• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Szia! Sajnos az ikrákat valamelyik hátsó növényre rakták, azokat én sem láttam, csak az egymásra nyomulásukat fotóztam le.

Csütörtökön tettem őket össze, pénteken így viselkedtek és ma jelentek meg az ivadékok.
Köszi az infót! Addig külön-külön volt a fiú meg a lány, vagy együtt, de egy másik akváriumban?
 
Köszi az infót! Addig külön-külön volt a fiú meg a lány, vagy együtt, de egy másik akváriumban?

Külön voltak, 7 NK-s vízben. Alapvetően ezt az akváriumot galaxy rasborának szántam, hogy átteszek ide egy párt, hogy külön ikrázzanak, nekik készítettem. Elsőként a garnikat és utánuk az otokat tettem be, összesen hármat, hogy majd követi őket a galaxy pár is és addig is legyen benne élet.
60 liter, naponta cseréltem benne 12 liter vizet, pincehideg RO víz ment a 27°C-os vízbe. Csütörtökön és pénteken is volt ez a 20% vízcseréjük. Vagy ez a hőmérséklet-csökkenést, vagy a huminsav+égertoboz kombó, vagy a kettő együtt hozta össze, hogy egymásnak estek, úgyhogy őszintén szólva véletlen volt, csak a pénteki vízcsere után vettem észre, hogy egymásra kattant a pár, ezért halasztottam a galaxy nászt és ma lett meg az eredmény.

Ebből azt is gondolom, hogy a leírásokban szereplő 5-10NK keménység túl sok nekik és a valójában a nagyon lágy vizet szeretik, ami az eredeti környezetükben is lehet.

Feltehetőleg sorra kelnek ki, mert már hatot számoltam össze. :)
 
Utoljára módosított:
Külön voltak, 7 NK-s vízben. Alapvetően ezt az akváriumot galaxy rasborának szántam, hogy átteszek ide egy párt, hogy külön ikrázzanak, nekik készítettem. Elsőként a garnikat és utánuk az otokat tettem be, összesen hármat, hogy majd követi őket a galaxy pár is és addig is legyen benne élet.
60 liter, naponta cseréltem benne 12 liter vizet, pincehideg RO víz ment a 27°C-os vízbe. Csütörtökön és pénteken is volt ez a 20% vízcseréjük. Vagy ez a hőmérséklet-csökkenést, vagy a huminsav+égertoboz kombó, vagy a kettő együtt hozta össze, hogy egymásnak estek, úgyhogy őszintén szólva véletlen volt, csak a pénteki vízcsere után vettem észre, hogy egymásra kattant a pár, ezért halasztottam a galaxy nászt és ma lett meg az eredmény.

Ebből azt is gondolom, hogy a leírásokban szereplő 5-10NK keménység túl sok nekik és a valójában a nagyon lágy vizet szeretik, ami az eredeti környezetükben is lehet.

Feltehetőleg sorra kelnek ki, mert már hatot számoltam össze. :)
De jó! Kíváncsiak vagyunk, hogy hányan lesznek. Drukkolunk majd, hogy sikerüljön felnevelni őket!
 
Etetésük teljesen fehér folt
Szerintem érdemes Lenne öket külön etetni. Vagy algaporral, vagy valalyien Mikro halnevelötáppal (pl sera micron). Nem tapasztalatból mondom, mert nekem nem sikerült még az ikrarakásig sem eljutnom, der feltételezem, hogy az akváriumban nincs annyi alga, hogy az összes kikelt ikrának elég jusson.
Mindenképpen ird meg a fejleményeket!
 
Szerintem érdemes Lenne öket külön etetni. Vagy algaporral, vagy valalyien Mikro halnevelötáppal (pl sera micron). Nem tapasztalatból mondom, mert nekem nem sikerült még az ikrarakásig sem eljutnom, der feltételezem, hogy az akváriumban nincs annyi alga, hogy az összes kikelt ikrának elég jusson.
Mindenképpen ird meg a fejleményeket!
Gondoltam rá, de egyelőre nem úsznak, csak az üvegre tapadva mozognak. Ha ez így marad, akkor meglehet a biofilmet eszik és annyira aprók, hogy sérülés nélkül nem tudnám leválasztani őket az üvegről.
Nekem is ez az első oto szaporulatom, fogalmam sincs, hogyan viselkednek az ivadékok, leírást sem nagyon találtam róla. :)

Ha leválnak az üvegről, akkor megpróbálom az algaport, habár szerintem úszó/lebegő tápra nem mennek rá, de talán a Hikari Algae wafersre rátapadnak, pár napon belül kiderül és megírom. :)
 
Back
Oldal tetejére