 10 db levél bújt már ki, (8-10cm) kevés gyökere van még csak.
Szeretném a "szigetem" tetejére elhelyezni. Szerintetek működhet, hogy kis pohárkába teszek talajt és ebbe ültetném a gumót. A pohárkát természetesen elrejteném a dzsungelemben.
Mennyire terjeszkedik, terebélyesedik a gyökérzete?
Működhet így?

Szia

Nekem 2 éve van Lótusom indával szaporodik ,nálam 2év alatt 5 tő lett az anyatőtől 10 cm -re.
 
Sziasztok,
Egy kis tanácsot szeretnék kérni lótus tartásával, virágoztatásával kapcsolatban, mert bár végig olvastam bejegyzést de nem kaptam mindenre egyértelmű választ belőle.
Úgy 2-3 hónapja ültettem Low tech akváriumomba és elkezdte hozni a felszínre is a leveleit, már négy úszkál a víz tetején. Előrébb írta valaki, hogy a virágoztatáshoz ez szükséges, akkor ezek után is hagyjam hogy hozza a felszínre leveleket, és akkor egyszer csak virág is lesz? Körülbelül mennyi idő után lehet számítani rá, illetve írta valaki, hogy pár úszó levél után a többit vissza lehet vágni akkor is virágozni fog, akkor az újakat vágjam le? Továbbá pár úszó levélen tűszúrás szerű lyukak jelentek meg, ez tápanyaghiányra utalhat vagy "kiégés"? (Minimális heti rendszerességű káliumot és folyékony CO2-t adok, a világítás ledszalagos DIY napi 8 óra)
 
Sziasztok!Én ma kaptam egy galambtojás méretű gumót!Olvastam,hogy többféleképpen lehet leültetni!Van aki a talajba nyomta teljesen és van aki csak bedobja,lesüllyed és majd meggyökeresedik!Na most én a kettő közti átmenetet választottam!Belenyomtam a talajba úgy,hogy a tetejéből egy kis rész kilátszik!Jó lesz-e így?Nem rohad el a gumó a talajba nyomva?
 
Röviden megosztanám a tapasztalatom. Szűrőhomok talajom van, csak folyékony táppal megy az akvárium.
Vettem egy kisebb tő növényt tavaly tavasszal a GA-ban. Hamar megindult, 2 hónap múlva már a felszínt elérték az új levelek, hatalmasak voltak. Több helyen olvastam, hogy le kell vágni a felszínre törő leveleit és akkor egy idő után kisebb leveleket hoz.
Nálam ez egyáltalán nem működött. Sőt, minden levágott levél után egyre nagyobb levelek jöttek, volt ami elérte az 50cm magasságot a vízből kiemelve, de még nem nyílt szét a levél.
Nekem az vált be, hogy kivettem az egész tövet, ekkorra már nagyon nagy gyökere volt és a gyökeret levágtam picire. Visszaültettem, a következő levelei max 5-6cm-esek lettek, majd újra egyre nagyobbak lettek.
Aztán találtam olyan hajtást (egyre többet), amiből nem levél lett, hanem visszahajlott a talajba és egy új gumó lett a végén. Ezeket új leveleket kezdtek hozni. Aztán már a seiryu kövek közül is lotus levelek jöttek elő..
Kb 1 hónapja átépítettem az akváriumom, 6 gumót szedtem ki a talajból.
Szépen visszaültettem őket az új aksiba, előre raktam 3 gumót amíg picit meg nem erősödnek, ez volt 3 hete, most megint újabb gumókat találtam hátul a nagyobb töveknél (még rendezgettem a scape-et.)
Lehet felhagyok a gyökér nyírással, mivel bőven van utánpótlás, ami túl nagyra nőtt, azt a tövet eltávolítom és a helyére ültetek egy kisebbet :)
 
Röviden megosztanám a tapasztalatom. Szűrőhomok talajom van, csak folyékony táppal megy az akvárium.
Vettem egy kisebb tő növényt tavaly tavasszal a GA-ban. Hamar megindult, 2 hónap múlva már a felszínt elérték az új levelek, hatalmasak voltak. Több helyen olvastam, hogy le kell vágni a felszínre törő leveleit és akkor egy idő után kisebb leveleket hoz.
Nálam ez egyáltalán nem működött. Sőt, minden levágott levél után egyre nagyobb levelek jöttek, volt ami elérte az 50cm magasságot a vízből kiemelve, de még nem nyílt szét a levél.
Nekem az vált be, hogy kivettem az egész tövet, ekkorra már nagyon nagy gyökere volt és a gyökeret levágtam picire. Visszaültettem, a következő levelei max 5-6cm-esek lettek, majd újra egyre nagyobbak lettek.
Aztán találtam olyan hajtást (egyre többet), amiből nem levél lett, hanem visszahajlott a talajba és egy új gumó lett a végén. Ezeket új leveleket kezdtek hozni. Aztán már a seiryu kövek közül is lotus levelek jöttek elő..
Kb 1 hónapja átépítettem az akváriumom, 6 gumót szedtem ki a talajból.
Szépen visszaültettem őket az új aksiba, előre raktam 3 gumót amíg picit meg nem erősödnek, ez volt 3 hete, most megint újabb gumókat találtam hátul a nagyobb töveknél (még rendezgettem a scape-et.)
Lehet felhagyok a gyökér nyírással, mivel bőven van utánpótlás, ami túl nagyra nőtt, azt a tövet eltávolítom és a helyére ültetek egy kisebbet :)
Ha netán kidobnád őket dobhatnád olyan messzire, hogy ideérjen;)
 
Ha netán kidobnád őket dobhatnád olyan messzire, hogy ideérjen;)
Sajnos azt kell mondjam, hogy egyszerűbb kidobnom. Itt helyben néha visznek el növényt, de a nagyja így is a wc-be megy, én nem akarok ezzel postára mászkálni, meg sokszor nem is jönnek érte, csak az időmet rabolják..
 
Sajnos azt kell mondjam, hogy egyszerűbb kidobnom. Itt helyben néha visznek el növényt, de a nagyja így is a wc-be megy, én nem akarok ezzel postára mászkálni, meg sokszor nem is jönnek érte, csak az időmet rabolják..
Ezt szomorúan olvasom.
 
Sziasztok!

December elején állítottam összes egy 30 literes (dennerle) akváriumot, sokáig nézegetem a lotust, mert egy nagyon szép, mutatós növénynek tartom, de valahogy nem gondoltam, hogy egy ekkora akváriumban lenne a helye. A GA youtube csatornájára felkerült egy videó, ahol egy 20 literes dennerlébe került ilyen növény (
).
Elmentem megnéztem személyesen is karácsony előtt és nem tűnt úgy, hogy nagyon tele lenne vele az akvárium, nagyon kompakt, mutatós az akvárium, így beleugrottam és telepítettem egyet. Olvastam a növény karbantartásáról, de mit gondoltok, hosszú távon is érdemes egy ekkora üvegben tartani ezt a növényt? 3 hét után gigászi leveleket növesztett.
 
Back
Oldal tetejére