• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path of Progress

A 7. napon.

Már látszik némi fejlődés, főleg a HC-n, ami külön öröm, mert nálam még sosem maradt meg, amire sose volt igazán magyarázat. Hátul a bonsai-ok szintén megindultak, ami csak felülről látszik, de a felső levelek már most hozzák a szép sárgás színt :)

Jobboldalt a fotón is látszik, hogy a fenti "réten" kicsit kopik viszont az Elatine, na az a doboz kicsit sárgás volt már beültetéskor, úgy tűnik, nem is marad meg, oda lehet, hogy friss kerül.

Érkezett két vadi új saját zselés növényünk, a Ludwigia 'Super Red Mini' és a Rotala Macrandra 'Butterfly' Mini, amiket nincs hol kipróbálnunk az üzletben, úgyhogy bekerülnek itt a főkő mögé, így egyből megismerhetjük a növényeket és én is kipróbálom a fentebb photoshoppolt vöröses változatot is, ha nem jön be, el is búcsúzok tőle, de legalább látjuk, milyenné fejlődnek.

View attachment 14789
Érdekes,hogy nálam ha a hc ha feljön a víz tetejére ott is megél akár egy mohába bele kapaszkodva és dúsul viszont a riccardiával semmire nem megyek. :)
Mind e-mellett nagyon tetszik az akvád ügyesen van berendezve.
 
Történt pár esemény a héten. Az Elatine nem akart maradni, az újraültetett adag nagy része is elolvadt, most úgy látszik, épp ez nem megy, ahogy korábban a HC, de az legalább most gyönyörűen nő. Elatine helyét szerintem átveszi majd egy kis parvula mini, hátul úgyis kicsit átrendeződtek a dolgok a stemekkel, ahol eredetileg az volt, így előrébb költözhet.

Hétközben bekerültek az algázók, egyelőre 20 amano (ultrakis méret, hogy ne bontsák le a dombokat) és 8 oto. Később, lehet, többen lesznek, egyelőre gyorsan eltüntették a kezdődő barna algát és a rothadó Elatine-t mindenhonnan, más meg még nem jött elő.

Ma pedig beköltöztek a halak. Tanakodtam-tanakodtam, végül 50db amanda és 30db kubotai lett. Na most a mennyiséget az előző akvárium ágas-bogas dzsungeléből kiindulva ítéltem meg, viszont ezen a nagy nyitott terepen soknak tűnik, valószínűleg csökken majd a létszám. Viszont így frissen beszoktatva gyönyörűen terelhetők, mintha egy csapat lenne a két faj, reméljük, megtartják ezt a jó szokást.

Fotó hamarosan. Előre szólok, nem szép az Elatine helyén tátongó puszával a látvány.
 
viszont ezen a nagy nyitott terepen soknak tűnik, valószínűleg csökken majd a létszám.
Ja, sok a hal Tomi :hilarious:
Látom nálad sem maradt az elatine,ez nálam is beadta a kulcsot.
Szép kompozíciót sikerült csinálnod külön tettszik a dekorhomokon a beszórt kavicsok !(y)
 
Egyre jobb ez az akva. (y) A sok hal ellenére is :) Azt a vörös stemes dolgot amit korábban bedobtál , nem vetném el.(nekem üres egy picit a bal oldali nagy kőtől jobbra ) A malabaricum hogy viselkedik?
 
A stemek mar nonek a ko mogott :) megnezzuk eloben aztan eldol a sorsa. A crepidomanes eddig szep, nem nagyon csinal semmit de lagalabb nem is algasodik egyelore
 
(y) Véletlenül, nincs a munkahelyeden (esetleg a vezérkarban) olyan fiatalember aki kifejezetten szereti a vöröst alkalmazni az akváriumaiban??! :D:D:D
 
Én azért vetettem el anno a kubotait és lett amanda csapat, mert nem szereti elvileg a lágyvizet. Na most akkor ez nem igaz?
 
Back
Oldal tetejére